Skocz do zawartości

Wahanie się napięć na procesorze


Recommended Posts

Witam. Od niedawna zacząłem używać programu K10stat, żeby procesor w spoczynku nie miał podawanego niepotrzebnie za dużego napięcia. Jednak, jak na przykład korzystam z internetu to napięcia wahają się w zależności od obciążenia między 1.1v, a 1.475v. I teraz chciałbym się od kogoś kto się na tym zna dowiedzieć, czy takie skakanie napięć nie wpłynie negatywnie na procesor?

 

Procesor: AMD Phenom II X4 965 BE C3

Płyta główna: Gigabyte Ma770-us3

Zasilacz: CoolerMaster Silentpro 600W

Edytowane przez DeVolt
Link to post
Share on other sites

Takie napięcie miałem od początku, ale skorzystałem z tego i podkręciłem do 3.8 GHz bez zmiany napięcia. Na 3.4 GHz działa mi stabilnie bodajże na 1.4v

 

EDIT:
 

Sorry, że jeszcze dopisuję do tego tematu ale nie chce zaśmiecać forum nowym. Przy taktowaniu procesora 3.8Ghz na 1.47v w Prime95 w teście blend po pewnym czasie mam bluescreena, napięcie na NB mam standardowo 1.1v, czy jesli podniosę na 1.2v będzie większe prawdopodobieństwo stabilności komputera?

Edytowane przez DeVolt
Link to post
Share on other sites

Na płycie głównej mam ustawione auto, ale w K10stat jest wszystko poustawiane, że w maksymalnym stresie jest te 1.47v, jak schodziłem w okolice 1.44-1.41v to też miałem bluescreena, tylko nie wiem, który test lepiej robić, blend czy ten small fft.

 

tutaj jeszcze screen z memory: http://imageshack.us/photo/my-images/855/beznazwy12pg.jpg/

Link to post
Share on other sites

Zacząłem go używać głównie po to, żeby w idle było niskie napięcie, no ale potestuję jeszcze stabilność bez tego programu i dam jutro znać.



Dobra, ustawiłem napięcie na 1.425v (mnożnik nadal x19, wszystko inne bez zmian. Cool'n'Quiet wyłączone) i później włączyłem w Prime95 test Small FFT. Żadnego problemu nie było, temperatura ok. 60 stopni, ale jak włączyłem Blend test to po krótkiej chwili na jednym rdzeniu pokazało Fatal error, jak dłużej go potrzymałem to wyskakiwał BSOD, tak jak przy włączaniu BF3. Co w takiej sytuacji należy zrobić?

Edytowane przez DeVolt
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Temperatura dalej jest wysoka i nie mam 100% czy to jej wina czy może napięcie za małe.Spróbuj ustawić jeszcze mniejsze 1.4V i zobacz jak się będzie zachowywał i czy temperatura poszła w dół.

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba zmieniać innych napięć? Mam na myśli DRAM voltage albo NB voltage. Ponadto jak już wcześniej pisałem na small fft, które podobno sprawdza głównie procesor to nic się nie działo przy tych 60, czasem nawet 62 stopniach. Dopiero na Blendzie pojawiają się BSODy i errory :F

Edytowane przez DeVolt
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...