Skocz do zawartości

Dziwne pomiary temperatur


Recommended Posts

Mój zestaw:

procesor: AMD FX-8120

chłodzienie do procesora: Scythe Grand Kama Cross Rev.B

płyta główna: ASRock 990FX Extreme 3

karta graficzna: Gigabyte radeon 6950 1GB OC

zasilacz: oCZ StealthXStream 2 700W

ram: 2x 4GB kingston CL9 1333MHz

dysk: Seagate 1TB 7200 obr 64MB

 

Mam pytanko czy jest możliwe aby procesor w stanie spoczynku miał 16 C

a w stresie podchodził pod 70 C dwa różne programy pokazują to samo

http://img405.images.../5623/qwery.png

min temp procesora nawet 0 pokazało zazwyczaj jest w okolicach 16

spojrzyjcie jeszcze na płytę główna 107 w stresie nawet 170 mi pokazało zapewniam że tak ciepło w obudowie nie jest nic też nie śmierdzi. Podczas grania pokazuje w różnych programach do 70 C komputer się nie restartuje

w zasadzie nic się złego nie dzieje. Czy jest się czym martwić? Czy ktoś jest w stanie to wyjaśnić?

 

Jeszcze jedna rzecz się pojawiła podczas dłuższej rozgrywki w pewnym momęcie zaczyna strasznie ciąć rzekoma temperatura CPU wskazana przez speedfan to 72 C przy boxowym radiatorze tego nie było, czy zbyt duża ilość pasty termoprzewodzącej może miec tak duży wpływ ?

Edytowane przez vinci1121
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko czy jest możliwe aby procesor w stanie spoczynku miał 16 C

a w stresie podchodził pod 70 C dwa różne programy pokazują to samo

 

Te 16 C to przekłamania czujników temperatury u mnie na starym athlonie x2 pokazywał też około 16 stopni przy temperaturze otoczenia około 30 stopni wiec to nie możliwe na chłodzeniu powietrzem. Natomiast te czujnik pokazują dobrą temperaturę w stressie więc 70 stopni jest realną temperaturą (tylko trochę za dużą jak na buldoga )

 

Jeszcze jedna rzecz się pojawiła podczas dłuższej rozgrywki w pewnym momęcie zaczyna strasznie ciąć rzekoma temperatura CPU wskazana przez speedfan to 72 C przy boxowym radiatorze tego nie było, czy zbyt duża ilość pasty termo przewodzącej może mieć tak duży wpływ ?

 

Tak jeśli nałożysz zbyt dużą ilość pasty to stanie się ona bardziej izolatorem niż przewodnikiem ciepła
Link to post
Share on other sites

16 st.C jest prawdopodobne. Ja po zmianie Spartana na Fortisa w idle mam 17-18 st.C, gdy wczesniej bylo to 24 st.C.

I tak, jest mozliwe, by majac w pokoju 21 st.C miec nizsza temperature na CPU.

Rowniez 70 st.C jest calkiem normalna temperatura, szczegolnie, gdy cooler nie wyrabia. Gdy gra sie zaczyna ciac, to sa to pierwsze oznaki przegrzewania procka, tak, jak artefakty i cudowne igielki na ekranie, gdy za bardzo przegrzejemy GPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...