Skocz do zawartości

AMD Club3D Radeon HD7870 XT Tahiti. Czy warto kupić.?


Recommended Posts

ja wybrałem wersję club3d i nie żałuję, bo 2 gry sprzedałem za 80 zł, trzecia gra bardzo mi się podoba i jeszcze alior sync zwróci 45zł za zakup na allegro poprzez payu. Co do głośności to niestety ale u mnie suszarka w sleeping dogs i temp. do 84 stopni

 

To tak dla porównania na arctic cooling s1 rev 2 z dwoma wolnoobrotowymi wentylatorami temp. w sleeping dogs max 74-75 stopnie, z tą różnicą, że jest cicho ;)

Link to post
Share on other sites

Po testach dochodze do wniosku że moja karta joker 7870xt  kręci się tak do ok 1250 mhz  na rdzeniu i tylko 1560 mhz na pamięciach. powyzej tej wartosci taktowania pamieci pojawiaja sie dziwne zielone okragle rozblyski / kropki. Co do podkrecenia rdzenia to 1250 daje rade bez artefaktow w furmarku/crysisie 2/battlefieldzie 3/ 3dmarku 11 natomiast w armie2- dayz pojawiają się dziwne artefakty i w niej rdzen obnizam do ok 1220 mhz(ta gra jest albo zj****a albo bardzo czuła na wszelkie przekręcenia), Po dluzszym obcowaniu z karta musze jednak stowierdzic ze jest głooośna, mimo ze wentylatator dochodzi do 50% szybkosci obrotow na automacie, ale w sumie tragedii nie ma, Temperatura w grach dochodzi do 80 stopni, pewnie byloby wiecej gdyby nie zamonotwany na drzwiach obudowy wentylator enermax magma na 1200obr. Sprawdzalem w furmarku i przy wlaczonym wentylu jest 5 stopni mniej, mimo ze cala obudowa jest b. dobrze  chlodzona- ogolem 7 wentylatorow 1000-1200 rpm

 

Pytanie do inncyh uzytkownikow - jak wam idzie OC - czy tez moze macie problem z zielonymi rozblysklami po przekreceniu pamieci?

Link to post
Share on other sites

Skoro masz przy 1250 MHz masz artefakty w Armie 2, a przy 1220 MHz już nie, to na twoim miejscu trzymałbym te 1220 MHz dla każdej gry, bo przecież 30 MHz więcej daje pewnie góra 1 FPS, a większe ryzyko, że się coś stanie z kartą.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

a ja tak troszeczkę z innej beczki... chcę kupić tego radeona 7870xt od club3D i zmienić obudowę na gladiusa x80.

 

Pewnie nie wszyscy wiedzą ale można w tej obudowie zamontować wentylatory na koszach dysków w poniższy sposób

 

http://img18.imageshack.us/img18/5333/x80.png

 

Czy jakbym na górnym koszu zamontował wentylatorek który dmuchałby na GPU to bardzo by ją to ochłodziło? Załóżmy że montowałbym zephyra który ma 1100RPM i byłby skręcony na maxa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Tak z ciekawości zacząłem porównywać testy na Techpowerup i zauważyłem dziwną rzecz, mianowicie według nich 7870 XT od Vertex 3D na wyższych taktowaniach ma gorsze wyniki od 7870 XT od Club 3D na niższych taktowaniach :o

 

http://www.techpowerup.com/reviews/VTX3D/Radeon_HD_7870_XT_Black/31.html vs http://www.techpowerup.com/reviews/Club_3D/HD_7870_jokerCard_Tahiti_LE/31.html

 

To jest tak, że prawdopodobnie karta ma blokady TDP i jak zaczyna za bardzo ciągnąć prąd i może też grzać się to automat obniża takty i lecą gorsze wyniki wtedy. To jest b prawdopodobne wytłumaczenie.... Jak temu zaradzić to inasza inszość bo niby w teorii się da, ale nie wiem czy z tym biosem etc...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...