Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Czy mając Router Cisco Linksys E4200, mogę użyć go jako urządzenia przekazującego sygnał wifi ? chodzi mi o to, czy da radę go tak skonfigurować by odbierał sygnał wifi i wzmacniając go nie co, udostępniał tak bym w domu mógł korzystać na wielu urządzeniach ? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Napisz co to za sieć, masz dostawcę który udostępnia internet przez WiFi.

Co do korzystania z sieci przez wiele urządzeń, jaka masz na myśli przewodową , na "skrętkę" czy bezprzewodowo WiFi?

A co do samego sprzętu, router jak ma WiFi to pewnie jest coś takiego jak tryb A.P. Client, czyli może odbierać sygnał WiFi korzystać z internetu za pośrednictwem przewodu z wtykami RJ45 który podłącza się do karty sieciowej LAN komputera.

Link to post
Share on other sites

Mam internet udostępniony z pracy, której budynek jest na przeciw mojego domu. ( w budynku, gdzie pracuje jest router), w domu korzystam z anteny wifi z kartą sieciową realtek, bo do domu dociera tylko jedna kreska zasięgu. I skombinowałem tego Linksysa i chodzi mi o to, żeby odbierał sygnał tej sieci wifi nadawanej przez router z pracy i przekazywał go dalej, inne urządzenia w domu chciałbym łączyć bezprzewodowo z Linksysem. Jest taka możliwość ? 



Ta antena wifi, z której korzystam jest podłączona portem usb.

Link to post
Share on other sites

E4200 ma dwa niezależne radia (2.4 i 5 ghz) co teoretycznie powinno dać taką możliwość jeśli masz kompatybilne sprzęty. Od siebie do takich zastosowań polecam Ovislink AirLive G.Duo. Konfiguracja zajęła 5 min i przez 3 miesiące użytkowania nie napotkałem żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się Że Ovislink jest do tego idealny, ale wystarczy że sieć będzie nadawać w IEEE 802.11 N i proponowany sprzęt będzie do niczego, tak więc ja bym zaproponował TP-Link WR740N(obsłuży wszystko i jest dość tani). A posiadany skonfigurować jako Access Point, do rozsyłania bezprzewodowo sygnału WiFi dla laptopa / smartphone, jeśli taka potrzeba , (bo jak "jedna kreska" ) trzeba pomyśleć o antenie panelowej zna złącze RP SMA.

Gdyby dostęp miał być tylko dla jednego komputera, najszybciej to karta sieciowa  z wtykiem RP SMA i wcześniej wspomniana antena panelowa.

Link to post
Share on other sites

Sieć jest 2.4 czy 5 ghz? Jeśli jest to 2.4 i masz pewność, że będziesz mógł z niej korzystać przez dłuższy czas to wg mnie nie zastanawiaj się i kupuj http://allegro.pl/ovislink-airlive-g-duo-wisp-ap-dwa-w-jednym-i2899880189.html . Miałem podobną sytuację. Kombinacje typu AP+Router itp. - czasami się zwieszało, innym razem znaczące spadki itp. Sprzedałem co miałem i kupiłem G.Duo. Problemy ustąpiły jak ręką odjął. Jest wiele tematów o tym sprzęcie. Poczytaj, przeanalizuj za i przeciw, przemyśl i podejmij decyzję. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Sieć jest 2.4 czy 5 ghz? Jeśli jest to 2.4 i masz pewność, że będziesz mógł z niej korzystać przez dłuższy czas to wg mnie nie zastanawiaj się i kupuj http://allegro.pl/ovislink-airlive-g-duo-wisp-ap-dwa-w-jednym-i2899880189.html . Miałem podobną sytuację. Kombinacje typu AP+Router itp. - czasami się zwieszało, innym razem znaczące spadki itp. Sprzedałem co miałem i kupiłem G.Duo. Problemy ustąpiły jak ręką odjął. Jest wiele tematów o tym sprzęcie. Poczytaj, przeanalizuj za i przeciw, przemyśl i podejmij decyzję. Pozdrawiam

Ale jak  pisałem wyżej jeśli sieć nadaje w IEEE 802.11 N, to do niczego będzie ten router, oczywiście jeszcze jest otwarte pytanie o pasmo nadawania 2,4 GHz czy 5 GHz.

Link to post
Share on other sites

No to jakiej N czy G.

Jeśli N no to w/w Ovislink Air Duo odpada.

Oczywiście Linyks pracuje  w trybie AP client więc po przestawieniu go w wymieniony tryb i w połączeniu wybierasz z jaką siecią się ma łączyć  oraz zapisujesz hasło do połączenia  zaznaczając opcje że połączenie jest szyfrowane WPA 2.

Konfigurację robisz przez przeglądarkę  internetową  po podłączeniu routera do prądu i do komputera (Firefox Opera) wpisując w pasek adresowy adres 192.168.1.1 i przechodzisz klawiszem enter, gdy będzie monit o login i hasło wpisz admin w obydwóch polach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zakładce Setup nie masz jakiegoś kreatora do konfiguracji, albo w zakładce Administration.

Zobacz jeszcze

 

 

EDIT

Na stronie producenta zauważyłem że do tego routera jest dołączana płytka CD do konfiguracji.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

radyjko w tym routerze z tym softem działa tylko jako AP wieć AP mozna w nim włączyć i wyłączyć jedynie wiec w czym problem. Domyslam sie ze ty chcesz miec go jako AP-client nie AP czyli odbiera sygnał Wi-Fi i rozyła go dalej kabelkiem do jakis tam urządzeń.

To wtedy rzucasz mu http://tomato.groov.pl/?page_id=19 i tam mozesz sobie ustawic dogodny tryb.Pytanie skad ten sygnał WiFi chcesz brać z drugiego rutera w domu czy gdzies od dostawcy? Pytanie bo jak masz ustawiony w trybie client to albo na nadajniku właczony serwer DHCP albo IP na sztywno ale musi je dopuszczaac urzadzenie nadające.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...