Skocz do zawartości

Moje H2O


Recommended Posts

Gość effendi360

A wentylatory z chłodnicy skąd biorą powietrze ?



Ja trochę dałem ciała z tym bayresem,ale na przyszłość już wiem czego nie brać.

 

Dobrze, że człowiek może się uczyć na czyichś błędach... sam przeglądałem ofertę XSPC i miałem na oku właśnie takie rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

3 wentylatory podpięte w budzie dmuchają na chłodnice i 2 na górze wyciągają powietrze. Obecnie tak to wygląda. Tylko muszę te wentyle na dole porządnie dociągnąć jak skombinuje klucz albo normalne śruby m3

Link to post
Share on other sites

Po kilka dniach z wujkiem google i spr temperatur uzyskiwanych na moim byłym chłodzeniu (NH-D14) oraz obecnym wodnym, mogę spokojnie stwierdzić,że są one w normie. Nawet praca pompy jest łagodniejsza niż była (może to zasługa dodatkowego potrząsania obudową,które zaserwowałem swojej skrzynce) i obecnie mogę powiedzieć,że jest bardzo ok . 

http://img6.imageshack.us/img6/76/beztytuuaslh.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jedna rzecz nurtuje mnie od samego początku. Jak to się dzieje,że przed 90% czasu mam temp rzędu 65-67 stopni po czym następuje nagły skok do 72 i temp wraca do 65-67. Gdyby nie takie skoki to temp max nie przekroczyłaby 68 stopni

Link to post
Share on other sites

Wcześniej było mniej. Teraz jest więcej. Temperatury jeszcze spadną jak się trochę wygrzeje pasta. A ten chwilowy skok występuje niezależnie od obrotów wentylatorów czy tak że wzrasta temperatura> podbijają się obroty wentyli> spada temperatura?

 

No i mógłbyś może zarzucić  5 minut OCCT  ^^?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze clear cmos zrobię :D

Temperatury skaczą niezależnie od obrotów, które są stałe. Nie mam żadnego kontrolera więc kilka wentyli podpiąłem na 7v i 5v. Przy zmianie na 12v wzrasta jedynie szum. Tak samo było gdy miałem noctue i nie wiem czym to jest spowodowane. W grach nie widziałem więcej niż 62 stopnie i teraz mogę powiedzieć,że jestem w pełni zadowolony. Najgłośniejszy element mojego PC to WD Caviar Black  %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...