Skocz do zawartości

AMD Club3D Radeon HD7870 XT Tahiti. Czy warto kupić.?


Recommended Posts

Prawie każda karta ma obsługę , ale zauważ nie wszystkie karty ,na przykład SAPPHIRE HD 6770 1GB ma OpenGL 4.1

 

Najważniejsze są Gigaflopsy żeby karta spokojnie sobie radziła w 6x tesselacjach.Bo na zwykłą HD 7870 gry takie powodują lekkie dropy i tak jak na 160Gigaflopsów już jest za mało.

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

O, co ja tu widzę  :D u ciebie w twoim sygnaturze - HD 7970 WF3 v.2.1 + 7870XT (thaitiLE) Club3D Jocker

  •  

  • Physics Score
  • 7558               fizyka, niby dlaczego nie zwiększył wyniki? może ktoś mi wyjaśnić?
Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Ogolnie sa jaja z tym cf. Jak 7970 jest pierwsza karta a 7870XT druga to sa mikroprzyciecia i wydajnosc jak 2 zwykle 7870 w cf. Dopiero jak sie zrobi odwrotnie jest taki boost ze klatki w setkach wszedzie ida i ani jednego mikroprzyciecia

Link to post
Share on other sites

:D Boost ma pierwszeństwo o to chodzi. Może dlatego Jak karta pierwsza 7970 odpala bez trybu boost to na drugiej jest tak że opcjonalnie niby ma wyłączony boost , aha a spróbuj dopalić 7870XT bez trybu boost GPU ustaw efektywnie 950mhz

(925 MHz 975 MHz Boost) i podnieś Ram efektywnie do 1500mhz bardzo jestem z tym ciekawy. Da się odblokować kartę z napięciem 7870XT? nie  wiem jaka jest efektywność na vcore. Daj kilka porównań , z chęcia poczytam twoje testy.

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

Spoko ale zaczne jutro z lepszym ramem bo moj cos wariuje

To i tak sa wyniki po oc kart

7970 - 1090/1450

7870XT - 1200/1500

Obydwie bez podnoszenia napiec tylko suwak na 20%

Moj 7970 ma zablokowane programowe napiecia a 7870xt przy tych taktach i wiatraku 80% lapie juz ponad 80stopni

Link to post
Share on other sites

Bardzo zbliżone są wyniki i testy, nic tylko brać i kupować z taką wydajnością w niskiej cenie, wtedy możemy na przyszłość sobie pozwolić na kupno drugiej karty HD 7950/HD7970

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/01/club3d_hd7870le/charts/bf3_oc.png

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites

ja od siebie napisze jedno - Masz 7950/7970i chesz podwoic wydajnosc tanim kosztem- BIERZ 7870XT  jaka karte do CF!

Ja mam i moge smialo powiedziec ze sa mniejsze problemy niz z cf ze zwyklych 7870(praktycnzie brak mikroprzyciec)ale karta slabsza musi byc karta glowna (pierwsza) 

jedyny minus w cf to temperaturki ale zrobic 18000 pkt GPU SCORE w 3dmark11 to w nosie mozna na malym oc

 

POLECAM - ja kupilem za 800zł :D

Link to post
Share on other sites
A kilka postów wcześniej pisałeś, że ta karta to kupa  ;)

 

W porownaniu do jedneg ozwyklego 7870 to nie jest tak kolorowo (bo te tez sie ladnie kreca i biora o wielemniej papu - Hawk to 1380Mhz nawet robi)  - ja napisalem o CF z wyzszymi modelami bo ta XT akurat dziala tylko z 7950/7970 ;) tanim kosztem robisz sobie rakiete

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Termin dostawy nieznany...

pre-order * ( pre-order * )
Intern: 0 Stk. Extern: 0 Stk.     Further inflow:    2013-01-15 (No fixed date!)

 

Szukam na zagranicznych sklepach, nadal nie  mają.

 

Zamówienie | Oczekują na 16.01.2013.

Odbiór możliwy (D-26388 Wilhelmshaven)

 

Bez problemu można zamówić tutaj, przez PayPal PL.

 

http://www.mindfactory.de/product_info.php/info/p827037_2048MB-Sapphire-Radeon-HD-7870-XT-Boost-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Lite-Retail-.html

 

Jutro będą karty, w europie w magazynach. Jeszcze nie jestem pewny na 100%.

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754
Termin dostawy nieznany...

Przygotuj sie na 950-1000 zl. W polsce sa juz 7870xt od vertexa, wykonanie i chlodzenie to samo co w club 3d a cena ok 850zł, tyle że do club 3d kosztuje 890 ale masz 3 gry do tego (sleeping dogs, fc3 i dirta). A jak za szafirka przyjdzie ci zaplacic prawie 1 koła, to już lepiej się zastanowić nad używanym 7950 z gwarancja. No chyba, że do marca czekasz ale wtedy amd wypusci jakis 8850 w podobnej cenie i nawet nie bedziesz juz patrzyl w strone xt :)

Link to post
Share on other sites

vtruck754@  8850 zapomnij, musialbym wymienić procka i czekać pół roku na układ AMD APU Richland(GNC) nie opłaca mi wogóle kupować z takim kosztem to tak jak zmiana układu Intela i wymiana na Haswella.

XT daje kopa i tyle liczę na Szafirka z lepszym chłodzeniem ,nie chcę żeby club3d jak suszarka kręciła przy 80st. XT Szafirek osiąga 1800mhz, już przekraczamy barierę końca.Cierpliwości..

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

A ja niedlugo chyba zmieniam. Karta super, ale wogole bede zmienial bebechy. Postaram sie wylapac 7950 dcii. Widywalem juz po 950-1000zł uzywki. Ale najpierw proca by sie przydalo, bo ten moj i3 zaczyna przeszkadzac.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...