Skocz do zawartości

AMD Club3D Radeon HD7870 XT Tahiti. Czy warto kupić.?


Recommended Posts

Gość vtruck754

Musze skorygowac ostateczny wynik :D . Zapomnialem o magicznym suwaku power limit. Przesunalem na max +20 i zniknely problemy z przeskokami obrazu (myslalem, ze to kwestia vram) udalo mi sie tez osiagnac zegar 1200. Ciekawa rzecz, ze gpu zachowuje sie teraz stabilniej. Wczesniej przy spadku uzycia ponizej 95% karta wylaczala boost i powodowalo to dropy.

Prosze http://www.3dmark.com/3dm11/5454813 wynik gpu 9345 przy tak budzetowej karcie naprawde mnie zadowala. Przy recznym ustaiweniu coolera (nie na 100% ;)) nie przekracza 80c w sleeping dogs. 

ps. ten wynik gpu to chyba prawie 3000pkt wiecej niz stockowy 660 non ti ;)

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites
Musze skorygowac ostateczny wynik :D . Zapomnialem o magicznym suwaku power limit. Przesunalem na max +20 i zniknely problemy z przeskokami obrazu (myslalem, ze to kwestia vram) udalo mi sie tez osiagnac zegar 1200. Ciekawa rzecz, ze gpu zachowuje sie teraz stabilniej. Wczesniej przy spadku uzycia ponizej 95% karta wylaczala boost i powodowalo to dropy.

Prosze http://www.3dmark.com/3dm11/5454813 wynik gpu 9345 przy tak budzetowej karcie naprawde mnie zadowala. Przy recznym ustaiweniu coolera (nie na 100% ;)) nie przekracza 80c w sleeping dogs. 

ps. ten wynik gpu to chyba prawie 3000pkt wiecej niz stockowy 660 non ti ;)

Zapomniałeś, że te punkty powstały z układu, który jest odrzutem, i nie powinien nigdy ukazać się na rynku. Punkty tak samo są nieprawdziwe i gorsze od innych :) Nie mogłem się powstrzymać od małej ironii na temat wypowiedzi niektórych.. :)

A wracając do tematu, ja swojej 7870 xt używam od dwóch dni i jestem zadowolony - przynajmniej jeśli chodzi o wydajność. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to spodziewałem się jakichś mankamentów, ale miło się rozczarowałem - uważam że nie ma się do czego przyczepić. Odnośnie systemu chłodzenia - trochę mogli się bardziej postarać, jeden wentyl pod obciążeniem daje o sobie znać. Karta nie należy do najcichszych w stresie, ale nie można też powiedzieć że jest uciążliwa. No i grzeje się to to nieźle. Karta zamknięta w Chiefie LCX midi, w stresie dochodzi do 83 stopni na stocku.

Link to post
Share on other sites

No faktycznie jakość wykonania w kartach Club3D jest zdumiewająca, ahh ta obudowa radiatora przywodząca na myśl przetopione butelki PET i ten wspaniały laminat grubości kartki papieru... FAKTYCZNIE JAKOŚĆ

 

Karta jest odrzutem i twoje zapędy w stylu "kupiłem więc mam najlepsze" tego nie zmienią. Co z tego że TDP ma jak moja 7970 po OC, hałasuje 3x tak, a wydajności 7970 po OC robi 65%... ALE JEST EKSTRA

Link to post
Share on other sites
No faktycznie jakość wykonania w kartach Club3D jest zdumiewająca, ahh ta obudowa radiatora przywodząca na myśl przetopione butelki PET i ten wspaniały laminat grubości kartki papieru... FAKTYCZNIE JAKOŚĆ

 

Karta jest odrzutem i twoje zapędy w stylu "kupiłem więc mam najlepsze" tego nie zmienią. Co z tego że TDP ma jak moja 7970 po OC, hałasuje 3x tak, a wydajności 7970 po OC robi 65%... ALE JEST EKSTRA

Dla Twojej wiadomości obudowa tego chłodzenia jest aluminiowa a nie plastikowa, więc nie wiem skąd porównanie do butelek PET. Odnośnie laminatu, to na pewno miałeś tą kartę w rękach i wiesz co mówisz ;) Ja absolutnie nie uważam, że ta karta jest ekstra. Uważam, że za te pieniądze to dobry wybór, dlatego ją kupiłem. A Tobie proponuję, jako że nie masz nic konstruktywnego do wniesienia do dyskusji o tej karcie, przestać się udzielać w tym temacie. Poczytaj lepiej co ludzie piszą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

@djsaint 

 

moge miec prosbe, moglbys zrobic test 3d marka 11 i wrzucic tu link z wynikami ? Chcialbym to porownac z moimi, chce wiedziec ile moj marny i3 ogranicza gpu a ty widze masz i5 na ivy. swoja droga to badzmy szczerzy, wykonanie tej karty naprawde jest do du*y ale to chyba jedyna rzecz ktora mi w niej przeszkadza.

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites
@djsaint 

 

moge miec prosbe, moglbys zrobic test 3d marka 11 i wrzucic tu link z wynikami ? Chcialbym to porownac z moimi, chce wiedziec ile moj marny i3 ogranicza gpu a ty widze masz i5 na ivy. swoja droga to badzmy szczerzy, wykonanie tej karty naprawde jest do du*y ale to chyba jedyna rzecz ktora mi w niej przeszkadza.

Spoko, wrzucę wyniki z 3dmarka, z tym że późnym wieczorem. Odnośnie wykonania, to oglądałem tą kartę z każdej strony i nie bardzo wiem do czego można się doczepić- no może poza przeciętnym układem chłodzenia. Tak na pierwszy rzut oka, to Gigabyte GTX460, którego wyjąłem z budy wygląda na kartę gorzej wykonaną. Z resztą jakoś nie mam przekonania do kart Gigabyte'a , po dwóch kartach tej firmy które miałem - zawsze jakiś problem był.

Link to post
Share on other sites
Spoko, wrzucę wyniki z 3dmarka, z tym że późnym wieczorem. Odnośnie wykonania, to oglądałem tą kartę z każdej strony i nie bardzo wiem do czego można się doczepić- no może poza przeciętnym układem chłodzenia. Tak na pierwszy rzut oka, to Gigabyte GTX460, którego wyjąłem z budy wygląda na kartę gorzej wykonaną. Z resztą jakoś nie mam przekonania do kart Gigabyte'a , po dwóch kartach tej firmy które miałem - zawsze jakiś problem był.

 

No to w takim razie czekamy na wyniki z twoim i5.

Link to post
Share on other sites

djsaint - ogólny wynik jest świetny a masz zainstalowany virtu mvp ? włącz sync-v hyperformance. i sprawdż ile masz frapsów.

 

Wygląda to tak

 

Battlefield 3
1680*1050 @ ultra Presettings
Virtu MVP HyperFormance activated

asrock z77 extrem4
i5 3750k @ 3,4ghz + noctua nh-d14
16 gb gskill ripjawz7 @ 1,6 ghz
vtx3d radeon hd7950 @ 880mhz
ocz agility 3 120gb ssd

 

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Dzieki djsaint. Noo wynik elegancki. Moj gpu score na stocku tez wynosil 7900 natomiast wynik ogolny byl znacznie gorszy od twojego. Widac i3 jednak ostro ogranicza u mnie ;x Przy 9400gpu podkreconym mialem ogolny ledwo 6500  :/ To tylko pokazuje, ze karta jest warta swojej ceny. Zeby na zwyklym 7870 hawku osiagnac taki wynik musisz podbic napiecie = pobor mocy tez mocno wzrasta. A z tego co pamietam to do najcichszych tez nie nalezy ten hawk.

Link to post
Share on other sites

nie trzeba podbijać napięcia na hawku, skoro na mojej nie trzeba... no oczywiście wszystko zależy od pojedynczego egzemplarza ale raczej w większości taki wynik na stockowym napięciu zwykłego 7870 do osiągnięcia.

 

Ta karta to jest jakiś tam wybór, ale nie popadajmy znów w hurra optymizm. Nie uważam jej jak niektórzy za odrzut ale ona ma swoje plusy i minusy. Plusem na pewno jest wydajność i cena, a minusami zużycie energii(zwykły 7870 pewnie nawet po podbiciu napięcia nie będzie pożerał tyle watów), słaby producent a co za tym idzie głośny i mało wydajny system chłodzenia....Zobaczymy co pokaże szafir(konstrukcja vertexa też chyba mało udana była), bo inni jakoś nie ogłaszali się z tą kartą.

Link to post
Share on other sites
djsaint - ogólny wynik jest świetny a masz zainstalowany virtu mvp ? włącz sync-v hyperformance. i sprawdż ile masz frapsów.

 

Wygląda to tak

 

Battlefield 3

1680*1050 @ ultra Presettings

Virtu MVP HyperFormance activated

 

asrock z77 extrem4

i5 3750k @ 3,4ghz + noctua nh-d14

16 gb gskill ripjawz7 @ 1,6 ghz

vtx3d radeon hd7950 @ 880mhz

ocz agility 3 120gb ssd

Niestety nie mam BF3 :/

A tu kolejny wynik : http://www.3dmark.com/3dm11/5468425 , GPU: 1270 MHz (suwaka już mi zabrakło w Afterburnerze) , Mem: 1600 MHz. Za te pieniądze uważam, że jest nieźle :D

Edytowane przez djsaint
Link to post
Share on other sites

  • Graphics Score
  • 9763
  • Physics Score
  • 7754
  • Combined Score
  • 7306

To dużo , dzięki za informacje i wyniki , skoro (suwaka już mi zabrakło w Afterburnerze) to kup jeszcze jedną kartę w 2WAY.CF :D

 

Czyli tak jak, na stocku i5 3570K + 7970 (referent) 925/1375 MHz http://www.3dmark.com/3dm11/5468483

 

  • Graphics Score
  • 9233
  • Physics Score
  • 7042
  • Combined Score
  • 6619

Trochę ma zaniżony wynik , ale pamiętajmy że to jest stockowy wynik.

Link to post
Share on other sites

Niewykluczone, że włączyli TXAA dla gtx, albo zapchała się przepustowość pamięci

Edytowane przez Taellih
Link to post
Share on other sites

Nie widzę wielkiej różnicy jeśli chodzi o zużycie energii 7870 XT LE vs 660TI vs 7870.

 

@ djsaint - powiedz mi proszę jak z głośnością wentylatora bez podkręcania w codziennym użytkowaniu oraz grach? W sumie to interesuje mnie idle/jakiś film[ <-jak sie zachowuje u Cb wtedy karta], jak gram w coś to i tak  mam słuchawki albo głośniki, które zagłuszają wszytko :D

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=7&g=314224&n=Powercolor-Radeon-HD-7850-1GB-DDR5-256-Bit-DVI-HDMI-DP-BOX

 

Tego Radka mam teraz wentylator chyba taki sam jak ten twój, też mnie ludzie przestrzegali że to suszarka itp. A w codziennym graniu/oglądaniu/ lub pracy na komputerze nie wiem co jest głośniejsze: czy mój ledowy wentylator z przodu obudowy czy dysk sata :D czy performa a moze pozozstale 3 wentyle w oboudowie :D Jest wystarczająco cicho, dla mnie.

 

PS. W tej serii radeonow 7800 można łączyć 7850 z 7870/ XT ??

Edytowane przez Perun
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...