Skocz do zawartości

Wyzwanie!Komp.dla stud.arch.rendery gpu czy cpu [ok.2000zł]


Recommended Posts

 Tak jak pisze saddam, jak zaczniesz archicada to oczywistym będzie render pokroju artlantisa i na 3dsmaxa nawet nie spojrzysz (po prostu archicad+artlantis będzie szybciej). Za to 3dsmax wynagrodzi czas mu poświęcony możliwościami vraya, chociaż nie zawsze... Najlepiej po prostu świetnie rysować, rendery podobają się wykładowcom w wieku 60+, a dobry rysunek odręczny jest bardziej chwytliwy od najlepszych renderów :). Dzisiaj niestety większość nie potrafi dobrze rysować,a pracę złapiesz jeśli nie potrzebujesz narzędzi dostarczanych przez chociażby Autodeska tylko wystarczy Ci papier i ołówek, albo flamaster... przynajmniej na zachodzie, gdzie mało kto rysuje - nowa fala. Co do Photoshopa to zacząłem w nim się bawić w zasadzie dopiero na ostatnim roku studiów magisterskich, wcześniej to plansze z Autocada na druk, to dpi całej planszy mnie nie interesowało. 300dpi na planszę B1 czy też B2 to w zasadzie tylko dla własnej radości można robić i z braku czasu. Plotery w przeważającej większości dostępnych na rynku nie ogarniają druku powyżej 200dpi. 150dpi to spokojnie drukować można, nawet 100dpi nie robi jakiejś specjalnie widocznej różnicy na brystolu, a na takim najczęściej się oddaje. Athlona II X4 dorobiłem się akurat na dyplom inżynierski, Phenom x6 skonsumował magisterkę, a wcześniej to tylko same rendery i to jeszcze na Pentium 4 @1,8GHz   :) Praca w samych programach odrobinę szybsza wraz z nowymi procesorami, ale czas renderingu to druzgocząca różnica... tutaj tylko ilość i moc rdzeni.

Edytowane przez gloryseeker
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widziałem ten test wcześniej- może inaczej- widziałem ten tytuł wcześniej, ale mnie nie zachęcił  :D A tak naprawdę pokazuje dokładnie to co jest mi potrzebne w kwestii procesora i całkowicie stempluje to co wcześniej mi doradzaliście. Dzięki wielkie. Kwestia procesora całkowicie rozstrzygnięta. Najprawdopodobniej będzie to fx 8320+ chłodzenie, albo fx 8350 bez. Nad resztą jeszcze muszę się pozastanawiać trochę  ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...