Skocz do zawartości

Zestaw do 4600 zł i monitor do 650 zł


Recommended Posts

Witam poszukuje zestawiku w wymienionej kwocie za 4600 zł.

Na procesor na pewno intel i5-3570k , a płyta główna to ASUS p8z77-v LE.

Nad karta graficzna się zastanawiam wziąłbym Saphire hd 7970 Vapor X , ale gadają ze u nas serwisu nie ma. Chłodzenie na cpu to silentium pc fortis he 1225  albo jakies inne. 

Nie wiem jaki zasilacz wziąć. Obudowa myślę ze zalmann z 11 plus będzie dobry . Tylko że podobno w tej obudowie wentylatory podpina się pod molexy czy coś takiego. Dajcie jakieś dobre zestawiki.

Nie wiem czy brać ssd na system czy nie ?

Nie wiem tez jaki monitor wziąć do kwoty 650 zł ( najlepiej 23 cale , regulowane kąty pochylenia) 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

rezerwuar , 

4600 jest na bude i 680 zl osobno na monitor

 

 

Z zestawu all jak wyżej ale bym wziął gtx 670 od gigabyte. Wziął bym też inne chłodzenie na procek coś pokroju dark rock 2 lub coś od noctuy  , wiąże się to również ze zmianą obudowy , chłodzenie które wymieniłem , nie zmieści się w obecnej o ok. 3-4 mm , jeśli nie będziesz kręcił procka to w ostateczności starczy te. 

Edytowane przez mateusz981
Link to post
Share on other sites

Przy takim budżecie monitor z marketu to profanacja. Bierzemy jedną z najwydajniejszych kart graficznych i procesor a różnicy w obrazie z integrą nie uświadczymy (w sensie, że wygładzanie krawędzi będzie, a głębia cieni, szarości, odwzorowanie efektów świetlnych na płaszczyznach i kolory dalej mizerne). Monitor to przynajmniej 1/4-1/3 całości budżetu powinna być. Chyba, że masz zwyczaj wymieniać monitor tak jak się wymienia kartę graficzną, procesor, RAM, dysk twardy... Przynajmniej zaszalej i kup sobie trzy monitory (w stylu BenQ 24" Rezerwuara), efekt będzie bardziej porażający niż najlepsza grafika i procesor na pojedyńczym 23`` wypierdku. Ostatecznie monitor w cenie wyżej wymienionej karty graficznej i grafika w cenie monitora... chociaż pewnie są tacy co częściej patrzą na obudowę karty graficznej niż w monitor, ale na to pytanie każdy sobie sam odpowiada :)

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...