Skocz do zawartości

wymiana zasilacza :( - na modularny


Recommended Posts

Witam

 

Zakupiłem sobie zestawik i okazuje się że mój zasilacz chiefteca nie ma złącza 8pinowego :( do tej płyty:

Płyta głowna MSI Z77A-G43, procesor intel i5-2550k. obudowa fractal design 3000

polećcie jakiś dobry cichy zasilacz, modularny i nie drogi :)

 

czy ten bedzie się nadawał ?

http://www.saturion.pl/product/134415/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/be_quiet_zasilacz_Pure_Power_L8_CM_630W.html

 

Link to post
Share on other sites

na płycie mam 8pinowe wejscie12V. - moge podłączyc do takiego gnaizda 4 pinowe ?? :o nie wiedziałem

 

zasilacz mam chiefteca 400W model GPS-400AA-101 A

 

ma oczywiście złącze 4pinowe (białe) i 6 pinowe czarne... http://allegro.pl/chieftec-gps-450aa-101-a-450w-w-super-stanie-i2907784237.html

coś takiego tylko 400W :)

 

które i czy podłączć, nie chciałbym czegoś sfajczyć :)

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites
A jaki komp, grafa itp?

 

Czarne idzie do grafy.

 

grafa gf 9600gt ale niebawem chciałbym wymienić, ram 2x8gb hyperx , płyta proc jak wyzej chłodzenie narazie boxowe, sound blasetr audigy oem ale nie wiem czy z niego nie zrezygnuje i nie zostane przy tym na płycie, fractac design z 4wiatrakami. innych bebechów brak

Link to post
Share on other sites
Przy nowej grafie to by się przydał jednak lepszy zasilacz. 

 

ok poprosze więc jakieś propozycje czy ten ktory podałem będzie ok, może coś tańszego ?

 

ewentualnie jak zrobić do czasu zakupu nowego zasilacza, moge pracować na tym co mam ? przejsciówke pewnei moge skombinować za free, czy bez obaw moge podłaczyć to 4pinowe i nic sie nie stanie ?

Link to post
Share on other sites

Oficjalne F.A.Q

 

Can I use a 4 pin 12V power connection for the CPU?

 

Yes, But in order to keep your system stable, we suggest you'd better buy a power supply with 8pins or need an adapter.

 

Czyli będzie chodzić ale sugerują rozdzielacz lub zasilacz z 8 pin. 

 

Czyli kup rozdzielacz

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites
Wtyczka 4pin wystarczy, ale wtedy nie ma mowy o OC procesora, bo może się dusić, zasilacz i tak z OC może mieć problem bo nie wiadomo jaką ma sprawność i ile na linii 12V

 

No dobra tylko poleccie jakis modularny nie przekraczaący 330zł. czy ten kóry podałem nada się lub moze jakaś alternatywa

http://www.saturion.pl/product/134415/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/be_quiet_zasilacz_Pure_Power_L8_CM_630W.html

 

zasilacz ma byc cichy :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Panowie przesadzacie. Kablem 4 pin idzie aż 20A do procesora do tego dochodzi jeszcze sekcja zasilania na płycie. Nawet wykręcony i7 na 5ghz tego nie wykorzysta. Te gniazda zostały stworzone z myślą o potężnych prockach serwerowych, aby zapewnić ich stabilną pracę przez długi czas.

 

Ja mam i7@4.6 na czterech pinach i żyję.

Link to post
Share on other sites
na płycie mam 8pinowe wejscie12V. - moge podłączyc do takiego gnaizda 4 pinowe ?? :o nie wiedziałem

bez problemu zadziala. Jednak przy checi OC procka i/lub zmianie karty sugeruje kupic nowy zasilacz.

podany be quiet jest ok. starczy nawet wersja 530W

Link to post
Share on other sites
Zobacz jeszce na ZT 550 -Lepszy elektrycznie i stabilniejszy i dłuższe kable.

Ale BQ jest cichszy.

530 starczy śmiało.

właśnie się zastanawiałem czy aby nie wziaść OCZ :).

dzięki wszystkim za pomoc

 

P.S. Udało mi się pożyczyć BQ DarkPower 750 więc się nią pobawie troche :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...