Skocz do zawartości

Lewa słuchawka nie działa.


Recommended Posts

Witam,

Od 5 lat jestem posiadaczem SS Siberia v1 (tak, tak, już nie raz słyszałem jaki to badziew itp. ja jednak uważam inaczej) i niestety ale nagle przestała działać lewa słuchawka, gdzie kilkadziesiąt minut wcześniej słuchawki były używane i wszystko było w porządku.

Moje pytanie brzmi: co może być przyczyną awarii i ewentualnie czy da radę coś zrobić z tym sprzętem.

Nie ukrywam, że wolałbym się nie rozstawać z tym headsetem na rzecz nowego zestawu.

pozdrawiam

 

@edit

proszę moda o przeniesienie tematu do działu "Diagnostyka błędów i awarii", przypadkowo wszedłem do złego działu.

Edytowane przez Shreq
Link to post
Share on other sites

Możliwości jest wiele:
 

  • uszkodzenie kabla (szeroko pojęte, mógł się uszkodzić w zasadzie w każdym miejscu),
  • uszkodzenie przewodów w środku słuchawek,
  • uszkodzenie wtyków,
  • uszkodzenia cewki/membrany itp.

Możliwości jest bardzo dużo, ale najprawdopodobniej jest to uszkodzenie (ułamanie się) przewodu doprowadzającego sygnał.
Spróbuj poruszać kablem przy słuchawkach, wtyku w górę/dół oraz na boki. Jeżeli usłyszysz szumy to znalazłeś winowajcę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jeśli pękł przewodzik to miej na uwadze, że może być on tak cienki, że nawet go nie przylutujesz.

 

W takim wypadku możliwy jest recabling (wymiana całego kabla). Warto wtedy zapłacić więcej za ekranowany przewód i porządny gruby wtyk.

Link to post
Share on other sites

Ja bym tak czy siak spróbował. Przecież lewa słuchawka i tak nie gra, a raczej sama się nie naprawi. Decyzja należy do autora tematu:
 

  • słuchawki skręcane - recabling,
  • słuchawki klejone - próba otwarcia (grozi połamaniem), a następnie recabling.
Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien czy jest to wina kabla, nigdy nie było problemów z szumami itp. nawet podczas gdy kabel był ruszany, wyginany itp., pierwsze co sprawdziłem po awarii to właśnie próba kręcenia, wyginania i poruszania kabla przy jacku oraz przy wejściu do słuchawki co nie przyniosło żadnych skutków tj. żadnych szumów itp.

Po wystąpieniu awarii lekko puknąłem lewą słuchawkę co spowodowało przywrócenie dźwięku ale w bardzo słabej jakości i minimalnej głośności w porównaniu z drugą słuchawką, niestety dźwięk po chwili ucichł i do tej pory nie powrócił jeśli mogę tak powiedzieć.

 

Słuchawki są częściowo skręcane (pałąk), ale niestety w większości są klejone/zatrzaskowe (nauszniki i cała reszta) przez co nie udało mi się dostać do środka. Próbowałem znaleźć w googlach jak je rozłożyć lecz bezskutecznie.

Dziękuję za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

W takim razie uszkodzeniu mogły ulec części mechaniczne głośnika, kabel w pałąku lub ten przylutowany do cewki. Sprawdź czy nie ma śrubek pod nausznicami (gąbkami, poduszkami).



Zobacz tutaj:

http://oferia.pl/usluga/item915842-naprawa-sluchawek-i-myszek-dla-graczy-steelseries-razer-microsoft

Jeżeli ktoś oferuje takie usługi, oznacza to, że słuchawki są na tyle rozbieralne aby to wykonać :)

Link to post
Share on other sites

Widziałem już to ogłoszenie oraz kilka innych i zdecydowałem się wystawić swoje ogłoszenie.

Co do nauszników to są klejone do obudowy co jest chyba największym minusem tych słuchawek jeśli chodzi o budowę.

Jeśli nikt nie zgłosi się do naprawy to będę musiał sam się z tym jakoś uporać, co będzie trudne do realizacji w najbliższym czasie z powodu zaczynającej się sesji :/

Tak czy owak jeśli znajdę wolną dłuższą chwilę to coś pokombinuję.

 

@edit

Okazuje się, że śrubki są pod nausznikiem i trzeba go oderwać (jest przyklejony) aby się do nich dostac i wtedy można zdjąć pierwszą wewnętrzną obudowę. Niestety dalej są 4 śruby z czego dostać udało mi się jedynie do 1, reszta jest jakoś ukryta i za Chiny Ludowe nie mogę wykombinować jak się dostać do nich. Jeśli chodzi o zewnętrzną obudowę głośnika to niestety ale jest - orzynajmniej dla mnie - niemożliwym dostać się do śrub mocujących gdyż jest zaledwie około 1cm miejsca między uchwytem pałąka a obudową a śruby są umieszczone prostopadle, może są jakieś narzędzia którymi dałoby się dostać do tego, niestety ja nimi nie dysponuję.

Edytowane przez Shreq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...