Skocz do zawartości

Chłodzenie i5 2500k zalmal vs Arcti, Co wybrać ?


Recommended Posts

Witam.
A więc mam problem,ponieważ nie wiem co wybrać to http://www.proline.pl/?p=AC+FREEZER+13+PRO czy to http://www.proline.pl/?p=ZAL+CNPS10X+PERFORMA ?

Co jest lepszym rozwiązaniem ?

Proszę o pomoc.

Moje dane komputera:



Procesor: Intel Core i5 2500k 
Karta graficzna: GeForce GTX 460 SE 1024MB Gigabyte
Ram: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz 
Płyta główna: ASUS P8Z68-VLX

Zasilacz Modecom 500 W (Wiem,że gó**o;mam zamiar kupić natychmiast nowy)
 

Edytowane przez siwypl
Link to post
Share on other sites

Zalman, a jak ktoś mówi, że jest głośny to chyba ma pasywną kartę graficzną i nie ma wentylatorów w obudowie. Wtedy jest głośno :) Na pewno wydajniej niż Silentium i o systemie montażu Fortisa i jego paście w zestawie nie wspomonając...

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

Ja polecam Performę , na standadrowych obrotach wentyl jest dosyć głośny ale jak zastosujesz dołączoną przejściówkę , która ogranicza obroty to 1350rpm będzie cicho i wydajnie i + jest dołączona dobra pasta STG2.

Link to post
Share on other sites
Zalman, a jak ktoś mówi, że jest głośny to chyba ma pasywną kartę graficzną i nie ma wentylatorów w obudowie. Wtedy jest głośno :) Na pewno wydajniej niż Silentium i o systemie montażu Fortisa i jego paście w zestawie nie wspomonając...

 

Wybacz ale bajki Panie prawisz....Wentylator z CNPS10X Performa jest cichy do max. 1200 RPM czyli dopiero jak zastosujesz reduktor z zestawu (a tym samym tracisz wtedy na wydajności). Miałem to chłodzenie na testach więc nie wciskaj mi tutaj bajeczek...

Link to post
Share on other sites

@ UP

W przypadku fabrycznego wentylatora CNPS10X Performa różnica między 1200 a 2000 RPM (tryb cichy vs tryb ekstremalny) to będzie kilka stopni różnicy (ponad 2 stopnie różnicy już są w przypadku 1350 vs 2000 RPM) a w przypadku lepszej klasy wentylatora jest to już 7 stopni. Dlaczego więc Zalman stosuje tak masakrycznie głośne wentylatory? Nie mam pojęcia...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jeszcze nie wybrałeś a możesz dołożyć kilka złociszy to polecam 

https://www.cooling.pl/thermalright-hr02-macho-120,produkt,554106.html?from_category=103_78_211

Miałem i gdyby nie to że mnie obdarowali "większy bratem" to na pewno bym nie zmieniał.

Nie pamiętam ile stopni miał procek przy podkręceniu na 3,7 GHz (mi wystarczało) ale wiem że było cicho i nie przekroczył 60 °C, bo na taką temperaturę miałem ustawiony alert. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...