Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od około miesiąca pojawiły się dziwne pyknięcia w komputerze połączone z zatrzymanie obrazu.Pojawiają się nieregularnie ,czasem co godzinę ,czasem co pół.Wygląda to tak że obraz zatrzymuje się na 3-4 sekundy i trakcie słychać tak jakby jakiś wiatrak zwiększał obroty,na koniec jest takie ciche pyknięcie i wszystko wraca do normy.Dzieje sie tak niezależnie co robię na komputerze. Otworzyłem obudowę i próbuje zlokalizować źródło ale dzieje sie to tak szybko że zanim podejdę do obudowy to już jest po .Podejrzewałem kartę graficzną ale wygląda normalnie ,nie jest zabrudzona,wszystko podłączone normalnie.W tym czasie tez nie robiłem większych zmian w komputerze.Mógłby ktoś mi pomóc ?

Link to post
Share on other sites

Witam. Znajomy miał podobny problem z monitorem della 24". Co jakiś czas było słychać ciche pyknięcie z monitora, nawet po wyłaczeniu kompa; ale z obrazem wsio był ok i tylko takie ciche pykanie. Jako elektronik obstawiałbym powymieniać kondensatory elektrolityczne ale że działało ok to nikt nie ruszał.

Link to post
Share on other sites

http://img194.images...104/zrzuthm.jpg

Temperatury chyba w porządku .Zrobiłem reset biosu i na razie jest ok.Zobaczymy.

 

Po tym resecie biosu widzę że dysk na którym mam system przyśpieszył widocznie :D .Przedtem foldery w których miałem więcej plików otwierały się po załadowaniu takiego paska na górze ,a teraz otwiera momentalnie :D

Edytowane przez pustelnic
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Wracam do tematu bo problem nie ustąpił.Trochę pogooglowałem szukając podobnych problemów i znalazłem że problem może pochodzić z dysku twardego Taki dźwięk jakby talerze się rozpędzały przy jednoczesnym 2-3 sec zatrzymaniu obrazu a potem takie tyk jakby zaskoczenie głowicy.Zrobiłem w HD Tune error scan i wyszło na oby dyskach czysto,w Health też wszędzie jest ok tylko niektóre paski podświetlone są na żółto ,nie wiem co to znaczy.



Wracam do tematu bo problem nie ustąpił.Trochę pogooglowałem szukając podobnych problemów i znalazłem że problem może pochodzić z dysku twardego Taki dźwięk jakby talerze się rozpędzały przy jednoczesnym 2-3 sec zatrzymaniu obrazu a potem takie tyk jakby zaskoczenie głowicy.Zrobiłem w HD Tune error scan i wyszło na oby dyskach czysto,w Health też wszędzie jest ok tylko niektóre paski podświetlone są na żółto ,nie wiem co to znaczy.

Dodam jeszcze że te pyknięcia są takie same jak jedno pyknięcie przy uruchamianiu komputera.Taki dźwięk przy uruchamianiu pochodzi z głośniczka na płycie głównej więc to może problem z płytą?

Link to post
Share on other sites

screens z dwóch dysków HDTune:

 

 


Wygląda na to że problem rozwiązany. Była to wina dysku i ustawienia opcji zasilania.Nieaktywny dysk przechodził w stan uśpienia i przy wybudzaniu talerze się rozkręcały a na koniec było te pik kiedy głowica zaskakiwała.

Edytowane przez pustelnic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...