Skocz do zawartości

Wybór pasty termoprzewodzącej do mocnego OC.


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników oraz z racji czasu świątecznego, życzę wam wszystkiego najlepszego :) Przejdźmy do sedna sprawy, oraz powodu założenia tego tematu.

 

Potrzebuję jak najlepszej pasty termoprzewodzącej do CPU. Tubka powinna być na tyle duża aby wystarczyła na aplikację do 2 zestawów. Pasta będzie aplikowana do następujących zestawów:

  • i5 2500k + Be Quiet! Dark Rock Advanced BK014
  • FX-8320 + SilentiumPC Fortis
Na zestawie z AMD będzie przeprowadzane dosyć mocne OC, a na Intelu trochę słabsze. Trudność aplikacji pasty nie ma dla mnie znaczenia. Wolę poświęcić X czasu więcej na aplikację i mieć satysfakcję z niższych temperatur. Dotychczas na AMD była pasta dołączona przez Fortisa, a na Intelu Arctic Silver 5. Najbardziej był bym usatysfakcjonowany gdyby zostały podane propozycje kilku past :) Preferowane sklepy:

Z góry dziękuję za wszelką pomoc oraz pozdrawiam :)

Edytowane przez mi1996
Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się jeszcze nad IC Diamond 7 Carat. Ale raczej zakupię Zalmana, świetna cena, a w testach jest niewiele gorsza od IC Diamond.

 

Zalman ZM-STG2 zakupiona. Jak przyjdzie to zdam relacje :)

Link to post
Share on other sites

A wie ktoś czy to jest warte tej ceny i czy parametry podane sa choć w połowie prawdą bo sa znacznie wyższe niż jakiego kolwiek znanego produdenta? http://allegro.pl/pa...2902781741.html

 

Sprawdzałem tą pastę, osobiście nie polecam. Konsystencja plasteliny, lecz jeśli umiesz / wiesz jak / nałożysz bez większych problemów.

A co do wydajności, kup MX-2, nie będziesz się wkurzał przy aplikacji  ;)  Cóż zdecydowanie wolę PK-3, jak dla mnie do tej pory nr.1. Stosuję ją również do GPU sprawdza się wyśmienicie.

Link to post
Share on other sites

Co do dostępności jest tu http://www.proline.pl/?p=PRT+PK-3+NANO+09

 

Też wezmę PK- gdyż ma lepsze parametry od mx-2.

 

Wsumie nie zastanawialem sie nigdy nad tym co ile trzeba zmieniac paste na ukladach przy oc? (mam nadzieje ze nie jest to glupie pytanie)

 

A jest sens zmieniania past na ukladach zaraz po zakupie np. mobo asus extrem, czy jakims nowym agp? (to pytanie jest jeszcze glupsze) :)

Link to post
Share on other sites

Osobiście polecam Arctic MX-2.

Jeśli tubka do 4g Ci nie wystarczy, to w całkiem przyjaznej cenie można nabyć 8g (jeśli masz grala w swojej okolicy to 8g kupisz za niecałe 3 dyszki).

No i polecam artykuł t.luka, który zresztą sam podał wyżej.

Link to post
Share on other sites

Tylko pytanie najlepsza pasta czy wogóle "naj" bo najlepszy  jest ciekły metal Arctic Silver Coollaboratory Liqid Pro.

Ale trzeba uważać przy stosowaniu bo może skończyć się jak w temacie z poniższego linku.

http://forum.benchmark.pl/topic/12486-i7-colabority-liquid-pro/

Osobiście używam Noctua NT-H1, łatwo rozsmarowuje się sposobem "na kartę", nie przewodzi prądu oraz nie wymaga wygrzewania, z miejsca można robić testy, czy O.C:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...