Skocz do zawartości

Który program mówi prawde ?


Recommended Posts

Witam

chciałbym się dowiedzieć którego programu słuchać

 

http://img802.imageshack.us/img802/6404/templb.png

 

pomiary sa oczywiście z tej samej sekundy przy lekkim obciążeniu

chciałbym jescze zaznaczyć ze program HWMonitor zgadza sie z Core Temp`em lecz w idle temperatury wskazywane przez te programy(Core Temp,HWMonitor) to około 16 C. Speed fan w tym czasie pokazuje 36 C.

Link to post
Share on other sites

Ja uzywam SpeedFana i nie wydaje mi sie, by w moim przypadku przeklamywal... Co do Ciebie - dziwne to troche. A jaki to CPU? U mnie np.: SpeedFan podaje smiesznie temperature na CPU, bo mam temperature GPU, HDD i temp1, temp2, temp3. Z zasady zauwazylem, ze temp3 to glowne obciazenie CPU, bo najszybciej przyrasta podczas pracy.

U mnie wg SF w idle temperatura spada ponizej 20 st.C, wiec jest mozliwe to, co CoreTemp pokazuje. Zaufalbym jemu, na Twoim miejscu, bo te 36 st.C jest lekko przesadzone.

Link to post
Share on other sites

Mój zestaw:

procesor: AMD FX-8120

chłodzienie do procesora: Scythe Grand Kama Cross Rev.B

płyta główna: ASRock 990FX Extreme 3

karta graficzna: Gigabyte radeon 6950 1GB OC

zasilacz: oCZ StealthXStream 2 700W

ram: 2x 4GB kingston CL9 1333MHz

dysk: Seagate 1TB 7200 obr 64MB

 

przepraszam że od razu nie podałem.

​A za odpowiedz bardzo dziękuje i mam nadzieje że ktoś jeszcze to potwierdzi.

Link to post
Share on other sites

Osobiście nie używam żadnego z takich programów. Przyczyna jest prosta. Po odblokowaniu dodatkowych rdzeni wszystkie tego typu aplikacje nie są w stanie odczytać temperatury.

Według mnie najlepszy będzie program dostarczany przez producenta płyty, którą posiadasz.

Nie wiem jak jest u ASRock'a. Ja przykładowo mam Asus PC Probe II.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...