Skocz do zawartości

Moje H2O


Recommended Posts

Więc po kolei z odpowiedziami. Bayres to XPSC X2O 750 L/ph 12V Pump Rev2 with Dual Drive Bay Multi Fascia Acrylic Reservoir. Wiedziałem co biorę, nie mogę powiedzieć,że nie. Praca pompy wzorem ciszy nie jest,ale pracuje też dość nierówno. Raz głośniej a raz ciszej,ale nigdy bezgłośnie.  Taktowanie mam 4.6 przy napięciu 1,36. Temp podawałem po zabawie z occt (sorry,że nie wspomniałem wczoraj). Przy grze w BF3 widziałem maks 49 na 3 rdzeniu (on jest najcieplejszy)

 

Co do ciepła w budzie to racja. Jeden wentyl wylotowy z tyłu i więcej nic. Dziś wsadzę jedna 200mm na top i zobaczę. Tylko najpierw format winy bo myszka mi szaleje i nie mam pomysłu jak ją naprawić

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A ten przedni dolny wielki wentyl220mm zostawiłeś czy wywaliłeś ? Ja bym go jako jedynego z tych dużych zostawił i skręcił obroty tylko.



Jeśli się da to chętnie się dowiem jak.

 

Wydaje mi się, że skoro ten płyn nie przewodzi prądu to wystarczyłoby najprostszy czujnik nawet za 20zł do reza jakoś wprowadzić i tyle :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Na górę już nie dasz bo chłodnica. Na bok już nie dasz bo okno. Jedynie ren 220 Ci zostaje co oryginalnie na przodzie jest.



A słuchaj. Nie myślałeś żeby na górę dać chłodnicę samą a chłodzić ją dwoma wentylami 200mm ? :D Myślę że z montażem nie byłoby problemu.

Link to post
Share on other sites

Chłodnica jest w budzie. Na górę już wsadziłem jedną 200mm i testuje. Na razie maks 48 stopni,ale w pokoju chłodno więc nie uznaje wyniku i czekam aż się temp pomieszczenia ustabilizuje

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Zdjęcia pstryknę odrobinę później,ale mogę powiedzieć,że pasował w 80%. Wisi na 4 śrubkach. Radiator jest za krótki i nie ma opcji żeby dociągnąć go do panelu IO. Więc przymocowałem tył i środek.

 

Tutaj widać jak to wisi http://img844.imageshack.us/img844/9132/sdc11949u.jpg

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Oj dobra :D Po 17 minutach occt i wyrównaną temp pokojową maks na 3 rdzeniu 53 stopnie. Pewnie gdybym dołożył kolejny wentyl mógłbym jeszcze trochę zbić z temp

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites
Raz ze względu na koszty, dwa hałas, trzy zysk w postaci temperatur jest niewielki, zupełnie nie warty wydanej kasy.

Tak sie czepie, nie jest to prawda.

 

Pompa pokroju DCP 2.2 jest kompletnie bezglosna, a zyski wzgledem najlepszych chlodzen beda siegac przy dobrze zlozonym ukladzie od kilkunastu to kilkudziesieciu stopni przy mniejszym halasie.

Link to post
Share on other sites

Na tym sprzęcie jaki mam temp w idle jest mniejsza o 10 stopni a w stresie od 8 do 12. Jak na pierwszy układ to całkiem spoko. Pompa już jest zagłuszona przez 2x200mm wentyle. Głośno nie jest,ale chłodniej 

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Greg - ale zgodzisz się też, że aby uzyskać taką wydajność potrzeba na taki układ wydać kilkakrotnie więcej niż na dobry, markowy cooler powietrzny.

I co Ci te temperatury tak naprawdę dają ? Jakie WYMIERNE korzyści masz z tego ? Więcej fps nie masz przecież.

Kolega z tematu zabił mi klina wprawdzie. Dysponuję na obecną chwilę gotówką, którą mógłbym wydać na mały układzik. Niemniej jednak, nie oszukujmy się - jest to po prostu fanaberia.



@natsu

 

Dzięki za foto a powiedz mi jeszcze. Gdybyś usunął wentylator 200mm czy jest szansa na wsadzenie w to miejsce między filtrami a właściwym szkieletem obudowy wentylatorów lub chłodnicy ?

Link to post
Share on other sites
Greg - ale zgodzisz się też, że aby uzyskać taką wydajność potrzeba na taki układ wydać kilkakrotnie więcej niż na dobry, markowy cooler powietrzny.

Tak, prawda.

 

Typowa super wydajna konstrukcja powiedzmy Noctua kosztuje - strzelam 400 pln (nie jestem na biezaco z cenami) a wydajne LC dla procesora bedzie kosztowac 600-1000 PLN (600 jezeli uzywamy czesci kupionych na allegro, 1000 jezeli dopuszczamy jedynie mozliwosc zastosowania nowek)

Gdzie za 1000 mamy i ciszej i wydajniej :)

 

Jakie WYMIERNE korzyści masz z tego ?

Czesto te 10 stopni da nam dodatkowe 100-300 mhz na core, wiec nie jest to tak malo moim zdaniem :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeśli kręci grafikę to tak, procesor natomiast... 4.5ghz robisz na fortisie za 120zł i nie potrzeba do tego noctua za cztery paki. T.luk, złożył mi wstępny zestaw na procesor. 800zł...

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

LC to kwestia estetyki i ciszy. Ja trochę dałem ciała z tym bayresem,ale na przyszłość już wiem czego nie brać. 

 

Eff, gdybym usunął te wentyle to moja obecna chłodnica by tam wlazła na 90% (nie mam pewności jak dużo miejsca jest pod plastikiem między otworami na wentyle),ale to jest dość mała konstrukcja. Nie wiem czy każda tam wejdzie bez problemów

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...