Skocz do zawartości

MSI GE70 OND-270XPL / laptop >3200


Recommended Posts

Witam, jako iż nie zdążyłem kupić samsunga NP550p7c-S02pl (jest teraz bardzo słabo dostępny i w dość wysokiej cenie) zainteresowałem się laptopem MSI: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/5459358 Co o nim sądzicie? Bo recenzji jest bardzo mało, obcował ktoś z nim? Jak w ogóle z firmą MSI? Gwarancje bezproblemowe, szybkie?

Laptopa potrzebuje do internetu,filmów i grania w mało wymagające gry (CS:GO, Lol itp) w związku z tym interesowały by mnie raczej laptop 17calowe, choć przeanalizuje każdą ofertę 15cali+ kwota jaką dysponuję to 3.2k/3.3k max.

Dziękuje i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

GE70 jest mega fatalnie wykonany, z drugiej stronie nie dostaniesz w tej cenie innej 17'' z tak wydajną kartą graficzną. Jeśli laptop będzie mało przenoszony i korzystał będziesz z niego głównie w warunkach domowych - to możesz brać. Do częstego przenoszenia jednak GE70 jest zbyt "sypki".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czy w tej cenie dało by się znaleźć coś z i7? już wtedy nie 17 cali, tylko np 15,6. Oczywiście z kartą GT 650M+. I jeszcze, gdyście mieli wybierać między MSI a Dellem, to na co byście postawili? Raczej będzie przemieszczał sie tylko z dołu do góry, z kanapy na krzesło :D ewenutalnie co jakiś czas wycieczka ze mną do szkoły :>

Link to post
Share on other sites

Też teraz bardzo żałuje że tego Samsunga nie zamówiłem ;/ a więcej alternatyw nie ma? Nawet już niech będą te 15, bo ten lenovo y580 na i7 jest troszeczkę ponad mój budżet, 3,3 tysiąca to już jest takie maximum i więcej nie jestem w stanie dołożyć. Czyli MSI raczej odpada, ten Dell jakoś też tak specjalnie do mnie nie przemawia. Może coś jeszcze by się znalazło? Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
gtxxor

A laptop z matrycą FullHD będzie o wiele mniej wydajny

Haha... matryca odbiera wydajność? W FullHD system będzie działał "od tyłu"? To że w grach będzie niższy FPS, to oczywiste ale zakładający temat wymienił gry w których Y580 w FullHD sobie poradzi. W bardziej wymagających produkcjach nikt nie karze ustawiać natywnej rozdziałki.

 

Matryca HDReady w Y580 jest żenującej jakości - strasznie refleksująca i z bardzo słabymi kątami widzenia. Przy jakimkolwiek większym oświetleniu zupełnie nieczytelna - dlatego FHD. 

 

A praca, przeglądanie internetu, etc - Bez porównania na korzyść 1080p

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie poleci ktoś jeszcze inne rozwiązanie? :) Cały czas zastanawia mnie ten Dell i to MSI. Wykonanie ważna sprawa, ale matowa matryca też by się przydała (+ nie wiem jak teraz z klawiaturą w dellach, ale wcześniej nie odpowiadała mi za bardzo- ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia :D) Ciężki orzech do zgryzienia :/

Link to post
Share on other sites
GE70 jest mega fatalnie wykonany, z drugiej stronie nie dostaniesz w tej cenie innej 17'' z tak wydajną kartą graficzną. Jeśli laptop będzie mało przenoszony i korzystał będziesz z niego głównie w warunkach domowych - to możesz brać. Do częstego przenoszenia jednak GE70 jest zbyt "sypki".

GE70 wcale nie jest fatalnie wykonany, jest o wiele lepszy niż Acery i Asusy.Takie jest moje zdanie.Miałem okazję pograć na tym MSI u kolegi.

 

Kolega ma podobnego : http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/5522739

Edytowane przez asian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
GE70 wcale nie jest fatalnie wykonany, jest o wiele lepszy niż Acery i Asusy.Takie jest moje zdanie.Miałem okazję pograć na tym MSI u kolegi.

 

Kolega ma podobnego : http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/5522739

Od Acerów może być minimalnie lepszy, ale o poziomie wykonania takiego Asusa N76 to może sobie pomarzyć. Nie mówiąc tutaj już o sprzęcie innych producentów z tą kartą w wielkości matrycy 17 cali.

Edytowane przez radelgar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

That's me again. Troszkę szukałem, i znalazłem takiego Acera, http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/4756264_techniczne Jak wypada on w porównaniu do MSI, gdyż chyba tylko jego biorę pod uwagę do kupna (ewentualnie DELL, choć mam dystans do tej firmy :>) ? Czy ta karta GT 640 też nadaje się żeby trochę na nie niej pograć? Czy jednak przy 650/660 się chowa:>? pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
That's me again. Troszkę szukałem, i znalazłem takiego Acera, http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/4756264_techniczne Jak wypada on w porównaniu do MSI, gdyż chyba tylko jego biorę pod uwagę do kupna (ewentualnie DELL, choć mam dystans do tej firmy :>) ? Czy ta karta GT 640 też nadaje się żeby trochę na nie niej pograć? Czy jednak przy 650/660 się chowa:>? pozdrawiam

Moim zdaniem nie opłaca się w MSI GE70  masz lepszą grafikę i matową matrycę.

Teścik GE70 http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE70-i7-3610QM-GF-GT-650M.77993.0.html

 

Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację to sobie popatrz : link

Edytowane przez asian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest może ktoś, kto posiada osobiście tego MSI, żeby to on wyraził opinie co do jakości? Bo jednak parametry w tym lapku są w tej cenie raczej bez konkurencji, pomiędzy 650 a 660 w grach jest dość znaczna różnica ;/ dlatego bardzo interesuje mnie ten MSI. a jak jest z gwarancją w tej firmie? Dość bezproblemowo czy raczej unikać reklamacji jak ognia ? Pozdrawiam i dziękuje za zaangażowanie :)

Link to post
Share on other sites
Grafika sporo gorsza, jakość wykonania też.

Nie pitol... GT  640M, 645M, 650M i GTX 660M to TEN SAM układ GK107, z różnicą różnych taktowań (to można załatwić przez OC) oraz pamięci (GTX może mieć tylko DDR5,  GT zaś wedle decyzji producenta DDR5 albo DDR3).

 

W najlepszym przypadku GT 640M za DDR5 jest od GTX 660M może 15% (maks) mniej wydajny, z racji zegarów które podbić i tak można samemu. GT 640M na DDR3 to już faktycznie karta słabsza ale na pewno nie "sporo". 

 

Pomiędzy GT 650M a GTX 660M różnice to maks 10% (można sobie zniwelować przez OC), no chyba że ktoś patrzy na testy kart desktopowych :P 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem ten samsung to kompletny złom. Swego czasu była na niego nagonka bo był w znacznie niższej cenie niż konkurencja ale niestety nie bez powodu. Teraz na forach internetowych jest masa niezadowolonych właścicieli, którzy skarżą się na throttling na karcie grafiki i procesorze. Radelgara odsyłam na nhl.pl bo widać poleca laptopy tylko po podzespołach nie biorąc pod uwagę innych bardzo istotnych czynników.

Ja bym ci polecił takie coś.

 

http://allegro.pl/laptop-msi-ge70-i5-3210m-8gb-750-gt650-win7-zestaw-i2917200451.html

 

Cenowo 100zł niżej niż u konkurencji + całkiem przyjemny zestawik gratis.

Edytowane przez elkabel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teraz na forach internetowych jest masa niezadowolonych właścicieli, którzy skarżą się na throttling na karcie grafiki i procesorze. Radelgara odsyłam na nhl.pl bo widać poleca laptopy tylko po podzespołach nie biorąc pod uwagę innych bardzo istotnych czynników.

No ty polecasz laptopy, nie mając o tym żadnego pojęcia. I zainteresowałeś się tym tematem dopiero jakieś 4 miesiące temu. I oczywiście ty zwracasz uwagę na inne bardzo istotne czynniki. Choć sam zakupiłeś MSI CX61, którego najpierw wychwlałeś na nhl.pl, a później zwróciłeś go do sklepu, bo był dla ciebie zbyt głośny.

 

Ja bym ci polecił takie coś. http://allegro.pl/la...2917200451.html

Miałeś ty chociaż go raz w dłoniach, że go polecasz? Bo jest to najgorzej wykonany 17 calowy laptop z kartą grafiki GT650m.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...