Skocz do zawartości

Zestaw: Najwyższy model MOBO GIGABYTE lub ASUSa - NIE DLA GRACZA. Zmiana.: MOBO CPU i RAMu.


Recommended Posts

Witam.

 

Zmieniam MOBO, CPU i RAM.

Potrzebuję dopasować optymalnie do moich potrzeb MOBO.

Oraz chce dopasować RAM do CPU Intel-a i7-3XXX lub i5-3XXX.

 

Szukam najwyższego modelu płyty głównej (GIGABYTE lub ASUS) - NIE DLA GRACZA.

Nie do podkręcania.

Najbogatsze wyposażenie z uwzględnieniem wszystkich 4-ch punktów jednocześnie - bez kompromisów.

Może być inna marka.

Z :

1) 2 X LAN 10/100/1000

2) RAID na MOBO

3) Jak największa liczba USB 3.0 (dyski zewnętrzne USB 3.0 - przegrywanie filmów z kamer i aparatów cyfrowych).

4) SATA 3 - jak najwieksza liczba.

 

pod zasilacz HX450W Corsair. narazie taki chcę użyć, bo taki posiadam.

pod i7-3XXX lub i5-3570X.

RAM zgrany z procesorem - min. 8GB. Myślałem o KINGSTON KHX1866C9D3K2/8GX. Ale chyba procki Intela (i7-3XXX i i5-3XXX) mają max obsługę 1600MHz RAMu. Proszę o sprostowanie.

 

Mam dysk KINGSTONa SH100S3/120G.

System XP 32-bit. Zmiana na Windows 8 Pro do końca 01/2013 za 129pln brutto (on-line) - OEM "z przenosinami" na inny/następny komp (ZMIANA LICENCJI).

 

Monitor IIYAMA mam. DVI + HDMI.

Obudowy nie potrzebuję. Projek montażu na ścianie.

 

Chcę zbudować bardzo szybki komputer. Jego podstawy.

Ma robić obróbke filmów i grafiki z jednoczesną rozmowa przez Skype oraz z jednoczesnym zagladaniem do Internetu do potrzeb obróbki filmów i grafiki.

Jednocześnie przegrywać filmy z dysków USB 3.0 na RAID komputera (ktoś doniósł filmy i zdjęcia do obróbki, a trzeba kontynuowac pracę zaczetą).

 

Nazie nie zmieniam zasilacza na większy, bo nie mam jescze dysków w RAIDzie. Nie bedę kupował "potężnej grafiki". Narazie ma starczyć ta INTELOWSKA w CPU. Potem dokupię 1-ną grafikę 512-bit.

 

UWAGI:

1) Dobrze, jak procesor i7 i i5 będą posiadały mały pobór mocy - do pracy ciagłej.

2) Praca MOBO bedzie polegała na robieniu wielu zadań w jednym czasie PŁYNNIE. Dlatego komunikacja poprzez 2-a LANy z Router-ami Cisco LinkSYS-ami: EA6500 i E4200. Drukarki i Skanery.

Link to post
Share on other sites

CPU:I7 3770 lub i7 3770T mniejszy pobór prądu.

Pamięci do tego zestawu to 1600mhz bo większych nie wykorzysta ten procesor.

Z tego co się orientuję to tylko Trinity obsługuję 1866.

Mobo:Gigabyte GA-Z77X-UD5H 2xLan 5xSata 3 3xUSB 3.0 więc spełnia wymagania ( http://www.morele.ne...ossfire-462677/)

Ram:Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3, CL8 chyba że masz duże chłodzenie na proca to coś z niskimi radiatorami.

( http://www.morele.ne...a1600c8-360408/)

Jeśli 8GB ramu to mało to razy dwa.

Edytowane przez Djmnich
Link to post
Share on other sites

MOBO: GA-Z77X-UD5H-WB WiFi lub GA-Z77N-WiFi.

CPU: i7-3770T (45W) - nie wiem jaka jest róznica pomiedzy OEMem, a BOXem.

RAM: Corsair Vengeance Low Profile [CML16GX3M4X1600C8] (CL8) lub [KHX16C9K2/16X]

 

Jeszcze muszę dobrać chłodzenie CPU. Bardzo ciekawe jest chłodzenie CPU cieczą. Zestaw do samego CPU.

Pasta. Chcę kupić najlepszą, ale nie płynny metal. Jaką? Proszę o linki do testów past.

 

Mam dysk KINGSTONa SH100S3/120G - wgram mojego legalnego XP -> za 129pln (on-line z Microsoftu) na Win 8 Pro.

Mam zasilacz Corsair HX450W.

Mam monitor IIYAMA ProLite E2472D -> zasilacz na zewnatrz obudowy monitora, bez głosników.

Mam nagrywarkę DVD ASUSa na USB (2xUSB 2.0) od nEtbooka (z mego plecaka).

Routery dwa Cisco LinkSYS EA6500 i E4200.

 

Uwazam, że komputer do grania i do obróbki grafiki i obróbki filmów powinno budować sie przez 1-en kwartał.

1 m-c podstawa szybkiego komputera.

2 m-c grafika

3 m-c peryferia (klawiatura i mysz do grania nie sa tanie). Można pokusić sie o wymiane skrzynki z najtańszej na rzecz lepszej -> chodzi o chłodzenie (cooling wewnątrz). + drukarka + skaner itp. itd.

 

Tak ja to widzę.

Link to post
Share on other sites

Mam dysk KINGSTONa SH100S3/120G - wgram mojego legalnego XP -> za 129pln (on-line z Microsoftu) na Win 8 Pro.

nie tak prosto

jak widzę dokładasz ramu więc zapewne będzie to zmiana z XP 32bit na Win 8 Pro 64-bit

 

wtedy do 129zł dolicz 70zł za przesłanie nośnika - bo tylko wtedy jest mozliwość zmiany z 32bit na 64bit

(przerabiany temat tydzien temu - Vista 32-bit na Win 8 Pro 64-bit tylko przy użyciu nośnika) - co daje sumę 200zł

 

u mnie skonczyło się szybkim zakupem Upgrade Windows 8 Pro (32 i 64 bit) w sklepie za 210zł

http://www.ceneo.pl/18132109 bez czekania na przesyłkę z MS

Link to post
Share on other sites

wazam, że komputer do grania i do obróbki grafiki i obróbki filmów powinno budować sie przez 1-en kwartał. 1 m-c podstawa szybkiego komputera. 2 m-c grafika 3 m-c peryferia (klawiatura i mysz do grania nie sa tanie). Można pokusić sie o wymiane skrzynki z najtańszej na rzecz lepszej -> chodzi o chłodzenie (cooling wewnątrz). + drukarka + skaner itp. itd.

:rotfl: Dobre dobre ;)

Podstawa "szybkiego komputera" i wybór platformy 1155 ??

Jeżeli to ma być "szybkie" to raczej i7 na 2011 wchodzi w grę, w szczególności że wymieniasz mobo + cpu + ram i to na coś z górnej półki- dowal sobie i7 3930, na to D14 i 4 kości 2133MHz po 8GB, do tego OC rzędu +4,4GHz i masz najszybszą maszynkę jedno procesorową jaka idzie obecnie złożyć.

 

Tutaj mały teścik, ale bez OC procków, dodam że i7 3770 zbyt wiele nie wyciągnie po OC

http://www.tomshardware.com/reviews/cpu-performance-comparison,3370-15.html

 

Jak siedzisz w grafice (a wspominasz o obróbce video i foto) to 16GB ramu będzie zbyt mało - 32GB będzie znacznie lepszym wyborem.

Generalnie jako grafik mogę z własnego doświadczenia podpowiedzieć że najważniejsze elementy całej układanki to odpowiedni dobór CPU, wsadzenie tyle ramu ile mobo jest wstanie obsłużyć, do tego jedno bardzo dobre szkiełko i jedno lub więcej do poszerzenia pola roboczego. Następnie warto zwiększyć przepust na "magazynie", czyli raid mile widziany. GPU nie odgrywa obecnie dużej roli - byle w miarę szybki procek, z szeroką szyną i szybkimi pamiatkami - różnica pomiędzy medium(hd7770), a hardcore (7970, gtx670) wynosi raptem kilka procent. Także jak wspomniałem - skup się lepiej na odpowiednim doborze CPU i monitora, a nie zajmuj się rzeczami które nie maja aż tak dużego znaczenia np. skupiasz się na dobrze ramów, gdzie nawet nie sprawdziłeś jakiego procka tak naprawdę potrzebujesz :>

Link to post
Share on other sites

j.w platforma raczej na 2011 sockecie powinna byc brana pod uwage.

 

Do tego plytke lepiej wziac Asrocka, ten wypuscil ostatnio plytke ze zintegrowanym kontrolerem raid od LSI, co doda jeszcze kilka portow SATA.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...