Skocz do zawartości

Zamiana AMD FX 8320 na Intel i7 2700k cz.1


Recommended Posts

Fanboy NV detected. Zapuść test 8320 o/c + 7970 o/c

 

To nie fanboj nV... to dziwny przypadek. Póki miał FX każdemu za wszelką cenę udowadniał ich wyższość nad wszystkim innym, kupił Intela i teraz nagle niebo dorwał na dłoni i Intel "och, ach". Plus to porównanie sprzętu z dwóch diametralnie różnych półek cenowych.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie fanboj nV... to dziwny przypadek. Póki miał FX każdemu za wszelką cenę udowadniał ich wyższość nad wszystkim innym, kupił Intela i teraz nagle niebo dorwał na dłoni i Intel "och, ach". Plus to porównanie sprzętu z dwóch diametralnie różnych półek cenowych.

 

Na intelu siedziałem od zawsze, fx to przygoda, nikomu nic nie udowadniałem, poza tym chyba tak sobie piszesz aby pisać ?

Chyba ślepy nie jesteś i widzisz że tam gdzie fx jest ok - render nawet potrafi wygrać, a w grach potrafi oberwać od i3 i każdego i5.

To takie trudne do zrozumienia ?

 

czemu uważasz to za błąd ? to podobno najlepsza i najbardziej opłacalna karta graficzna, jeszcze gdzieś widziałem że są osoby piszące iż GTX 670 jest lepszy od 7970, omijam cirixa i delfinna, mowa o innych userach

 

Ja po 2 tygodniach od kupna miałem na pclab przez 2 miesiące ogłoszenie o zamianie za dopłatą z mojej strony na 7970.

Poza absurdalnymi propozycjami nie było odzewu. Czemu ? to temat rzeka. Dla mnie nv skończyło się na 580,

popatrz na wyniki w sprzetowym renderingu, gpgpu, kłopotach ze sterami.

Zresztą to nie temat o tym.

Link to post
Share on other sites

Nie, to nie jest trudne. Ale o tym KAŻDY WIE i nie trzeba tego po raz kolejny udowadniać. Bo czym jest taki dowód? Podbiciem sobie ego, że nowa 2x droższa platforma jest wydajniejsza? Przecież to logiczne jak zastosowanie łopaty.

 

FX nie jest słabym procesorem, w jego przypadku kuleją głównie programiści którym łatwiej rozdzielić 2-3 mocne wątki niż 6-8 słabych. Ale realia mamy jakie mamy i do nich trzeba niestety się dopasować.

Link to post
Share on other sites

Fanboy NV detected. Zapuść test 8320 o/c + 7970 o/c

aż ciężko skomentować...

 

To nie fanboj nV... to dziwny przypadek. Póki miał FX każdemu za wszelką cenę udowadniał ich wyższość nad wszystkim innym, kupił Intela i teraz nagle niebo dorwał na dłoni i Intel "och, ach". Plus to porównanie sprzętu z dwóch diametralnie różnych półek cenowych.

 

gdzie te oh ah ? ja ich nie znalazłem

tylko porównał to co miał z i7, a ten test uświadamia tych którzy chcą oszczędzić parę stów kupując FXa zamiast i7 do pracy, że mogą nadziać się na nierówną wydajność

Link to post
Share on other sites

 

gdzie te oh ah ? ja ich nie znalazłem

tylko porównał to co miał z i7, a ten test uświadamia tych którzy chcą oszczędzić parę stów kupując FXa zamiast i7 do pracy, że mogą nadziać się na nierówną wydajność

 

 

Dokładnie. Nawet nie zasugerowałem odpowiedzi czy warto, ponieważ to indywidualna sprawa i potrzeby. 

 

Maxon Cinema r14

Scena

http://www.oyonale.com/images/3D/mini_c4dar.jpg

image002.png

 

Sleeping Dogs wbudowany benchmark

i7

Nowy%20obraz%20%2828%29.jpg

Nowy%20obraz%20%2886%29.jpg

Link to post
Share on other sites

Sorki ale nie masz racji.Bo nawet z tego co pisał kolega wyżej wyniki w 3d marku ma inne niż ja i to sporo nizsze wiec dla mnie ten test nic nie warty jest uwagi.A po drugie pisanie takie cos ze na forach pisza ze w crossfire się nie opłaca to niech zachowana dla siebie jeśli ktoś nie ma takiej konfiguracji wiec się niech nie wypowiada.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie bardzo wiem w czym masz problem. Ostatnio @daniel 12 podesłał mi pomiary w BF3 na serwie z 64 graczami i byłem zaskoczony, że to może tak dobrze działać na FX-sie :)

Nawet jeśli te grafiki nie chodzą na 100% to chłopak ma wydajność więcej niż wystarczającą :) 

Link to post
Share on other sites

A procka nie kręciłem .A wynik w 3d marku 11 na nie kręconym procku miałem 1,5 tysiąca punktów więcej od tamtego kolegi wiec albo on nie umie się sprzętem posługiwać albo cos robi nie tak w użytkowaniu komputera.A jak zrobie oc procka to tez podzielę się wydajnoscia w kilku tytułach grach na raz i programach.

Edytowane przez daniel 12
Link to post
Share on other sites
Sorki ale nie masz racji.Bo nawet z tego co pisał kolega wyżej wyniki w 3d marku ma inne niż ja i to sporo nizsze wiec dla mnie ten test nic nie warty jest uwagi.A po drugie pisanie takie cos ze na forach pisza ze w crossfire się nie opłaca to niech zachowana dla siebie jeśli ktoś nie ma takiej konfiguracji wiec się niech nie wypowiada.

Widzisz w przeciwieństwie to ciebie ja patrze racjonalnie bo takie CF nie skaluje się jak powinno i traci się na wydajności więc po CO tracić wywalać pieniądze jak przykładowo 7950 w CF na i5/i7 będzie się lepiej spisywało i to znacznie niż 7970 w CF na Buldku.

To nie chodzi że CF nie warto tylko CF nie warto łączyć ze słabym CPU, kumasz czaczę.

A żeby mark odzwierciedlał jeszcze różnice w grach to jeszcze daleko do tego

http://s288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/?action=view&current=mark2.jpg

http://s288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/?action=view&current=mark-1_zpse5786c16.jpg

żeby tylko taka różnica była to by było pięknie, tylko jest to nie realne

 

 

nie bardzo wiem w czym masz problem. Ostatnio @daniel 12 podesłał mi pomiary w BF3 na serwie z 64 graczami i byłem zaskoczony, że to może tak dobrze działać na FX-sie :)

Nawet jeśli te grafiki nie chodzą na 100% to chłopak ma wydajność więcej niż wystarczającą :)

 

 

Widać wy macie problem ze zrozumieniem tematu ptzykład

FX 2x7970

i5  2x7950  nie bo a ziemia niż ten pierwszy mimo słabszych graf, na jednej grafice jesteś wstanie stracić 20% a CF potrafi zdusić procka nawet najmocniejszego w miejscach zależnych

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites
Sorki ale nie masz racji.Bo nawet z tego co pisał kolega wyżej wyniki w 3d marku ma inne niż ja i to sporo nizsze wiec dla mnie ten test nic nie warty jest uwagi.A po drugie pisanie takie cos ze na forach pisza ze w crossfire się nie opłaca to niech zachowana dla siebie jeśli ktoś nie ma takiej konfiguracji wiec się niech nie wypowiada.

Napewno jak masz nie kręconą 670 nie masz wyższych. Na radeonie możesz mieć spokojnie  lepsze. Popatrz sobie na stronie producenta 3dmarka jakie są wyniki z def 670. Nie mam ani wysokich ani niskich. Mieszczą się w przeciętnej.

Wydajność w multigpu amd jest bardzo słaba. Zobacz sobie te testy. 

Nie chciałem tego pisać ale jak czytam herezje to czasami.....

Nie ma co kopać leżącego. Wystawianie fx-a do sli etc..vs intel  to chory pomysł.

http://vr-zone.com/articles/amd-fx-8350-vs-intel-core-i7-3770k--4.8ghz--multi-gpu-gaming-performance/17494.html

http://limages.vr-zone.net/body/17494/bf3.jpg.jpeg

http://limages.vr-zone.net/body/17494/sleepingdogs.jpg.jpeg

http://limages.vr-zone.net/body/17494/crysis2down.jpg.jpeg

 

http://limages.vr-zone.net/body/17494/csgo.jpg.jpeg

http://limages.vr-zone.net/body/17494/l4d2.jpg.jpeg

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites
Widać wy macie problem ze zrozumieniem tematu ptzykład

 

 

Nie, to Ty masz problem ze zrozumieniem, że nie każdego interesuje wyciskanie 110% ze swojego sprzętu. On ma działać. Jeśli komuś odpowiada wydajność zestawu działającego na 80% czy nawet na 50% swoich możliwości , to jest jego sprawa. Natomiast Ty prubujesz na siłę wciskać komuś, że zrobił bezsensowny zakup bo to nie hula na 100%.

Jego kasa i jego sprzęt, Tobie nic do tego!

Przedstawiłeś swoje stanowisko i na tym poprzestań, bo na siłę nikogo nie przekonasz. Natomiast ten twój przykład zupełnie niczego nie mówi ani nie udowadnia.

 

Gdyby nie konkurs USB XV nadal siedział bym na starej platformie, w której Phenom II x4 @4,0 GHz był niewystarczający dla HD 6870x2 i naprawdę wiem co to znaczy gdy CPU staje się wąskim gardłem dla grafiki. W BF3 zdarzało się, że oba GPU działały na max 50% teraz na i5 3570 nie schodzi poniżej 95%, a sama grafika dostała niemal dwukrotnego kopa.  

Teraz mam 7970 i co z tego skoro sam zastanawiałem się nad kupnem jeszcze jednej HD 7970, bo mimo wszystko wydajność jest nieco poniżej moich oczekiwań. Jednak zrezygnowałem bo obecny konfig starcza z nawiązką, aczkolwiek trzeba iść na pewne kompromisy :( gdyż nie jestem w stanie uruchomić na nim maksymalnych detali w każdej grze - głównie chodzi o max AA, które jest dla mnie najważniejsze.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

No i widzisz przeczytaj to co napisałeś i gdzie w tym sens. CF/SLI buduje się z sensem a nie bezsensem. Ale racja to jego pieniądze wyrzucone w błoto bo zaoszczędził 200zł na cpu.

 

Co do udowadniania mało testów w sieci nawet przykłady podałem ale nie możesz do wiadomości przyjąć oczywistych rzeczy, a przyjął byś je jak byś porównał dwa konfigi i przekonał się ile jesteś stratny w skalowaniu. Dla tego nigdy nie robiłem CF/SLI na PII mają drugiego kompa, to samo na FXe.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Jeśli taki i7 2600k to czemu koleszko masz w 3d marku 9445 punktów a ja mam 10750 punktów wiec kto ma słabszy wynik .Wynik masz gorszy wiec mi nie mow ze masz we wszystkim racje.A po drugie miałem rozne konfiguracje kompa i5 2500k z gtx 590 i phenoma 590 i mam fx 8320 w crossfire a wydajność jest dobra.A bezsens jest mieć procek za np. 1200zł a grafe za 500zł .A do tego co używam komputera spokojnie ta wydajność starczy.Miałem także pierwszego 4 rdzeniowego procka od intela wiec się znam na sprzęcie .A zauważ sobie np. ze roznica wydajności w grach dużo zależy od sterownikow od grafiki.Wydajnosc rozni się nieraz nawet do 20 klatek na grze wiec nie ma sensu oceniac jedna miara wszystkiego.

Edytowane przez daniel 12
Link to post
Share on other sites

Daniel to jest mark chcesz się przepychać nic nie znaczącym markiem proszę

http://www.3dmark.com/3dm11/4772034

Z tego co widziałem to miałeś 570 a jak byś miał 590 na tych dwóch konfigach to być takich głupot nie pisał bo SLI tego typu miałem na obu konfiguracjach.

 

i5 chyba nie kosztuje 1200zł a kompa składałeś pod gry.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...