Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy dla gracza


Recommended Posts

Witam niedługo zamierzam kupić sobie nowy komputer.Chwilę już się zajmuję szukaniem podzespołów itp.

Pytałem się na inny forum i przy pomocy tamtych osób złożyłem sobie taki zestaw.

 

Przeznaczenie: Gry i oglądanie filmów.

Overlocking: Nie jest konieczny

Budżet około 3000zł

Mam dysk twardy ze starego kompa,ale boję się że mi on nie wystarczy,dlatego w zestawie umieściłem również dysk.Zestaw łącznie kosztuję ~ 3300zł ponieważ zawiera on monitor.

Proszę o ocenienie zestawu,ewentualne poprawki,propozycje zmian.

Proszę też o wspomnieniu w kilku słowach na temat monitora.

 

A oto zestaw:

 

http://www.morele.net/inventory/info/6QCjli/

 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Obudowe można zmienić na Silentiumpc Brutus 410/430, ram w dualu 2x4gb a nie 1x8gb,dysk można wymienić na Caviara Blue,grafike na Radeona 7870 np.Sapphire i dołożyć do MSi z77a-g43(możliwość ustawienia wyższego mnożnika).Jeśli chodzi o monitor to jest właśnie mój przyszły nabytek tylko jakoś nie moge sie zebrać.pozdr.

Link to post
Share on other sites

A więc tak Brutusa nie chcę,kolega mi mówił że trudno kable w nim ogarnąć,pamięć też chciałem zamienić na taką jak mówisz a co do karty graficznej to ktoś mi mówił że karty od Nividi mają PhysX a od Ati nie mają,a to PhysX dobrze sprawdza się w grach,dlatego chyba raczej wezmę GTX 660,tylko nie wiem od kogo opłaca się dołożyć 100zł i wziąć od ASUSA czy Gigabyte będzie odpowiedni,a może MSI.

Link to post
Share on other sites

PhysX to pic na wodę marketingowy fotomontaż... ostatnio korzystały z niego raptem 2 głośniejsze produkcje, Borderlands 2 oraz Batman Arkham City oraz (nieco wcześniej) Mafia II z tym że tam objawiał się tylko nie zanikającymi odpryskami od kul na niektórych elementach otoczenia.

 

Lepiej wziąć kartę rzucającą więcej FPS, aniżeli poświęcać wydajność dla APEX PhysX. 

 

Aktywacja PhysX też powoduje spadek wydajności i w przypadku GTX 660 i rozdziałki 1080p może bywać to zabójcze dla płynności.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Jeśli chodzi o karte graficzną to ja mam gtx660 od Gigabajta i jestem zadowolony bo karta jest bardzo cicha(dwa duże wentylatory). Oc na tej karcie jest raczej kiepskie ale przynajmniej pamięci podniosłem o 500MHz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...