Skocz do zawartości

Procesor do edycji filmów Full HD


Recommended Posts

Witam wszystkich ! - na dziś mam procesor i3 na podstawce LGA1156 i chcę wymienić go na coś odpowiedniego do edcycji filmów Full HD nagrywanych lustrzankami canon 5 D. Nad programem jeszcze się zastanawiam, będzie to albo Adobe Premiere albo Edius.

Proszę fachowa o pomoc, jaki procesor dałby tu radę? - mój i3 ledwo daje sobie radę z PS 3 i LR, więc odpada.

Chodzi mi o optymalny wybór, ale nie najdroższy też, tylko żeby wszystko płynnie chodziło. Myślę o jakimś I7, ale ostatnio wyszły nowe i5 i może dały by radę?

Po dość nieudanej przygodzie z i3 doszedłem do wniosku, że lepiej wziąć coś droższego niż oszczędzać i potem narzekać.

Link to post
Share on other sites

i7 980X, i7 960, i7 870, i7 950. http://pclab.pl/art50000-33.html

 

Płytę główną masz strasznie ubogą... i7 obsłuży ale z jakim efektem... lepiej byś już kupił płyte na 1155 i procek do tego i7 3770 , wtedy będziesz miał wydajność w innych aplikacjach i grach na dużo wyższym poziomie niż na 1156

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Ogólnie , do edycji filmów (kierując się benchmarkami) najlepszy jest AMD FX-8350 . W grach odstaję i jest na poziomie najsłabszych i5 bez literki "K" w nazwie , ale do zastosować typu obróbka wideo jest on lepszy nawet od niektórych i7 , dodatkowo jest jakieś 300 zł tańszy od podanych wyżej i można go podkręcać (procesorów Intela bez literki "K" nie można) . Te zaoszczędzone 300 zł można wydać na płytę główną z AMD3+ , i w ten sposób mamy idealny zestaw do renderingu czy obróbki filmów Full HD .

Link to post
Share on other sites

To absolutnie nie jest do gier - na tym kompie jest tylko Photoshop, Lightroom, chodzi tylko o to i nic więce tj edycję Full HDj, ma się nie wieszać, sprawnie, szybko i płynnie chodzić.

Idea jest taka, żeby za niewielkie pieniądze podciągnąć kompa do edycji Full HD.

 

Jasne że można kupić i7 z najwyższej półki, nową płytę główna itd. Chyba, że ta płyta moja w ogóle do niczego jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...