Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pewień zestaw i kase w jego medernizacje. Co proponujecie??

 

Zestaw:

Proc: AMD Phenom II X4 960T BE

Mobo: Gigabyte MA770T-UD3

Ram: GoodRam 4Gb 1600 mhz

Dysk:

Samsung 830 64Gb (System Win7Ultimate)

Wd Blue 500Gb 16mb

Samsung 80Gb (Sata 2)

Zasil: HI-Pro 480W

Obu: SilentiumPC Brutus 410

 

MAM 300zł.

Link to post
Share on other sites

Za 300 to kup porządny zasilacz (OCZ ZS/ZT, XFX Core) i możesz jeszcze dokupić ewentualnie drugi moduł 4GB RAM.

EDIT: Zamiast ramu możesz też kupić chłodzenie na CPU, spróbować odblokować procesor do X6 i trochę podkręcić.

Edytowane przez Artemowski
Link to post
Share on other sites

wiesz

ja bym sprzedał radka

dołożył 300 zł i kupił 6850 :P

 

Szkoda kasy, mała różnica.

Miałem 4890, przeszedłem na 5830, później na 6850, wzrosty w wydajności symboliczne.

 

Proponuje te pieniądze stracić w sylwestrowym szale, choć jest to mało na całą noc. ;)

Link to post
Share on other sites

Szkoda kasy, mała różnica.

Miałem 4890, przeszedłem na 5830, później na 6850, wzrosty w wydajności symboliczne.

 

Proponuje te pieniądze stracić w sylwestrowym szale, choć jest to mało na całą noc. ;)

 

Gratuluję poczucia humoru. Jeśli dla Ciebie wzrost wydajności przy przesiadce z HD 5830 na HD 6850 jest symboliczny, to jest to co najmniej dziwne.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gratuluję poczucia humoru. Jeśli dla Ciebie wzrost wydajności przy przesiadce z HD 5830 na HD 6850 jest symboliczny, to jest to co najmniej dziwne.

 

Wyraźna różnica w wydajności była tylko w grach gdzie i tak było płynnie.

Potrzebowałem frapsa żeby to zauważyć.

Tylko parę nic nie znaczących szczegółów jak np rozdzielczość (1280x1024/1680x1050) i 5830 jest wystarczający.

6850 trafił mi się niepodkręcalny wcale (25 Mhz się nie liczy), więc wydajność była tracona w paru fajerwerkach graficznych, które ciężko było dostrzec.

Po przejściu na 7850 widzę różnicę w poziomie detali i płynności (już niestety 1920x1080), nawet bez podkręcania.

 

@ AMD Radeon Team

 

Na Phenomie II, który hasał na 3.8Ghz albo 3.9Ghz przy NB na 2.8Ghz.

I daruj sobie te ironie.

Zwyczajnie nie onanizuje się przy cyferkach.

Edytowane przez alfarome
Link to post
Share on other sites

Za ta kasę niema sensu modernizować tego zestawu. skoro wymiany grafik dawały małą różnice znaczy to ze procek ogranicza którąś z nich i potrzeba zmienić procka/płytę/ramy/grafikę i zasilacz! , czyli cały komputer na nowy ;)

 

Idź z tą kasą jak ci podpowiedzieli wcześniej i się zabaw choć trochę ;p a na nowy rok planuj nowszego kompa bo ten nie grzeszy wydajnością pewnie ;p

Link to post
Share on other sites

nie nie przyznaję ci racji, właśnie posiadam HD 5830 i posiadałem także HD 6850 i jeżeli różnice były marginalne to coś z tobą jest nie tak, HD 5770 i HD 5830 to faktycznie podobne produkty, ale HD 6850 jest o wiele wydajniejszą konstrukcją niż HD 5830 a do tego wskazują to różnice między HD 5830 a 5850, różnica klatek jest rzędu 20/30 FPS z tego co tomcug pokazywał,

określenie hasał do taktowania ma się nijak jak do rzeczywistości ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...