Skocz do zawartości

GTS 450 SC czy warto?


Recommended Posts

Na tym wykresie na radki to nie patrz bo one PhysX nie wspierają. 450 GTS to poziom trochę poniżej GTX260 więc jeśli zmniejszysz detale i AF rezygnując z AA to jest szansa na w miarę płynną grę (25-35fps) z włączonym PhysX.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc nie spodziewaj się żadnych cudów, karta jest stara a granie w gry z 30klatkami nie należy do przyjemnych, tak więc zastanów się czy jest sens w ogóle brać tą karte bo że się opłaca to co z tego . Może było by warto dobierać na coś mocniejszego typu, hd 7770?

Edytowane przez decrypterie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie 30 klatek to już sukces ;) A wolę sobie dozbierać do gitary niż kasę marnować na gry ;) Chyba jednak się na HD5770 zdecyduję tak jak mówicie. Oczywiście jeśli faktycznie będzie sprawny. Stery mniej obciążają procka, można zawsze ciut jeszcze podkręcić. A PhysiX jakoś przecierpię :) W kompie mam AMD i myślę, że będzie to lepiej współgrało jak z nvidia :)

Link to post
Share on other sites

akurat fenio to się tyczy tylko 2 rdzeniowych procesorów i kart od gtx460 wzwyż - wtedy owszem , jest dużo większy narzut sterownika na procesor (ok 30 % większy niż sterów amd) i przy połączeniu fermi + 2 jaja (tyczy się starszych socketów s.775, am2am2+am3) wydajność potrafi spaść i to dużo - przy 3/4 rdzeniach problem zanika.

Oczywiście nowe i3, które mają 2 rdzenie ale za to 4 wątki (czyli pracują jak 4-jajowce) dają sobie z tym radę bez problemu. Nawet uwidacznia się tutaj ,jak intelowska architektura super radzi sobie z tym problemem na przykładzie wykastrowanych z 2 wątków celeronów/pentiumów serii G (art na ten temat był na pclabie)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
akurat fenio to się tyczy tylko 2 rdzeniowych procesorów i kart od gtx460 wzwyż

 

Ale to już inny temat, to o czym piszesz tyczy się ogólnie procesorów 2 wątkowych a nie jakości współpracy sprzętu AMD-Radeon i Intel-Nvidia.

 

 

 

Nawet uwidacznia się tutaj ,jak intelowska architektura super radzi sobie z tym problemem na przykładzie wykastrowanych z 2 wątków celeronów/pentiumów serii G (art na ten temat był na pclabie)

 

Wydajność pojedynczego wątku robi swoje ale i tak nie przeskoczy się tego problemu nawet na najszybszym Pentium. Co najwyżej będzie trochę mniej widoczny niż na Athlonie/Phenomie II X2 ale i tak sterownik zamuli słabego procka.

Link to post
Share on other sites
Przy X3 też się może w niektórych grach odezwać problem z narzutem sterownika więc lepiej bierz Radka.

nie sądzę, miałem gtx460 przez krótki okres i akurat PII x2 oraz zaraz po nim AII x3 450 - na PII grając w Dungeon Siege 3 2 jajka nie dawały rady przy tej karcie, 100% non stop obciążenie procesora, że aż dźwięk mi przycinało - po zmianie na x3 jak ręką odjął - podobnie było w BF3 multi przy tej konfiguracji

Link to post
Share on other sites

Bo na x2 sterownik "zjada" cały jeden wątek więc w BF3 ani DS3 nie pogra się z praktycznie 1 wątkowym i 1 rdzeniowym CPU. Przy X3 już musi być znacznie lepiej bo zostają do dyspozycji gry 2 wątki ale to i tak według mnie będzie ograniczać w grach potrafiących wykorzystać 3 wątki lub więcej. Niestety porządnych testów nie ma, może kiedyś jakaś redakcja szarpnie się na porządne przetestowanie narzutu obecnych najnowszych sterowników nvidii z różnymi typami CPU (2,3,4 wątkowe, 2,3,4 modułowe) przy tytułach korzystających z wielu wątków.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites
To może ja mam tylko takie głupie przeświadczenie. Głupio się przyjeło, że jak ktoś ma grafikę AMD to ma jakiegoś procka AMD, a kto ma nvidię to ma intela :)

 

Jak ktoś ma kartę z najwyższej półki, nieważne czy NV czy AMD to musi mieć proc od intela :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...