Skocz do zawartości

Czy monitor LG IPS234V nada się do dynamicznych gier,FPS -typu BF3


Recommended Posts

Witam!

Otóż szukam monitor 23 calowego do 600zł do dynamicznych gier - gier typu FPS takie jak BF3.

Trochę się naczytałem o matrycach monitora i część osób twierdzi że monitory z matrycą IPS nie nadają się do szybkich,dynamicznych gier ze względu na wysoki input lag,wolny czas reakcji ???

Jestem aktualnie przekonany do LG IPS234V tylko nie wiem czy on podoła moim wymaganiom.

Aktualnie mam monitor LG e2260 i input lag to ok.25-30ms i nawet dobrze mi się gra.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście,nie jestem jakimś profesjonalnym graczem.Zależy mi aby nie doświadczył dużych opóźnień w grach typu BF3 i tutaj zależy mi na niskim input lagu,mam tylko nadzieję że ten ips nie ma gorszego input lagu niż przeciętny tn.Fajnie by było mieć coś na matrycy ips ponieważ obecny monitor jaki mam na tn ma strasznie brzydkie i wyblakłe kolory.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Z tego co wczytałem input lag nie jest jakiś strasznie wysoki,ok 30ms.Dużo osób dostało ten monitor z tzw.bleeding mocne prześwity na czarnym obrazie,obawiam się trochę tego efektu - http://forum.pclab.p...testy-wrażenia/,ma ktoś może te monitor lub widział go w akcji.

Czy może lepszy wyborem będzie zwykły tn np. lg e2251

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Z tego co wczytałem input lag nie jest jakiś strasznie wysoki,ok 30ms

jak na monitor do gier to bardzo dużo

 

Czy może lepszy wyborem będzie zwykły tn np. lg e2251

nie, zwykły TN (nie licząc modeli typowo biurowych) to w tej chwili najgorszy możliwy wybór

 

Dużo osób dostało ten monitor z tzw.bleeding mocne prześwity na czarnym obrazie,obawiam się trochę tego efektu - http://forum.pclab.p...testy-wrażenia/,ma ktoś może te monitor lub widział go w akcji.

 

dlatego w kółko powtarzam, że monitora nie kupuje się przez internet, tylko ogląda przed zakupem

Link to post
Share on other sites

Z tego co wczytałem input lag nie jest jakiś strasznie wysoki,ok 30ms

jak na monitor do gier to bardzo dużo

Teoretycznie wiem że to nie jest jakiś bardzo dobry wynik,mam tylko nadzieję że sprawdzi sie chodź trochę lepiej od mojego LG e2260.Pod tym kątem i m.in kolorów.Tyle wymagam.Bo nie widzę jakiegoś polecanego lepszego monitor do 600zł z matrycą IPS.

 

Tutaj jest test tego monitor z tej serii jedynie wyższy model ale myślę że jest tak samo. http://tnij.org/twm3

Cytując pewny fragment z tej strony (przetłumaczone)-

 

''Opóźnienie wyświetlania (29,7 ms średnio), nie jest straszne.Rozbieżność pomiędzy działaniem,a wyświetlaniem jest zbyt mała, aby mogło być postrzegane przez ludzkie oko''

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

niektóre mamy wierzą w nutellę, ty możesz w to, że 30ms opóźnienie wejścia nie ma znaczenia w FPS

nie znaczy to, że nie da się tak grać czy coś, niektórzy grają na telewizorach o 60ms i większym opóźnieniu, tylko jakby to ująć da się też robić wiele innych bezsensownych rzeczy, tylko po co?

Link to post
Share on other sites

Bezsensownych?Co masz na myśli?

 

Więc albo wybieram jakiś monitor na matrycy tn z niskim input lagiem albo ze znośnym na matrycy ips?Trochę wyolbrzymiam z tymi Fpsami,ponieważ gram jedynie czasami w BF3.

Ja wiem co to znaczy duży input lag(kiedyś kupując tv pod Konsole to opóźnienie względem starego tv było tragiczne,oddałem na drugi dzień).Tak jak wspomniałem wcześniej to tylko 600zł więc oczekiwania moje nie są za wielkie -chcę tylko aby lepiej sprawdził się do gier niż mój poprzednik lg e2260 m.in względem input lagu.Gdy własnoręcznie mierzyłem to wynosił on od 10ms do 40ms.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Bezsensownych?Co masz na myśli?

w stylu po co łatwiej, jak można trudniej - wszystko można tylko nie zawsze jest sens - dlatego bezsensownymi

 

 

Więc albo wybieram jakiś monitor na matrycy tn z niskim input lagiem albo ze znośnym na matrycy ips?Trochę wyolbrzymiam z tymi Fpsami,ponieważ gram jedynie czasami w BF3.

niekoniecznie, masz wspomniane U2312HM (IPS) lub GW2450HM (AMVA), które mają minimalny input lag plus dobrą matrycę

 

tylko 600zł

no to trochę utrudnia sprawę, na prawdę nie dasz rady kupić później i dołożyć tą ~stówkę

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, miałem już wcześniej napisać że monitor miał być do 550zł jednak podobno bardzo polecanym jest właśnie ten lg dlatego naciągnąłem budżet,ciękawą opcją jest GW2450HM tylko szkoda że to 24 calowy a nie 23.Mam aktualnie 21,5 cala i jest dla mnie wystarczająco duży,z racji tego że 21,5 nie są już takie popularne i nie ma za bardzo z czym wybierać więc wolę pójść na kompromis i wybrać 23 cale ale nie większy.Ja by się znalazł odpowiednik tego BenQ w rozmiarze 23 cale i tej samej cenie byłoby super.

 

Może taki BenQ G2320HDBL lub BenQ G2320HDB?(tylko że one na matrycy tn?)

 

Zawsze dochodzę do tego samego wniosku nie ma rzeczy idealnych,jeżeli chcesz coś porządnego to albo płacisz grube tysiące albo idziesz na kompromisy z wadami.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

tylko szkoda że to 24 calowy a nie 23

to akurat dobrze, przynajmniej plamkę ma normalną

ale jak już chcesz koniecznie 23" to U2312HM ma właśnie tyle

 

 

Zawsze dochodzę do tego samego wniosku nie ma rzeczy idealnych,jeżeli chcesz coś porządnego to albo płacisz grube tysiące albo idziesz na kompromisy z wadami.

nie ty jeden doszedłeś do takiego wniosku, niestety jak coś jest tanie to prędzej czy później się jakoś zemści

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam,jednak zamierzam powiększyć budżet do 700zł.Brałem pod uwagę monitory które mi pojeciłeś U2312HM lub GW2450HM.Ale wystarczy że poczytałem o tych monitorach to od razu je skreśliłem.Owszem potwierdza się teoria że mają niski czas reakcji,u della wyczytałem z opinii innych że bardzo dużo osób dostało go z nierównomiernym podświetleniem, tragicznymi kolorami prześwitami itd,a benq znowu ghosting występuje,(zresztą i tak nie brałem pod uwagę 24cale).

Wiem że lg ip234v jest dość mocno polecany,jednak tak jak pisałem wcześniej, dużo egzemplarzy trafia się nierówno podświetlonych (bleeding).Niektórzy twierdzą że warto dołożyć do monitora lg ips237 (seria 7) ze względu na że jest to nowsza wersja monitorów i że niby lepsza matrycą ips.Jednak jak wiadomo w każdym tanim ips zdarząją się egzemplarze nierównomiernie podświetlone,itd...

Pytanie czy warto,czy jednak zostać przy ips234?

Link to post
Share on other sites

Mam della u2312hm i żadnego nierównomiernego podświetlenia nie zauważyłem Gram na nim w Black Ops 2 i jest super nabic na nim 100+ to nie problem możesz go spokojnie brać.

 

Mam 2 sztuki nie mają nierównomiernego podświetlenia zależy jaka sztuka Ci się trafi.

Link to post
Share on other sites
Ja bym ci polecil taki monitor : http://www.agito.pl/monitor-asus-23-6-led-ve247h-2492-428828.html?cid=54&attr=1-8849,169-11811

 

Maly ms dobra matryca duzy kontrast ogolnie ok

Taaa .. i słonia na złotym łancuchu :D

 

Dużo osób chwali Della .

 

Jak Ci sie niespiszy to poczekaj pare miesiency bo napewno pojawia sie nowe monitory np 13 seia delli .

 

Dla mnie LG  to gibajace sie monitory co mnie odrzuca odrazu.

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o tym teście na temat ips237?

http://extrahardware.cnews.cz/recenze/lg-ips237l-megarecenze-nejrozporuplnejsiho-lcd-monitoru-soucasnosti/strana/0/8 Wynika z niego że średni input lag to 21,9 ms i nawet zbytnio nie odstaje pod tym względem o np.Eizo Foris FS2333.

Wiem że w tej cenie mam fajnego della,ale jakoś bardziej ciągnie mnie,do tej niby lepszej matrycy ips,oraz bardzo cienkiej ramki i ogólnego wygląda.

 

Ogólnie polecam stronkę,chyba się zdecyduje na lg ips237l

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

 

21,9 ms i nawet zbytnio nie odstaje pod tym względem o np.Eizo Foris FS2333.

 

FS2333 nie ma opóźnienia wejścia, a te wykresy później to pomiary czasu reakcji

 

 

 

jakoś bardziej ciągnie mnie,do tej niby lepszej matrycy ips

 

one wszystkie są na IPS

Link to post
Share on other sites

FS2333 nie ma opóźnienia wejścia, a te wykresy później to pomiary czasu reakcji

 

 

 

 

one wszystkie są na IPS

Tutaj jest test eizo - http://extrahardware.cnews.cz/recenze/test-23-monitoru-eizo-foris-fs2333-ips/strana/0/8

Chodziło mi o matryce AH tą nowszą o E-ips.

 

Ale szczerze monitor warty swojej ceny?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...