Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem, otóż mój obecny SE Vivaz jest na skraju wyczerpania, mam go ponad 2 lata ale już niestety coś w nim pada.. Tu coś nie łączy, tu coś zaczyna odpadać, tu wyświetlacz jakoś dziwnie miga.. W każdym razie potrzebuję nowego smartfona, mam do wydania do 1000 złotych, co w tej cenie?

 

Bardzo zależy mi na wytrzymałości telefonu, bardziej niż na jego wydajności. Bardzo fajnie by było gdyby muzycznie był dobry, tj. w miarę głośny, dobry dźwięk z głośnika i słuchawek... Korzystałbym przedewszystkim z odtwarzacza, internetu, do tego dzwonienie, smsy, od czasu do czasu jakaś fotka, jakaś prosta gra typu Angry Birds na nudę... Co polecicie?

 

Średnio jestem przekonany do Samsungów.. Podobno w tej cenie najlepszym wyborem z Samsungów jest Galaxy S Advance lub nieco drozszy SGS2? Jednak nie jestem za bardzo przekonany do ich jakosci wykonania, wiec zastanawialem sie nad HTC...

 

I tu coś ciekawego.. Co znajdę do 1000 zł u HTC? Znalazłem świetnego One S http://allegro.pl/nowy-htc-one-s-2-x-1-7-ghz-16gb-pamieci-24mc-gw-i2904708092.html za 999, warto brać go? Co sądzicie o tej aukcji? Czy może coś innego lepiej?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz brać One S to tylko z procesorem S4, S3 zbyt wyżyłowane są.

Ja posiadam S2, po ponad rok i nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Głośnik czysto gra.

Wykonanie nie jest takie złe oprócz ramki.

Wystarczy dobre etui i po sprawie.

 

Zobacz także Galaxy Nexus (słabsze gpu niż w S2, brak gorilla glass, ale za to czysty android z aktualizacjami)i Motorola Razr (bdb wykonanie).

 

Ja będę się chyba przesiadał na One X albo S3 więc mój S2 będzie na sprzedaż.

Stan bdb, nowy wysietlacz wymieniany na gwarancji, pelen komplet na gw. do 2013.11.

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

Mi nie podobają się żadne nakładki, nie chcę nic kombinować z tym telefonem bo wiem, że potem może beznadziejnie chodzić.. nie znam się na tych romach, nawet nie wiem co to jest. Nigdy nie miałem androida. Nie wiem co to znaczy, że One S tylko z procesorem S4, gdzie to znajdę? W tamtej aukcji nic nie pisze, jaki tam jest procek? Warto go brać? Samsungów raczej nie chce, Nexus dla mnie za drogi niestety, a telefon chciałbym nówkę...

Link to post
Share on other sites

I tu coś ciekawego.. Co znajdę do 1000 zł u HTC? Znalazłem świetnego One S http://allegro.pl/no...2904708092.html za 999, warto brać go? Co sądzicie o tej aukcji? Czy może coś innego lepiej?

Przecież widać na aukcji (lekko podkolorowanej tak na marginesie), że ten One S to jest wersja z prockiem S3 (pisze 2x 1,7Ghz oraz oznaczenie Z560e). Procesory S3 właśnie mają 1.7Ghz, a cwaniaki na Allegro reklamują to jako coś lepszego niż wersja na S4, która ma mniej bo 1,5Ghz (oznaczenie Z520e). Tutaj masz wersje na procku S4:

http://allegro.pl/htc-one-s-black-fv-gw24-m-fv-z520e-1-5-ghz-s4-new-i2872637015.html

Poza tym w cenie 1000 zł ja bym uważał na telefony półki One S reklamowane jako nówki.

 

Moim zdaniem, dopłać do S2. Telefon już leciwy, ale to nadal jeden z najlepszych telefonów na rynku. Jego wykonanie nie jest takie złe jak oceniają to Applowcy. Owszem jest plastikowy, ale jest bardzo dobrze sprasowany - nic nie trzeszczy, dobrze leży w dłoni. Na przełomie stycznia/lutego dostanie aktualizację do Androida 4.1.2, który systemowo/nakładkowo bardzo upodobni go do S3 i wprowadzi powiew świeżości do tej udanej konstrukcji.

 

Ewentualnie One S, ale tylko z prockiem S4 z pewnej aukcji, gdzie musi pisać że to: z520e lub/i 1.5Ghz lub/i że to S4.

Edytowane przez howks
Link to post
Share on other sites

sam niedawno stalem przed takim samym wyborem i po tym jak mialem iphone 4s wybralem galaxy s2 z jakoscia wykonania nie jest az tak zle nawet w porownaniu do 4s ale przynajmniej tylnia szybka sie nie porysuje bo jej nie ma, bateria spokojnie trzyma 2 dni a kamera nagrywa filmy lepiej niz 4s. fakt aparat gorszy ale tez jakos nie bardzo duzo :-)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem iPhone to już wyższa liga, po prostu iOS jest dla mnie świetny. Ale jest już z wyższej półki cenowej po prostu, więc miał go nie będę, nawet o tym nie myśle.

 

SGS2 odpada, niestety... Miałem styczność dzisiaj z tym fonem i mi się nie spodobał ten TouchWiz, jest okropny... :/ chyba że da sie coś z nim zrobić?

Link to post
Share on other sites

Witam!

Ja od siebie mogę polecić HTC Sensation. Telefon przede wszystkim bardzo dobrze wykonany, solidna obudowa świetnie leży w dłoni i do tego Gorilla Glass. Procek Snapdragon 2 x 1,2 GHz z Adreno 220 spokojnie daje sobie radę z grami czy z netem. Aparat robi świetne zdjęcia. Ekran 4,3" w rozdziałce 540x960 px. Troche mało pamięci wewnętrznej ale karta pamięci załatwia sprawę.

Pozdrawiam. :)

Link to post
Share on other sites

To forum jakoś strasznie popiera Androida i Samsungi... O.o Dziękuje za pomoc, sam wybiorę coś.

Magia reklamy :) Z Samsuga tylko SGS1 lub 2 sa wg mnie znosne.

Szukaj HTC Sensation lub wersje XE z naciskiem na ta druga

Edytowane przez Shaco
Link to post
Share on other sites

Sensation mi by odpowiadał, jednak myślałem, że on jest znacznie ponad budżet, a tu wychodzi, że w sumie nie tak znacznie.. ;P A czym różni się dokładnie XE od zwykłego Sensation? Nastawiony bardziej na muzykę? Co ma takiego? :P

 

Szkoda, że ten HTC ma dość małą rozdzielczość... ale myślę, że to by za bardzo nie przeszkadzało na szczęście ;P W cenie do 1000 chyba ciężko nową XE znaleźć.. :/

Edytowane przez c0lin.
Link to post
Share on other sites

Sensation nie ma w ogóle startu do S2.

Niestety miałem go kilka dni, w grach tragedia - gta 3 chodzi gorzej niż na zwykłym SGS.

Tylna obudowa z antena to slabe rozwiązanie, w miejscu zaczepu sa traszne luzy.

I soft, może z ładna nakładka, ale płynności nie ujrzysz na tym telefonie.

Co do beats audio - można wgrać bez problemu soft na zwykłą sensacje.

To jest tylko ustawiony korektor pod nazwą.

Jeśli już tak bardzo chcesz HTC to zobacz Evo 3D.

 

Ja na Twoim miejcu brałbym telefon z aktualizacja do JB. Między ICSem, a JB jest mega różnica szczególnie w płynności dzialania.

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

w grach tragedia - gta 3 chodzi gorzej niż na zwykłym SGS.

Tylna obudowa z antena to slabe rozwiązanie, w miejscu zaczepu sa traszne luzy.

 

Na prawdę, nie wiem od czego to zależy, ale nie mogę się zgodzić z Tobą Sony156. U mnie gry działają płynnie i bez przycięć, uważam że jak na taką rozdzielczość ekranu to Adreno 220 daje sobie radę całkiem spoko. Most wanted, czy gta jak dla mnie chodziły dobrze. Posiadam telefon, ale staram się go oceniać obiektywnie. Co do spasowania i jakości materiałów nie mam u siebie najmniejszego zastrzeżenia. Wszystko leży jak powinno. Wydaje mi się, ze zależy to wszystko od konkretnego egzemplarza. :)

Link to post
Share on other sites

Evo 3D jest lepszy od Sensation? Wiesz, mi się HTC podoba, nakładkę mają bardzo fajną. ;P A co do gier, nie obchodzi mnie że GTA się tnie, ja będę grał co najwyżej w takie gierki typu Angry Birds na lekcjach, tyle.. granie na telefonie to już chyba gdy na prawdę nam się nudzi, tak to się nie ruszam. :)

Link to post
Share on other sites

A brałeś pod uwagę Sony Xperia P??Też się ostastnio zastanawiałem nad telefonem i mam troche mniejsza sume.Pisałeś że chciał byś nowego to akurat w cenie ok. 1k.Dźwięk i aparat podobno ma bardzo dobry.Niby ma mniej wydajny układ graficzny od SGS2 bo sgs ma ARM Mali 400 MP4 (2 rdzenie) a xperia Mali-400 (1 rdzeń).Też nie lubie samsungów i właśnie dla tego wybrałem tę xperie :P tylko narazie na nią poluje.Jeżeli 1k na używany to polecił bym Ci sony xperia s.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...