Skocz do zawartości

Phenom 555 BE + Asus M4A78LT-M LE OC


Recommended Posts

Witam. Czy poniższe parametry OC będą bezpieczne dla mojego sprzętu? Jest to mój pierwszy post i pierwsza próba OC więc lepiej poradzić się osób doświadczonych niż później mieć wydatki :D . Widziałem podobne tematy ale bardziej do Phenoma 955. 


Płyta główna:    Asus M4A78LT-M LE

Procesor:         DualCore AMD Phenom II X2 Black Edition 555 (Zalman optima)

Pamięć:            DDR3 GOODRAM Play 1600 MHz CL9 1x4 GB

GPU:                 ATI Radeon HD 4850 OC (Scythe setsugen)

Zasilacz:           CHIEFTEC 550W

 

Parametry OC:

FSB:         241
PCIE         100
Mnożnik    x17,5
CPU fr.     4217 MHz
HT link     1800 (2169 CPU-Z)
NB            x10 (2410 CPU-Z)
ddr fr        667 (808 CPU-Z)

 

cpu OV    1,493    
VDDNB    1,3
HT OV     1,32
ddr OV    1,65 (wg zaleceń producenta)

 

Po osiągnięciu ponad 4,2 GHz skończyłem podkręcanie mnożnikiem i podciągnąłem częstotliwości NB i HT. FSB 241 a nie 240 aby dobić ponad 1600 MHz na pamięci.

 

Zmienić jakieś parametry czy zostawić bieżące ustawienia? Temperatury CPU i GPU w stresie nie przekraczają 40 stopni. System stabilny 30 minutach pracy programu OCCT. Pamięci nie podkręcałem bo podobno ten typ nie lubi się kręcić :P . Próbować zwiększyć jeszcze częstotliwość taktowania procesora poprzez mnożnik czy lepiej pozostać na bieżącym ustawieniu?

 

Jeżeli ustawienia są poprawne to spróbuję odblokować 2 nieaktywne rdzenie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ustawienia są poprawne to spróbuję odblokować 2 nieaktywne rdzenie.

A to może lepiej najpierw spróbuj odblokować rdzenie. Na domyślnym taktowaniu. Później dopiero baw się w OC.

Generalnie chodzi o to, że unlock będzie ciężko podkręcić do obecnych wartości.

Przykładowo u mnie 3.7 to jest max i ani jednego MHz'a więcej nie wycisnę. :D

Link to post
Share on other sites

Zestaw radiatorów zainstalowany. Temperatura powinna zejść do przyzwoitej wartości. Niestety tylko dwa pierwsze jaja procesora sprawne, numer 3 i 4 uszkodzone (Już wiem dlaczego zapłaciłem tak mało za ten zestaw  :] ) . Teraz pozostaje tylko pytanie czy zmieniać jakieś ustawienia OC. Obecnie zmniejszyłem tylko mnożnik do x17 i napięcie procesora do 1,43 bo we wcześniejszych testach tyle wystarczało, reszta jak w pierwszym poście.

 

Jakieś uwagi, sugestie rady?

Link to post
Share on other sites

Tak. Na automacie a potem ręcznie. W ostateczności na lekkim OC. Nic nie pomaga niestety. Na numerze 3 sypie się grafika a na numerze 4 wyskakują błędy sterowników. Rozumiem że parametry OC mogę zostawić takie jak podałem? Czy coś próbować zmienić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...