Skocz do zawartości

Wymiana płyty i procesora.


Recommended Posts

Cześć Witajcie!

 

Wydaje mi się ,że przyszedł czas na wymianę procesora. [ więc też płyta główna]

Posiadam aktualnie Phenom II x4 925 (3ghz) i ostatnio on już nie daje rady w bf3.

Już gra ledwo chodzi na LOW -czy może to być wina obniżenia sprawności czy coś takiego?

Nic się nie przegrzewa oczywiście. Na gorszych kompach ta gra lepiej lata ,niż u mnie :(

 

Phenom II X4 925 (3ghz)

GA-MA 770t-ud3p

8gb ram Kingstone 1333mhz DDr3

HD6870.

Chieftec 600W

 

Jeśli coś może być z procesorem np uszkodzony ,to wymienił bym go na coś lepszego. Warto się pchać dalej w AMD? Od zawsze brałem procesor AMD ze względu na cenę. Może teraz czas na intela?

Prosił bym ,aby ktoś mi pomógł w doborze płyty głównej i procesora.

 

Budżet to hmm 1200zł. Bulldozer? i5? i7?

 

##

Oczywiście procesor do gier.

 

##

Karta graf jak i ram. Muszą współpracować.

 

 

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez warcab
Link to post
Share on other sites

No nareszcie jakaś odpowiedź. Są idealnie dobrane ,według numerów jakie były widoczne na tych starych ,i są dokładnie takie same takty i timmingi. Może ktoś jednak poda jakąś płytę główną i procesor jednak do 1000zł?

 

Chyba znalazłem przyczynę ,niskiej wydajnonosci. I wydaje mi się ,że problemem jest temperatura jednak Northbridge. TMPIN 3=81*C.  Teraz tylko co się tam zmieści... do chłodzenia.



Już  nie mogłem edytować. Pomoże ktoś z Plytą główną i procesorem co wybrać? do 1000zł?



Ok poszukam pomocy gdzie indziej. Dzięki

Edytowane przez warcab
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...