Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czołem.

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem urządzenia przez niektórych nazywanym "czarna skrzynka auta" lub bardziej profesjonalnie - wideorejestrator trasy.

 

Zasada jest banalna, wsiadacie do swojego autka, kamera rejestruje to co się dzieje na drodze od momentu ruszenia to zatrzymania się.

 

Oczywiście zrobiłem juz mały rekonesans i wiem że takie urządzenie można kupić własciwie w dowolnym sklepie rtv a nawet w realu. A rozstrzał cenowy jest od 100 do 1000 zł.

 

Zakładam ten temat jednak po to żeby osoby które korzystają z tego cudu mogły się wypowiediec które z dostępnych rejestratorów by polecili a które nie.

Z oczywistych względów nie chcę mieć 5 takich w domu z czego 1 działający a reszta jako przyciski do papieru :D

 

Wideorejestrator jaki mnie interesuje dobrze żeby nagrywał 1280-720 (720p), kąt nagrywania ( "widzenia przedemną") minimum te 120 stopni powinien mieć, obsługa kart SD / microSD i w miarę przyjazne możliwości montażowe..Oczywiście NIE musi mieć możliwości policyjnych rejestratorów :D:P ...liczę na poradę co kupić żeby nie żałować - wstępny budżet to 150-300 zł.

 

Co sądzicie o stosowaniu takich urządzeń? Czy jest to tylko ciekawostka rynkowa którą kupują ludzie dla zabawy czy faktycznie warto to mieć.?

Link to post
Share on other sites

Stosowanie jak najbardziej wskazane, co prawda u nas nie ma jeszcze zbyt dużo cwaniactwa na drodze, jednak czasem zdarzają się sytuacje że wina jest kogoś innego a jednak z braku dowodów spada na nas (najprościej, stoisz za kimś na światłach, ten ktoś cofa i wali w twój przód, jak nie masz kamery czy świadków nie masz szans na udowodnienie winy). Ja u siebie mam mimo że nie musiałem nigdy jeszcze okazywać dowodów, ale czort wie, mam zbyt nietuzinkowe auto by ryzykować jakiś cwaniaczków.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem ze śląska...Przemieszczam się codziennie i sporo tzn między Gliwicami a Katowicami (skala to pewnie jak bym jeździł po całej Warszawie i dzielnicach / miejscowościach obrzeżnych), także sytuacji różnych jest sporo :P I tak jak piszesz, sytuacja oczywista z braku świadków może obrócić się przeciw Tobie.

A co od siebie byś polecił, z czym jeździsz?

e; ja nietuzinkowego auta nie posiadam - standardowy spalacz benzyny ford :) ale jakiś rejestrator chciałbym jednak mieć.

Edytowane przez Wakinashi
Link to post
Share on other sites

Mam aktualnie dwie PS3 Eye (640x480, 40FPS), obraz ładny, płynny, w nocy całkiem dobrze widoczny, i za sprawą sporego FPS wszystkie filmy są wyraźne. Ale to Cię pewnie nie zainteresuje :)

(koszt to jak się postarasz to dwie kamery 50zł +100zł RaspberryPI (używane) +ewentualny dysk (ja miałem))

Link to post
Share on other sites

Dzięki za informację. Czy to mnie zainteresuje - po części założyłem ten temat wlaśnie żeby się dowiedzieć czy nawet rejestratory które teoretycznie maja opcję FHD nie nagrywają w rzeczywistości 640x480 :P ... nie mówię nie.... chcę żeby kilku posiadaczy rejestratorów się wypowiedziało na jakich rozdzialczościach nagrywają i jak to faktycznie wygląda. :) Koszt jak w pierwszym poście napisałem to nie musi być najtańsze, wstepnie do 300 plnów. Zastanawiam się nad Manta mm308S...koszt ok 160 + karta SD 16-32gb - +/- 75 pln. ..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...