Skocz do zawartości

Noworoczna wymiana podzespołów.


Recommended Posts

Witam

 

Planuje wymienić podzespoły, moja dotychczasowa konfiguracja to:

 

Procesor: AMD Phenom II 555 Black Edition

Płyta Główna: Asrock N68C-S UCC

Zasilacz: OCZ Fata1ity 550W

RAM: 2x4GB Goodram

Karta Graficzna: Radeon HD5770 512MB

 

Niedawno kupiłem monitor i rozdzielczość na której działa to 1680x1050.

 

Wiem że na pewno do wymiany płyta główna i karta graficzna.

 

Nie gram za często ale jak już siądę do komputera i odpalę grę to chciałbym żeby ładnie wyglądała i nie "lagowała" na wysokich ustawieniach.

 

I teraz do was prośba byście podpowiedzieli mi jakie części będą mi pasowały, nie muszą być nówki ze sklepu, moga być używki.

Edytowane przez Bukka
Link to post
Share on other sites

Kolego co do tej karty to nie wiem czy warto. Ja mam 8800GS Geforca i w tej samej rozdzielczości śmiga całkiem ładnie. Może na maxa nie ustawiam, ale myślę, że ci wystarczy. A płytę po co chcesz wymieniać?

 

 

Najlepszego w Nowym Roku!!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Tak, odblokowałem procesor tylko że na tej płycie dzieją się dziwne rzeczy. Pożyczyłem od znajomego płytę ASROCK FATAL1TY PROFESSIONAL 990FX aby zobaczyć czy rdzenie się odblokują oraz czy wszystko będzie działać i ku mojemu zdziwieniu odblokowały się dwa dodatkowe rdzenie i nie było żadnego problemu z ich działaniem, niestety płytę musiałem oddać i dalej "jadę" na płycie z opisu na dwóch rdzeniach.

Edytowane przez Bukka
Link to post
Share on other sites

Odblokowałem do 3 rdzeni i wszystko ładnie pięknie tylko czasami po włączeniu PC na monitorze ukazuje się ekran z płyty głównej z opisem który F do czego i tak stoi, dopiero po ponowny wyłączeniu na przycisku i załączeniu idzie dalej co nie miało miejsca na płycie Fatal1ty.

Link to post
Share on other sites

1045t to mozna podkrecac przez zmiane fsb bo mnoznik ma przeciez zablokowany. A z tym roznie bywa i procki roznie reaguja na zmiane fsb

np moj phenom nie lubi jak sie je zmienia. Wiec kupno tego procka z mysla o oc to dla mnie troche sie z celem mija.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zalezy od tego na jaki konkretnie egzemplarz procesora sie trafi. Dlatego bezpieczniejszym rozwiazaniem bedzie kupno procesora z odblokowqnym mnoznikiem.

 

Wszystko zalezy od tego na jaki konkretnie egzemplarz procesora sie trafi. Dlatego bezpieczniejszym rozwiazaniem bedzie kupno procesora z odblokowqnym mnoznikiem.n

Link to post
Share on other sites
Ja mam inna propozycje :) Lubisz robić OC? Proponowałbym zakup Phenoma II x6 1045T (około 400zł) + OC, procka bys miał z głowy na kilka lat. Do tego Grafika pokroju 7850 2GB i ewentualnie nowa płyta głowna. Co Ty na to?

 

Ciekawy pomysł, sprzedałbym to co mam bez pamięci RAM, tylko że trzeba by było jeszcze kupić zasilacz, 500-550W wystarczy?

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...