Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Otóż mam taki problem. Swego czasu brat zlutował rozdzielacz audio mini-jack (po wygięciu). Podpiął to do wejścia mini-jack audio z tyłu komputera. Podczas podpinania komputera do wieży stereofonicznej, coś stało się z dźwiękiem w komputerze. (prawdopodobnie jakieś spięcie?)

 

Później brat doprowadził to jakoś do ładu na komputerze, z tym, że cały czas wywalało panel sterowania Realtek. Głośniki zostały odpięte i teraz ponownie podpięte...

 

No i teraz, gdy w tamtym komputerze próbuję podpiąć głośniki do wejścia audio, Realtek wyrzuca niejako, że podpiąłem je do tego CS Out (pomarańczowego), a w głośnikach słuchać szum. Próbowałem jakoś rozwiązać to najróżniejszymi konfiguracjami w Realtek, ale nic nie dało rady. Najśmieszniejsze jest to, że muzykę pod tym szumem ledwo, ledwo słychać, jak się puści. Natomiast z internetu nie słychać niczego. Przy załączaniu nagrania słuchać charakterystyczny dźwięk, podobny do załączania telewizora kineskopowego...

 

 

Wiecie może, co z tym mam zrobić? Czy to może wina sterowników (bo wtedy jakoś się powaliły, ale były reinstalowane chyba), a może tego, że wejścia są pouszkadzane? (bo już wczesniej miałem problemy takie, że działała np. tylko jedna słuchawka i tam coś nie łączyło). A moze to wina tego spięcia i płyta główna jest do wymiany? Jest ktos w stanie to określić?

 

 

EDIT: Nie wiem czemu, ale na tamtym komputerze niejako zainstalowane są 3 rodzaje sterowników, to znaczy - nie wiem, jak prawidłowo ma wyglądać konfiguracja, ale jest Realtek (avrack97, który też jest w sumie sterownikiem),  realtek gbe & fe ethernet pci-e nic driver i jeszcze kakiś trzeci. Nie mam pojęcia, czemu tam tak jest, ale jest ktoś w stanie zrobić zrzut menadżera programów? Albo powiedzieć, jak to powinno wyglądać i które sterowniki zostawić?

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...