Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :) Zamierzam kupić laptopa do kwoty 2500zł razem z systemem. W ostatnim czasie pojawia się multum takich tematów w związku z czym na chwilę obecną wybrałem 2 laptopy.

 

HP Pavilon G6 2260-sw

Samsung NP350V5C-S08PL

 

Obydwa są w konfiguracji na i5 i AMD 7670m. Chciałbym się dowiedzieć, który z nich będzie lepszym wyborem oraz czy jest sens pakowania się w i5 patrząc na osiągi i3 z 3generacji. W przypadku i3 ceny są odpowiednio niższe co mnie jak każdego bardziej satysfakcjonuje. Ponadto jak wygląda sprawa wykonania poszczególnych laptopów. I najważniejsze. Laptop będzie używany głównie do internetu i do grania. Tytuły jakie mnie w głównej mierze interesują to Fifa bądź bardziej FPS takie jak CoD czy też BF.

 

Z góry dzięki za odpowiedź, czekam także na jakieś inne propozycje :)

Link to post
Share on other sites

Chodzi ci o ilosc pamieci ?

Jesli tak to 2GB pamieci dla karty graficznej.

 

Moze warto doplacic do Lenovo Y580 : http://www.x-kom.pl/...-rw-gtx660.html (Wersja z 8GB kosztuje 70 Zl wiecej) no ale jest bez systemu, z systemem to juz 3100 :/ .

 

No ale wiesz system mozna miec za darmo (if you know what i meat :D)

Edytowane przez patrick25567
Link to post
Share on other sites

HP Pavilon G6 2260-sw

Samsung NP350V5C-S08PL

 

1. Nie jestem przekonany do tej firmy - ilekroć miałem jakiś produkt od hp to zawsze psuł się krótko po gwarancji. Jak koniecznie chsesz coś od hp to tylko probooki.

2. Miałem okazję go widzieć na żywo i powiem tak - w porównaniu do laptopów, które stały obok to jego matryca jest tragiczna.

Nie tyle o pamięć co o taktownie, w przypadku GT555 były różne wersje i gdzieś widziałem coś na temat GT635 że też takie mogą być. O ile się nie mylę to gt555=gt635.

Niestety, ale to prawda. Przykładem jest lapek z mojej sygnaturki. Edytowane przez GrUbEn95
Link to post
Share on other sites

Co do HP starałem się ich unikać ale podbno seria G jest już lepsza. Tylko ile w tym prawdy ? Samsunga widziałem, lecz nie przyglądałem się zbytnio, matowa matryca ma swoje plusy. Widzę w takim razie że MSI ma tutaj znaczną przewagę. Teraz pytanie która wersja czy z GT640 czy GT645

Link to post
Share on other sites

Widzę w takim razie że MSI ma tutaj znaczną przewagę. Teraz pytanie która wersja czy z GT640 czy GT645

 

Jak możesz to dopłać do gt 645 - zawsze jakiś przyrost fps jest. Ale pamiętaj - ten Msi jest strasznie głośny (zwłaszcza DVD!) i przeciętnie wykonany (plastik). Tutaj masz jego recenzję: http://www.notebookc...61.85272.0.html Jeśli nie przeszkadzają Ci powyższe wady to nie ma się nad czym zastanawiać. No, można jeszcze rozważyć Lenovo z500 ale jego wadą jest krótki czas pracy na baterii (bateria 4-komorowa). Edytowane przez GrUbEn95
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze Acer V3-571G (i5, gt 640) jego wadą jest słaba matryca i kiepskie wykonanie, ale jest cichszy od tego Msi. Oto test wersji z i7: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-V3-571G.81295.0.html

 

Pytałeś jeszcze czy jest sens dopłacać do i5 - tak, gdyż zauważyłem, że np. w Diablo III i3 czasami dropi fpsy i na pewno nie jest to wina grafy, gdyż testowałem to na najniższych ustawieniach.

 

Decyzja należy do Ciebie. Tutaj masz jeszcze listę polecanych notebooków: http://forum.pcformat.pl/FAQ-Polecane-laptopy-netbooki-ultrabooki-Grudzien-2012-t

Link to post
Share on other sites

Mobilnego i5 od i3 odróżnia tylko wsparcie dla Turbo (i5 się sam podkręca w stresie), poza tym to te same 2 rdzeniowe / 4 wątkowe jednostki z 3MB Cache.

 

GT 640, 645, 650 i GTX 660 M to te same karty, tylko z różnymi pamięciami i częstotliwościami taktowania. Na ogół te 2 pierwsze wyposażone są w DDR3, podczas gdy 2 kolejne mają pamięci DDR5 (w przypadku szyny 128-bit to na prawdę mega różnica).

 

GT 635 M to faktycznie rebrandowany GT 555 M... co do 555 M to tylko Y570 miał tą kartę w "uciętej" wersji.

Link to post
Share on other sites

Widzę że wybór laptopa w tej cenie jest trudny. Mnóstwo możliwości, a jednak w każdym jest małe ale. Co do Acera niestety z systemem przekroczy on ustalony budżet. W tej sytuacji najrozsądniejszy wydaje się wybór pomiędzy MSI a Lenovo. Ciekawi mnie także jak faktycznie jest z grafiką w modelu Asus R500VJ. Jeszcze prośba do użytkownika GrUbEn95, czy możesz się szerzej wypowiedzieć na temat Lenovo Z580A ?

Link to post
Share on other sites

. Jeszcze prośba do użytkownika GrUbEn95, czy możesz się szerzej wypowiedzieć na temat Lenovo Z580A ?

 

Nie ma sprawy. ;) Czego chciałbyś się konkretnie dowiedzieć?
Link to post
Share on other sites

A więc zacznijmy od wydajności w grach. Z obecnych tytułów mogę tylko sprawdzić Diablo III (bo w nic innego nie gram ). Diablo chodzi bardzo płynnie w ustawieniach wysokich, tylko cienie mam średnie. Szybkość działania - zarówno system, jak i programy szybko się uruchamiają (na win 8 system startuje ok 8s). Jakość wykonania w porównaniu do Msi czy Acera to niebo, a ziemia, gdyż u Lenovo obudowa jest aluminiowa. Ramka wokół matrycy jest błyszcząca i trochę się kurzy. Wbudowane głośniki są niezłe (jak na laptopa) ale już zestaw za ok 100 zł lepiej brzmi. Touchpad jest gładki,przez co wygodny, chociaż nie ma podziału na lewy/prawy klik. Klawiatura też jest niczego sobie. Bez obciążenia laptop jest praktycznie niesłyszalny, ale w grach nie jest tak wesoło - ok 39 dB. Na szczęście szum jest jednostajny. Wydajność chłodzenia jest zadowalająca - grzeją się tylko okolice po lewej stronie touchpada. Podsumowując: z zakupu jestem zadowolony i moim zdaniem w tym przedziale cenowym nie ma nic lepszego pod względem cena/wydajność/jakość wykonania.

 

Taka mała uwaga: jeśli chcesz korzystać z oprogramowania Lenovo Onekey theater i Lenovo Onekey Recovery to licz się z tym, że na windows 8 one nie działają.

 

Acha jeszcze wydajność na akumulatorze i matryca. Normalnie akumulator pociągnie ok 6,5h, z kolei z internetem ok 4,5h. W grach nie testowałem. Matryca jest typowo laptopowa, czyli przeciętna - gorsza od msi cx61.

Edytowane przez GrUbEn95
Link to post
Share on other sites

z580a i asus r500vj mająokrojoną wersję gt635

gruben najlepiej skoro masz tego lapka to zainstaluj program GPU-Z i pokaz nam screena

bankowo bedzie tam info o 96 shaders, i pamięciach ddr3 co oznacza okrojona wersje

 

msi cx61 to kupa, miałem przez raptem 5 dni i oddałem do sklepu bo ten hałąs był bardzo irytujący. Tak szumieć to ma prawo kilkuletni pecet w kiepskiej obudowie bez wytłumienia a nie laptop.

 

wybó jest dziwny bo z580a z i5 i tg640 i 8gb ram jest w promo za 2499zł

no ale w tym lapku i5 za mocno go nagrzewa i wystepuje wylaczanie turboboosta

wiec wydajnosciowo mniej wiecej to samo co i3 zostaje

 

z500 ma kiepską baterię a tak to fajny lapek

 

cx61 fajny ale głośny cholernie

 

acer v3 z i5 i gt640 średnio wykonany i do tego te jego tempy sa na pograniczu obnizania sie tektow z turboboosta choc sa troche lepsze/nizsze niz w z580

Edytowane przez elkabel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gruben najlepiej skoro masz tego lapka to zainstaluj program GPU-Z i pokaz nam screena

bankowo bedzie tam info o 96 shaders, i pamięciach ddr3 co oznacza okrojona wersje

 

Proszę bardzo : http://imageshack.us/photo/my-images/90/gt635m.gif/

 

Na szczęście ja byłem tego świadom. ;)

Link to post
Share on other sites

Asusy raczej się nie psują, są ciche i chłodne.

 

Potwierdzam - brat 3 lata używa jakąś budżetówkę Asusa (była w ofercie t-mobile razem z internetem) i nie spieszy się jej na emeryturę ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...