Skocz do zawartości

AMD Club3D Radeon HD7870 XT Tahiti. Czy warto kupić.?


Recommended Posts

7870 XT jest odrzutem i w takich kategoriach należy tę kartę rozpatrywać. AMD marketingowo dodało XT do słabszego modelu, zamiast nazwać układ zgodnie z logiką swojego nazewnictwa 7930, tak aby użytkownicy rozpatrywali ją jako coś nowszego (lepszego). Układy takie nie tylko nie są w pełni aktywne (1/4 chipa wyłączona) ale często wymagają wyższych napięć, a co za tym idzie bardziej się grzeją (patrz 5830, bardziej prądożerna od 5850). Zresztą to samo było z 6930, która w Polsce była praktycznie niedostępna. Ja bym tej konstrukcji w ogóle nie brał pod uwagę.

 

Tutaj kwiatki mogą wychodzić z czasem...

 

Czyli dalej rozwijając myśl nie warto np. brać Radeona 7850 , bo jego rdzeń to kastrat Pitcairna XT z 7870, w związku z tym wymaga większych napięć, bardziej się grzeje i kwiatki mogą być. Ręce normalnie opadają.... O procesorach można tak samo pisać...

Link to post
Share on other sites

Czyli dalej rozwijając myśl nie warto np. brać Radeona 7850 , bo jego rdzeń to kastrat Pitcairna XT z 7870, w związku z tym wymaga większych napięć, bardziej się grzeje i kwiatki mogą być. Ręce normalnie opadają....

Owszem opadają, bo nie rozumiesz, że czym innym są karty oparte na rdzeniach pierwotnie do nich przeznaczonych, a czym innym jest wymyślony na szybko "nowy" twór, do produkcji którego wykorzystane zostaną układy, które z jakichś względów nie przeszły kontroli jakościowej i nie znalazły się w kartach 79xx.

Link to post
Share on other sites

Czyli dalej rozwijając myśl nie warto np. brać Radeona 7850 , bo jego rdzeń to kastrat Pitcairna XT z 7870, w związku z tym wymaga większych napięć, bardziej się grzeje i kwiatki mogą być. Ręce normalnie opadają.... O procesorach można tak samo pisać...

 

Tylko że 7850 jest pierwotnie przemyślanym produktem... 7950 też jest "cięty" z 7970, ale to było działanie zaplanowane. Natomiast 7870XT jest po prostu pozbywaniem się odrzutów... Tam 25% ogromnego układu jest nieaktywne.

 

Prosty przykład... 5870 -> 5850 -> 5830 ... gdzie ten trzeci budowany był na płytkach drukowanych 5870 i miał większy pobór od 5850, zgadnij dlaczego?

 

Jak myślisz dlaczego takie karty ukazują się dopiero po czasie? Np. GTX 580 (512 SPU) -> GTX 570 (480 SPU) i pod koniec egzystencji serii ukazał się "dopakowany" 560 Ti z 448 SPU... ano, dlatego że coś trzeba zrobić z odrzutami.

Link to post
Share on other sites

Takich bzdet dawno nie czytałem! Kupuje się taki sprzęt na jaki jest nas stać, rozważania na temat tego czy jakaś karta jest czy też nie jest kastratem, są całkowicie jałowe.

Co do tematu. Karta którą cjce kupić autor tematu jedt bardzo dobra i spokojnie może w nią inwestować.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Tylko że 7850 jest pierwotnie przemyślanym produktem... 7950 też jest "cięty" z 7970, ale to było działanie zaplanowane. Natomiast 7870XT jest po prostu pozbywaniem się odrzutów... Tam 25% ogromnego układu jest nieaktywne.

 

Prosty przykład... 5870 -> 5850 -> 5830 ... gdzie ten trzeci budowany był na płytkach drukowanych 5870 i miał większy pobór od 5850, zgadnij dlaczego?

 

Jak myślisz dlaczego takie karty ukazują się dopiero po czasie? Np. GTX 580 (512 SPU) -> GTX 570 (480 SPU) i pod koniec egzystencji serii ukazał się "dopakowany" 560 Ti z 448 SPU... ano, dlatego że coś trzeba zrobić z odrzutami.

 

True. 100% true

 

Uklady z tzw. "Brzegu wafla"

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Wlasnie dzisiaj przyszla do mnie tytulowa karta. I musze powiedziec, ze jestem zadowolony. Skok wydajnosciowy z gtx570 naprawde duzy. Moj i3-2120 nie ogranicza karty. Zainstalowane catalyst 12.11 + najnowsze cap. Na szybko karta nie wywala, stabilna i jak dla mnie nie slyszalna, zwlaszcza po przesiadce z fermi. Podkrecilem na probe do 1100/1600 bez ruszania power limit i wtedy niestety trzeba juz wykrecic wiatraki bo po 10 minutach osiaga 78-80c. Jak narazie najnowszy Hitman 1920x1080 wszystko na ultra + 2xsmaa + wbudowany fxaa solidne 60fps, sleeping dogs jak najbardziej grywalny na extreme wlacznie z maksymalnym aa. Nie zaluje ze wrocilem do obozu amd po trzech latach, chociaz sama karta mogla by byc ladniej wykonana.

 

3dmark 11 stock 975/1500

gpu score 7893, ogolny 6305

http://www.3dmark.com/3dm11/5439759

 

i po lekkim oc 1100/1600 

gpu 8361, ogolny 6513

http://www.3dmark.com/3dm11/5439893

 

testowane na win 8 x64 pro

http://s8.postimage.org/xuerub7px/gpuz.png

 

ogolnie za taka kase (869) polecam zwlaszcza, ze w pudelku jest kupon na far cry.

Link to post
Share on other sites

wiem, że tyle co on wykręcił na swojej na ja mam na zwykłej 7870.

 

-edit- no może nie tyle, trochę mi się taktowania pokręciły, ale widziałem na tym forum kola, który na zwykłej 7870 zrobił 9300, ja miałem po podkręceniu do 1250/1450 prawie 9k, więc ten wynik vtruck754 du*y nie urywa... myślałem, że będzie lepiej, chociaż jak podkręci go więcej(o ile da radę) to 9k przeskoczy.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites
Wlasnie dzisiaj przyszla do mnie tytulowa karta. I musze powiedziec, ze jestem zadowolony. Skok wydajnosciowy z gtx570 naprawde duzy. Moj i3-2120 nie ogranicza karty. Zainstalowane catalyst 12.11 + najnowsze cap. Na szybko karta nie wywala, stabilna i jak dla mnie nie slyszalna, zwlaszcza po przesiadce z fermi. Podkrecilem na probe do 1100/1600 bez ruszania power limit i wtedy niestety trzeba juz wykrecic wiatraki bo po 10 minutach osiaga 78-80c. Jak narazie najnowszy Hitman 1920x1080 wszystko na ultra + 2xsmaa + wbudowany fxaa solidne 60fps, sleeping dogs jak najbardziej grywalny na extreme wlacznie z maksymalnym aa. Nie zaluje ze wrocilem do obozu amd po trzech latach, chociaz sama karta mogla by byc ladniej wykonana.

 

3dmark 11 stock 975/1500

gpu score 7893, ogolny 6305

http://www.3dmark.com/3dm11/5439759

 

i po lekkim oc 1100/1600 

gpu 8361, ogolny 6513

http://www.3dmark.com/3dm11/5439893

 

testowane na win 8 x64 pro

http://s8.postimage.org/xuerub7px/gpuz.png

 

ogolnie za taka kase (869) polecam zwlaszcza, ze w pudelku jest kupon na far cry.

 

Czyli kupa bo gdzies tyle GPU score to wiciska moj TWIN FROZR III bez OC nie mowiac juz o HAWK-u...a pradu wcina o wiele wiele wiecej...

Link to post
Share on other sites

nie wyciśnie Ci 8300 gpu score bez podkręcenia, będzie gdzieś pod 8k... przed chwilą sprawdzałem. No ale naprawdę patrząc na zużycie prądu i bądź, co badź dość słabą firmę to nie ma co się chyba na razie pchać w ten wynalazek, może jak Szafiry wyda swoją kartę...

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

zakładając że test robimy na innej platformie i ramy działają z tą sama częstotliwością to wynik gpu powinien być ten sam, wszak wyodrębnione są trzy metody testowania w 3d marku każdego podzespołu z osobna jak i współpracę między nimi. Na wynik gpu możne mieć tylko gniazdo pci-e wpływ. Przynajmniej z moich obserwacji i testach na rożnych platformach tak wynika.

Link to post
Share on other sites

czyli i3-2120 prawie nic nie ogranicza karty.? po lekkim oc ma wyższy skok

 

3dmark 11 stock 975/1500

gpu score 7893, ogolny 6305

 

i po lekkim oc 1100/1600 

gpu 8361, ogolny 6513

 

Ale to i tak karta jest na tyle dobra jak na pierwszy wynik karty club 3d.

 

i tu jak na rozsądną cenę za 869 zł, tym bardziej można liczyć na dobry udany zakup ale pomimo dobrej wydajności nie polecielibyśmy go ze względu na zbyt wysokie temperatury i hałas uprzykrzający korzystanie z komputera.

 

A jak będzie w przypadku karty Saphire XT Boost z wydajniejszym chłodzeniem Heatpipe. Zobaczymy wkrótce.

 

Battlefield 3

 

Ustawienia: 1920x1080 AAx4 AFx16 Max Quality

http://oi47.tinypic.com/zof7ur.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754
Zużycie prądu tego układu będzie duże, bo są to odrzuty i do uzyskania stabilności muszą dostać wyższe napięcie. 

Faktycznie sa nieco wyzsze. Na mojej sztuce 950mv w 2d, 1,188mv na stocku i 1,256 w trybie boost. Czekam jednak na jakis program ktory umozliwi mi obnizenie papu bo mysle ze spokojnie bedzie dzialac stabilnie na 1,2. Narazie afterburner i gpu tweak na to nie pozwala. Daje sie obnizyc w najnowszej becie Trixxa (tej ktora odblokowuje v tweak dla 7950 vapora) ale w praktyce to nie dziala bo zmienia tylko w 2d.. Co do ograniczenia przez proc moze i czesciowo rzeczywiście jest, jednak nie sadze zeby to wplywalo na gpu score. Wynik ogolny potrafil byc u mnie nizszy niz gpu nawet z wlozonym hd6850 czy gtx560, dlatego nie wiem jaki czynnik tutaj decyduje. Natomiast zuzycie gpu nadal dobija do 100% np w takich sleeping dogs albo jak w hitmanie ustawie 4xsmaa wiec zalezy chyba od tytulu, jutro sprawdze bf3 ktory jest pazerny na cpu.. Co do oc pamieci to przy 1600 a nawet 1550 choc stabilne to ekran od czasu do czasu "przeskakuje" od gory do dolu. Nie wiem czy jest to spowodowane oc, czy jest to przeskok przy zmianie zegarow na boost ale po powrocie na 1500 problem znika.

 

ps. to jest max ile wykreca karta 1180/1600, jak dam wyzej gpu to sa czerwone arty, a jak podbije vram to zolte paski http://www.3dmark.com/3dm11/5454540 6867 i 9144 dla gpu. Szalu nie ma ale mysle, ze to dobry wynik.

 

ps2. proc chyba jednak ogranicza, zwroccie uwage ze w kazdym z testow ilosc fps w combined score jest taki sam (w okolicach 17)

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites
Na graphics score procek ma minimalny wpływ (chyba, że do 7970ghz wkładamy Semprona)

http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2011/12/3dmark114.png

http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2011/12/3dmark113.png

zważ na to że oba procki są bardzo mocne porównaj to do i3 to będzie różnica.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...