Skocz do zawartości

Recommended Posts

A więc jak wyżej podaje budżet mam spory i zależy mi aby ten "spszęcior" pociągnął jak najdłużej i takiego Crysis'a 3 na ultra to z palcem w nosie w tych 60-70 fps'ach uciągnął. Złożyłem następujący zestaw ;

-Płyta główna Asus ROG Maximus V Gene s1155 Z77

-Procesor Intel Core i7 3770K

-RAM Corsair Vengeance 4X4GB 1866MHz

-Grafika ciągle nie ustalona : MSI GTX680 Lightning albo HD7970 Matrix

-Dyski : Western Digital WD7500AZEX i SSD OCZ Agility4 Series 128GB Sata 2.5

-System W7 64 bit'owy Home Premium

-Zasilacz Xilence SPS-XP800

-Chłodzenie CPU Listan Dark Rock Pro 2

-Stacja dysków Asus Drive DVD

-Obudowa też jeszcze do ustalenia ale najprawdopodobniej Coller Master CM Storm Scout albo jakaś inna od Cooler Mastera. Cały zestaw wydaje się całkiem spoko ale jestem gotowy coś pozmieniać jeśli coś tu nie pasuje według was. Możecie też pisać zupełnie nowe propozycje, kompa kupuje prawdopodobnie za 2 tygodnie także czasu trochę jest .

Link to post
Share on other sites

Co do chłodzenia CPU to może

http://www.morele.ne...lga2011-472386/

Ram wez 2x8 GB szkoda miejsca i slotów.

 

Płyta głowna hmm http://www.morele.ne...7a-gd80-480237/ lub http://www.morele.ne...ossfire-462677/

 

Po co Ci taki kombajn :P

 

EDIT: http://www.arest.pl/konfiguracja-647711 + http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d14-lga2011-472386/ reszte mozesz wydać na wino kobiety i śpiew :D

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

patrząc po rzetelności użytkownika wątpię by tworzył to na prawdę :P

Jako że jestem "nowicjuszem" to faktycznie nie dopisałem paru rzeczy. Zastosowanie komputera będzie czysto gamingowe, sprzęt myślę że nie będzie musiał być podkręcany, przedziałka monitora to standardowe 1920x1080, komputer nie musi być cichy bo ja i tak już prawie ogłuchłem od słuchawek, no i to chyba wszystko .

 

Ostatni komputer składałem 10 lat temu, dziś się już trochę zużył. Na ten komputer trochę się kasy nazbierało.

Edytowane przez johny1968
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro mowisz ze nie masz zamiaru podkrecać itd, to w 5000zł bedziesz miał kompa cacy. Po co darmo wykładac kase jak i tak teraz roznicy nie odczujesz. Do grania bez slajdow wystarczy i5 + 7970 + 8GB ramu itd.

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

Nie chcesz i5? Ok, ale płacisz za ~2FPS 400zł więcej. bez i7 złożyłbym coś z 2x 7970, no...Ode mnie:

Intel Core i7 3770k 1235zł

Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme 330zł

MSI Z77 MPower 669zł

Corsair 8gb (2x4gb) 1600MHz CL9 XMS3 169zł

Samsung SSD 830 128gb 439zł

WD Blue 1tb 64mb cache, Sata 3 279zł

MSI Radeon HD 7950 Twin Frozr OC 3gb 1269zł x2 = 2538zł

Corsair Carbide 500R (dostępne 2 wersje - biała i czarna) 420zł

Corsair Enthusiast Series TX 850W modular 539zł

Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit 349zł

Razem 6967zł. Ceny esc.pl. Mi na jednym 7950 Crysis 2 Dx11 Ultra chodzi na dwóch monitorach ~40FPS. Sam nie umiem w to uwierzyc :E Przemyśl sprawę i7.

Edytowane przez Drzewo97
Link to post
Share on other sites

Do takiego monitora nie ma sensu zestaw do grania za więcej niż 3k i sama karta droższa od monitora. Chcesz zobaczyć Crysisa 3 fullHD (1920x1200), to musisz mieć coś pokroju http://emobilne.pl/e...owy-p-2338.html, wszak 1200 pikseli w pionie to 12 letnie crt wyświetlają, a obecnie mamy regres rozdzielczości.

Co z tego jak odpalisz gierkę z anizo i detalami na maxa, skoro cienie będą wyblakłe... Do pieca za 4-5k pasuje monitor za 3k...myślisz, że testują Crysisa 3 na jakimś Samsungu za 500zł? Dopóki nie masz dobrego monitora, to zestawy sobie można składać... pewnie, dla ilości FPS, ale i tak Crysis nie będzie wyglądał tak, jak ma wyglądać...

Następną głupotą jest składanie zestawu pod grę, która premiery jeszcze nie miała... kupisz gtx bo wydajnieszy, a okaże się, że gra szybciej działa na radeonie 500zł tańszym... kupisz i5, a buldek z 8 jajkami lepiej wykorzysta wielowątkowość i będzie tańszy... tak niech Ci doradzają super zestawy... o ile w ogóle chcesz taki zestaw kupić :)

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

Spoko luz ludzie, co w tym złego że po 5 latach składania kasy i patrzenia jak rozwija się technologia a ja zostaję w tyle chcę kupić coś co jest bardzo dobre ale zarazem drogie ? Ja się nie pytam czy uważacie że dobrze robię czy źle, tylko czy są jakieś inne propozycje takiego zestawu max 7k i czy te części nie będą się gryźć nawzajem.

Link to post
Share on other sites

Nic, tylko, że wywalisz kasę i nadal będziesz w tyle :)

Zamknij jedno oko, skoro widzisz drugim to po co wykorzystywać oba :)

Za 7k zestaw ma wyglądać. Kup jeszcze przynajmniej 2 takie monitory jak masz, to zacznie to mieć sens... bankowo będzie lepiej wyglądać niż na najlepszej karcie i procesorze z takim monitorem jak masz teraz :)

 

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

A więc Crossfire dwóch 7970 do szczęścia mi nie potrzebny a tym bardziej 2Tb dysku. Na poprzednim 250Gb nie zapełniłem nawet 150Gb, nigdy nie instaluje czegoś czego nie będę używał i nie potrzeba mi nawet 1Tb .

 

Logika... Dysk 150hb wystarcza,ale i5 już jest za słabe. Kup kompa za 3k i będzie ok,ale jak chcesz pograć w Crysisa 3 to IMO Crossfire/SLI jest wymogiem. i7 nic nie da jeśli komp jest do gier (no chyba,że +5 do rispektu na dzielni).
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...