Skocz do zawartości

Ile za Core 2 Extreme QX9770 czy lepiej Core I7 940 lub 965


Recommended Posts

Cześć,

 

przymierzałem sie do zmiany komputera, chiałem kupić Core I7 940 lub 965, jakąs płytkę X58, pamięci i Geforce GTX 295 lub 2x GTX 285.

 

Ale znalazłem taką aukcję na Allegro z procesorem QX9770:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=544003848

 

Mam płytę Gigabyte GA-EP45-DS3R, 4GB DDR2 800MHz, zasilacz Chiftec 850Watt, Geforce 8800GT i tak sobie myślę, że zamiast kupować prawie nowy komputer i pozbyć się starych części, mógłbym dokupić wyżej wspomniane kartę/karty i QX9770. Musiał bym sie pozbyc tylko starego procka i 8800GT.

Chyba miałbym mniej problemu niż wydać gotówke na Core I7 i odsprzedać stare graty.

 

QX9770, jak poszperałem po testach, wacha się z wydajnością na poziomie Core I7 920/940 ( a nawt gdzie niegdzie dobija do 965) .Jak myślicie do jakiej ceny tego procesora było by to sensowne ? Bo w Komputroniku widziałem cene 4700 zł. Nie wiem czy sie opłaca a jak tak to do jakiej kwoty opłacała by mi sie go kupić ?

 

Chiałbym miec mocnego procka żeby karta/karty mi się nie dławiły.

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej by było Q9550 + dobre chłodzenie i OC?

Cache ma tyle samo, a przez OC spokojnie nadgonisz go do wydajności QX9770. I będzie dużo taniej.

Nie opłaca się kupować tak drogiego procesora, bo to strata pieniędzy, za jakiś czas będzie on mało warty, ciągle wychodzą nowe - lepiej kupić troszkę słabszy + OC, a potem zmienić na lepszy.

A różnica między Q9550 a QX9770 jest bardzo mała, zwłaszcza po OC.

 

A co do karty, to najlepiej wg mnie GTX285 - nie ma sensu pakować się w karty dwuprocesorowe - no chyba że grasz w ekstremalnie wysokich rozdzielczościach (nie napisałeś w jakich?), powyżej full HD - ale do tego to już lepszy byłby 4870X2 - w najwyższych rozdzielczościach jest często szybszy niż GTX295.

 

Nie warto kupować sprzętu z najwyższej półki, bo za jakiś czas będzie dużo mniej warty i mało wydajny, lepiej kupić tańszy (ale wcale nie dużo wolniejszy), a za jakiś czas dokonać modernizacji na tańsze i wydajniejsze komponenty niż to, co jest w danej chwili najdroższe.

Link to post
Share on other sites

Jest dokładnie tak jak napisał procek. W tym momencie nie warto inwestować w i7, bo jest stanowczo za drogi. Zresztą musiałbyś wymienić praktycznie wszystko w swoim kompie, a nie warto inwestować w najnowsze technologie, bo są za drogie, bo za chwilę ich cena zapewne drastycznie spadnie. Lepiej kupić coś tańszego i pieniądze zostawić na późniejszą modernizację.

Link to post
Share on other sites

a ja chcialem tylko zauwazyc, ze kolega kukucz ma w swoim opisie komputer z prockiem intel c2q q9450. Zatem troche bez sensu jest zmiana tego na q9550. Tak naprawde to patrzac na komputer kukucz'a i chcac zmiany grafiki na gtx285 to w podanym przez niego zestawie zmienilbym:

- zasilacz na jakies 650W ze sprawnoscia 85% i odpowiednio silna linia 12V

- chlodzenie CPU (nie pisze o zadnym wiec zakladam za ma boxowe) (moze wstawic Noctue)

- i raczej pamieci bym zmienil na jakies szybkie.

 

W takim zestawieniu bym podkrecil q9450 do ok 3.5GHz i wtedy mozna smialo brac gtx285. Oczywiscie ze zestaw na core i7 bedzie szybszy. Tylko do core i7 trzeba kupic wszystko a do tego co ja wymienilem sa potrzebne tylko 3 modyfikacje w sumie za kilkaset zl.

Link to post
Share on other sites

Moja wina, zapomniałem zmienić opis kompa w profilu.

Nowy zasilacz od tygodnia już jest, to Chieftec CFT-750-14C.

Z procesorem gorzej, Q9450 to wczesny sampel inżynieryjny, słabo mi się kręcił. Co więcej, procesor ten niestety jest wypożyczony z labu mojej firmy i niedługo będę go musiał oddać. Pierwotnie służył mi Core 2 Duo 6300. Dlatego brałem pod uwagę zakup tego QX9770 z Allegro, ale w dniu dzisiejszym jego cena jest już zniechęcającą, chyba, że ktoś chciałby go na ebuy'u za granicę odsprzedać). Chyba rzeczywiście z Core I7 dam sobie spokój, i poszukam jakiegoś wyższego Q9x50 i potem go podkręcę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...