Skocz do zawartości

Radeon 7950 - problem (?)


Recommended Posts

ok kto wie na szybko jak umiescic filmik na youtube w hd aby bylo ok ktos by to zrobil przez teamviwera udostepnie na chwile kompa zdalnie lacze mam 120mb wiec chwila taki filmik wrzucic

zaraz pokaze o co mi chodzi

Link to post
Share on other sites

Tommy nie jestem fanboyem a daje linki do tego bo ja tam widze różnice pomimo tego, że jest bardzo mało widoczna co jest prawdopodobnie spowodowane bardzo dużą ilością fps(120 i 240). Przy mniejszej ilości fps będzie to bardziej widoczne.Takie szarpnięcia, są na jednej i drugiej ale na Radeonie są większe.Miałem wiele radeonów jak i geforców i wiem z doświadczenia, że radki nie raz miały problemy ze sterownikami.

 

 

Ja nie mowie ze jestes fanboyem tylko to tak wyglada "fanboysko" ;)

Link to post
Share on other sites

Ściągnąłem 3dmark11, taki error wyskakuje podczas uruchamiania już mark'a.

 

Cytat

 

Workload Single init returned error message: DXGI call IDXGISwapChain::SetFullscreenState failed:

 

The requested functionality is not supported by the device or the driver.

 

DXGI_ERROR_NOT_CURRENTLY_AVAILABLE

Ogółem, coi do całej sprawy...Myślę w takim razie, że to jest już problem we mnie, napaliłem się na ultra dobrą jednostkę, i w sumie taką mam, ale jednak PC, to nie konsola, i tutaj zawsze jest coś nie po naszej myśli. Jeśli ktoś by miał jeszcze coś do powiedzenia/pokazania, to śmiało. W każdym razie, nie traktujcie tego jako następny problem z Radeon'ami. Takowy zestaw jaki mam, jest bardzo dobry, oraz ja jestem z niego bardzo zadowolony. Po prostu to ja sobie wymyślam coraz to następne problemy, bo taki charakter, nic nie poradzę. Teraz idę spać, dobranoc, wesołych świąt.

Edytowane przez mikimen003
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze kup dobry kabe DVI do monitora, a jeśli monitor nie posiada odpowiedniego wejścia to zmień cały monitor. To jest główna przyczyna problemów z rozdzielczością i kto wie czy nie z szarpaniem obrazu w grach.

 

Po drugie podkręć procesor do conajmniej 4.0 GHz na wszystkich rdzeniach, a najlepiej do poziomu 4,4-4,5 GHz. Takie takty powinieneś osiągnąć na napięciu około 1,25-128 V co nie powinno bardzo mocno podnieść temp na CPU, ale temp powyżej 70*C są realne przy 100% obciążenia CPU.

 

Wejdź do BIOS/EFI:

  • w zakładce OC odnajdź CPU Ratio i daj na x45 (nie podkręcić tego procka to grzech :P)
  • napięcie rdzeni daj na 1,28 V
  • F10 + tak/ok, komp się zresetuje, jeśli będzie cacy odpali sie na 4,5 GHz :) jeśli nie będzie trzeba pokombinować z wyższym napięciem
  • po uruchomieniu kompa przeprowadź 30 min test w OCCT, jeśli się nie wywali znaczy ze jest Ok na 99%, bo moze się wywalić innym razem :P jak by co pokombinuje się jeszcze z napieciami
Generalnie stawiam na monitor i ten nieszczęsny kabelek VGA :/ ale CPU aż prosi się o OC :)

 

Myślę, że możesz też spróbować ze starszymi sterami np: 12.8 lub 12.10. U mnie najnowsze bety powodowały niestabilność karty :/

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Na bf3 spadki sa przez cpu. Klatek jest generalnie tyle ile powinno. Wiecej bedzie po OC cpu. Pelna plynnosc w multi na high.

 

Far Cry 3 tez dziala jak powinien, jesli grasz z msaa x4 to wydajnosc jest taka jak powinna byc na tej karcie. Chcesz grac na ultra to OC karty + najlepiej wylacz msaa.

 

Nie widze sensu zeby doszukiwac sie tutaj problemu, po prostu nie zagrasz w te gry na max detalach na tym konfigu przy stalych 60 fps, zreszta malo kto zagra. Mow jak inni, ze dziala wszystko wysmienicie na max detalach i ciesz sie gra na nieco nizszych ustawieniach. OC wcale nie musisz robic.

 

http://www.youtube.com/watch?v=jX4MPptJou0

Karta jak Twoja, z oc do 1100 mhz... Spadki w okolice 35 fps. Grywalnosc watpliwa. Jedynie na 7850 wszystko dziala na max detalach (dziala = uruchamia sie).

 

 

 

Jeśli mam być szczery to nie wiem w czym może być problem ale looknij tu http://pclab.pl/news51952.html a czy to prawda to nie wiem.

 

Problem dotyczy wszystkich kart, jak zwykle po prostu nv w mniejszym stopniu. Rwanie obrazu, drobne szarpniecia, nie calkiem plynna animacja to norma jak nie masz stalych 60 fps, na ati dochodza jeszcze chwilowe dropy. Nawet przy adaptive v sync nie jest idealnie. Jak narazie najlepiej miec ponad 60 fps zamiast podniecac sie wysokim msaa, chyba ze ktos nie gra a gier uzywa tylko do sprawdzania sprzetu.

 

Mogl kupic gtx670, obydwie gry dzialalyby duzo lepiej, albo zaoszczedzic i kupic 660ti i mialby wyzszy wydajnosc w tych tytulach i stabilniejszy frame rate. Ale grupa oszolomow poleca ciagle 7900.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

"Próbowałem" robić OC procka. Wszedłem do BIOS'u, tam do opcji "OC". Tam trochę pogrzebałem, i znalazłem opcję "My CPU genie" czy coś takiego. Tam było niby to, co chciałem. Ustawiłem CPU Ratio na 45, a CPU Voltages na 1.280v. Zapisałem, zresetowałem komputer, i włączyłem OCCT. A tam, wyszło, że "podkręciłem" procesor na 1600Mhz. Tyle, że raz jest 1600mhz, potem 2600mhz, i znowu 1600mhz. Wróciłem do BIOS'u i ustawiłęm "My CPU genie" na default, a wyżej opcja była "CPU ratio by OS" czy coś w ten deseń. Włączyłem to, i "podkręciłem" procesor na 3.8Ghz. Tak też mam w OCCT. Trochę mało, ale jestem zielony w OC, i tylko takie coś zrobiłem.

Link to post
Share on other sites

U mnie też działam na HD 7970 i np w BF3 zero rwania na ULTRA detalach z włączony ma MSAAx4. mapa WIELKI BAZAR 64/64 graczy :)

konfig:

Cpu: i5 3570K @ 4.5 GHz

Gpu: HD 7970 stock 925/1375 MHz

Mem: 1866 Mhz 10-10-10-30 2T

 

FPS min 51, max 84, avr 64.919

 

Zero szarpania obrazu :)

 

"Próbowałem" robić OC procka. Wszedłem do BIOS'u, tam do opcji "OC". Tam trochę pogrzebałem, i znalazłem opcję "My CPU genie" czy coś takiego. Tam było niby to, co chciałem. Ustawiłem CPU Ratio na 45, a CPU Voltages na 1.280v. Zapisałem, zresetowałem komputer, i włączyłem OCCT. A tam, wyszło, że "podkręciłem" procesor na 1600Mhz. Tyle, że raz jest 1600mhz, potem 2600mhz, i znowu 1600mhz. Wróciłem do BIOS'u i ustawiłęm "My CPU genie" na default, a wyżej opcja była "CPU ratio by OS" czy coś w ten deseń. Włączyłem to, i "podkręciłem" procesor na 3.8Ghz. Tak też mam w OCCT. Trochę mało, ale jestem zielony w OC, i tylko takie coś zrobiłem.

 

Zrób zrzut ekranu z BIOSU, to proste.

Sformatuj Pendrive do FAT32, wsadź do jakiegoś USB i będąc w BIOS naciśnij F12 zatwierdź zapisanie pliku i zrobione.

Zrzut tworzy się tylko z aktualnie widzianego ekranu, więc jeśli lista jest dłuższa to musisz zjechać niżej i wykonać kolejny zrzut.

Jak już wrzucisz to do wątku to się coś pomyśli :)

 

Ps

Znajdz jeszcze opcje INTRNAL PLL OVERWOLTAGE i daj na ENABLED, jeszcze powinno byc cos takiego jak VCCO lub VCCI ewenryalnie SYSTEM AGENT, jesli jest to daj to napiecie na 1.0 v max do 1.05 v

 

Ps2

Kup porzadny kabel DVI!

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Kup porzadny kabel DVI!

Monitor nie obsługuje, na nowy mnie nie stać.

Już zrobię ten zrzut.

 

Nie no, jest ok, podkręciłem. Tyle że nie do 4.5, tylko do 4.2, bo włączając na 4.5 dostałem Blue Screen'a.

Jeszcze dam zrzut z biosu, upewnijcie mnie, czy zrobiłem wszystko dobrze.

 

 

 

Temperatury w spoczynku nie przekraczają 40*C ( według HWMonitor ) zobaczę jeszcze grając w FC3. Chociaż OCCT pokazuje co innego, ale to dam Screen'a. Mam w OCCT zrobić ten "test" ? Robiąc go, na komputerze nie robić nic, czy właśnie ma być używany ?

Edytowane przez mikimen003
Link to post
Share on other sites

Monitor nie obsługuje, na nowy mnie nie stać.

Już zrobię ten zrzut.

 

W takim razie może być tak, że podkręcimy komputer, a rwanie obrazu i tak będzie występowało, gdyż taktowanie tzw. RAMDAC w karcie graficznej wynosi zaledwie 400 MHz. Jest to taki mały Chip, który zamienia sygnał cyfrowy na analogowy. Czyli odpowiadający twojemu monitorowi. Taki sygnał był dobry do rozdzielczości 1280x1024 i 1444x900, które są niemal identyczne jeśli chodzi ilość wyświetlanych pikseli. Wyższe rozdzielczości zasadniczo nie są wspierane przez ten rodzaj sygnału i stąd mogą wynikać problemy z ustawieniem natywnej rozdzielczości twojego monitora.

Mam dwa monitory i jeden niestety narazie musi działać na kablu VGA, aby ustawić mu jego natywna rozdzielczość musiałem wymusić ją w serownikach karty graficznej, zaś sam obraz jest trochę rozmazany i niewyraźny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...