Skocz do zawartości

Monitor 27" vs tv 40.


Recommended Posts

Czesc. Po kilkugodzinnym przeglądaniu setek opini wypowiedzi dalej nie jestem pewny i chcialbym sie poradzić osób z większym doświadczeniem niż me własne. Sprawa wyglada tak: po padnięciu starego monitora z serii Alienware przyszedł czas na nowy.... 27" a ze w międzyczasie były kosztowne dla portfela święta to postanowilem podpiac kompa pod stary nie uzywany tv samsung 2Le40c530 i juz go nienawidze.... w prawdzie jest to obraz full hd 1920/1080 i patrze na niego z odleglosci 2 m to po 2 godzinach oczy mi odmawiaja posluszenstwa i za cholere nie moglem sie doczytac dlaczego, moim zdaniem to przez 60hz . Wracajac do monitora iiyama prolite 2773hds badz IIyama G2773HS oba to monitory 27" ktory byscie polecili moim osobistym zdaniem 3hs bedzie mial przewage dzieki 120hz. Pozostaje tez kwestia Tv czy da sie z nim cos zrobic bo gry calkiem fajnie wygladaja na 40" ale jak mam sie tak meczyc a raczej moje oczy to se odpuszcze I jeszcze jedna kwestia .... Komp to procek I7 16gb ram 7970xfx wszystko na x79pro spokojnie by dalo rade pociagnac ponad full hd tylko czy jest sens doplacac kolejny 1k zl za 27" ktore to uciagnie.?

Link to post
Share on other sites

To jeśli chodzi o monitor full hd to wybór iiyamki 3hs wydaje sie najbardziej rozsądny, co myślicie o tym Tv da sie z nim coś zrobić ? I czy opłaca sie dorzucić trochę grosza i wziasc coś co będzie wstanie uciagnac coś wiecej niż fullhd warto?

Link to post
Share on other sites

to jest oczywiste:)... pytanie brzmialo czy jest sens doinwestowywac w lepsza matryce po to tylko aby pograc w wyzszej rozdzielczosci niz full hd ..... nie chcem popelnic bledu i kupic czegos nad wyrost .... jak 55" 3d ktory byl moim pierwszym i ostatnim zakupem z czymkolwiek w 3d do domu, a sadzac po tym ze to nie bedzie juz tn ani 120hz to zaraz wkroczymy na pole monitorow 3d ktore za nic w swiecie mnie nie interesuja.

 

Kolega podal ciekawa alternatywe dla IIyama G2773HS czyli lG IPS277L-BN jak wypadaja te 2 obok siebie ?

 

i jakim cudem ips od lg jest tanszy niz ta iiyama na tn-ce ...? albo cos nie ruzumiem ......

 

Propozycjie 27" inne jak tn nadajace sie do grania i bedace w stanie obslozyc max radeona 7970 xfx ? w ogole warto cos takiego kupowac ? czy dobra TN-ka+ Full HD i starczy?

 

 

L

Edytowane przez kamiq
Link to post
Share on other sites

pytanie brzmialo czy jest sens doinwestowywac w lepsza matryce po to tylko aby pograc w wyzszej rozdzielczosci niz full hd .....

jeżeli grasz i bo lubisz i liczy się jakość obrazu to tak,

jeżeli grasz bo lubisz i liczą się osiągi (płynność, input lag) to nie

 

 

i jakim cudem ips od lg jest tanszy niz ta iiyama na tn-ce ...? albo cos nie ruzumiem

współcześnie panel to tylko niewielka część ceny monitora, płacisz przede wszystkim za lepszą elektronikę i inne podzespoły oraz lepsze/wytrzymalsze materiały

Link to post
Share on other sites

Dobrze, reasumujac ja rozumiem to tak:

27" IIyama G2773HS dobra do gier czyli : bede zadowolony

 

27" LG IPS277L-BN lepsza matryca na sredniej klasy podzespołach: srednio zadowolony/ serwis.

 

Co powiesz o tym BenQ GW2750HM ? tez 27" led i av nie Tn a tansze od IIyamy .. znowu czegos nie rozumiem czemu ona jest usredniajac o okolo 500zl droższa? czy moze to byc dobra alternatywa dla 3HS ? bo jesli nie widac roznicy to poco przeplacac ? chyba ze to ja jej nie widze ......

 

A teraz prosze Cie znajdz mi cos 27" co pociagnie wiecej niz full hd i bedzie sie na tym dobrze gralo/ moze nawet ogladalo film ale to tak nie koniecznie, blagam bez 3d :rotfl: warto zapytac, jesli róznice w cenie nie beda jakies kosmiczne to dlaczego nie ;)

Edytowane przez kamiq
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu kilku opini widać ze ten hp jest super muszę poczekać przynajmniej miesiąc moze 2 bo jest troche drogi ale damy rade dziękuje za pomoc !! Ostatnie pytanie jako ze muszę kupic coś na gwałt :/ to ten Benq sie nada czy jest ogromna różnica miedzy iiyamka a Benq o których rozmawialiśmy ? Nie chcem kupować czegoś droższego teraz mając w planie coś fajnego za pare tygodni.

Link to post
Share on other sites

tak rozumiem ze iiyama to lepszy wybór chodzi mi o to czy jak kuipie tanszy GW2750HM na okres jakichs 2 miesiecy puki nie uzbieram na cos w rodzaju Hp ktorego pokazales to on bedzie ok chyba ze jest jakas naprawde przepasc w jakosci miedzy GW2750HM a G2773HS to wtedy nie ma sie nad czym zastanawiac. Czym one sie roznia..... ?

Link to post
Share on other sites

hmmm zeby juz skonczyc temat tak obrazowo

 

kupujac ten masz to to to i to kupujac tamten to i to ;) wydaje mi sie ze to powinno zakonczyc sprawe jutro zamowie monitor prawdopodobnie 3hs ale jednak nie daje mi spokoju ten Benq ...... dlaczego bo nie wiedziec czemu ma lepsza matryce i jest tanszy wiec na co mam kupowac drozszy z gorsza matryca ktora oferuje co prawda 120hz ale to sa wieksze fpsy w grach i to by bylo na tyle a benq bedzie mial lepsza jakosc obrazu,....... mozna tak jak debilowi mi to wytlumaczyc przepraszam ale naprawde sie pogubilem.

 

 

p.s Wlasnie natrafilem na TO : :roll::o

Asus MX279H IPS

 

czy cos takiego sie nada do grania ? estetyczne matryca ips w cenie iiyamy full hd ;)

 

12ms .. wiem ze sporo ale znalazlem taka wypowiedz: But those of you who do want to use the MX279H for a spot of gaming will be pleased to hear that the average input lag of 22 ms is too low to be penalising in online multiplayer games or in LAN set-ups. i toi jeszcze chyba daje nadzieje

Edytowane przez kamiq
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...