Skocz do zawartości

Moje H2O


Recommended Posts

Po za tym dołożysz bloki na gpu i temperatury pewnie na cpu pójdą do góry, ale wizualnie by się to prezentowało dużo lepiej. Tylko faktycznie szkoda kasy skoro temperatury masz w porządku.
Jestem ciekaw jak Ci SLI się sprawdzi w Crysis 3, będziemy w kontakcie.

Link to post
Share on other sites

Po za tym dołożysz bloki na gpu i temperatury pewnie na cpu pójdą do góry

 

 

Jak ja robiłem test(CPU-GPU1-GPU2-obie chłodnice-pompa) to temp.wzrosła o 1st w porównaniu do układu:CPU-Chłodnica 240mm-GPU1-GPU2-chłodnica 420mm-pompa)

 

PS: szczegóły w sygnaturce.

Link to post
Share on other sites

Właśnie się pożegnałem z moim 2TB dyskiem twardym... Przyczyna? Woda z rezerwuaru.... Nie wiem jakim cudem,ale nie ze złączek tylko z bocznej części reza. Skala wkurwienia przekracza normy unijne. Płyn poleciał na układ scalony i jedyne co robi mój dysk to kilkusekundowe zawieszanie biosu i wydawanie dziwnego dźwięku

Cholera wie skąd ten płyn się tam wziął, na pewno nie ze złączek bo one są szczelne. Teoretycznie coś mi się ulało gdy napełniałem rez i poleciało po boku reza, trzymało się tam nie wiem ile aż w końcu spadło. 

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Dane mogę przerzucić z lapa,ale tymczasowo muszę zmienić położenie dysku. Jeśli jeszcze coś zostało w szczelinie (wytarłem ile się dało) lub faktycznie coś przecieka z reza i spadnie na dysk to będzie tragedia

Link to post
Share on other sites

On już wytarty kilka razy. Dźwięk jest taki jakby głowica nie mogła ruszyć więc płyn tutaj nie jest winowajcą,ale samo to że został po bokach reza jest wkurzające. Wszystko było obłożone,ale został płyn na szczękach między rezem a kieszeniami 5.25. Niestety 2tb samsung się długo nie napracował u mnie

 

 

Jednak jest coś nie tak z rezem. Ledwie kilka godzin minęło od czasu wytarcia płynu i znów się coś zebrało pod spodem. Jutro muszę cały układ wymontować i pogadać z xspc i sprzedawcą. Znajomy mówił coś,że przez różnicę temperatur płyn może się skraplać,ale przecież konstrukcja powinna być w 100% szczelna

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

jeśli w pokoju miałeś 25oC a wąż był zimny(temp cieczy wtedy wyniesie ok.31-33oC) to wilgotność w pokoju musiała by być 88-93% żeby osiągnąć punkt rosy(ale wtedy wodę miałbyś także na wężach, bloku i chłodnicy) Wiec stawiam na uszkodzony rez.

Link to post
Share on other sites

Odeśle go do sklepu i jeśli się uda to poproszę o zwrot kasy. Czas pakować kompa i wysyłać sprzęt do PL. Kilkanaście dni bez kompa się zapowiada

 

 

Nadchodzi zmiana sprzętu wodnego. Tym razem "prawdziwa" pompa i rez. Jedyne co zostanie z mojego starego układu to chłodnica i i złączki. 

 

 

BTW. myślałem,że w Anglii biednie jest z częściami do LC,ale przeglądam od kilku dni PL sklepy i jest jeszcze gorzej. Chyba angela.pl ma największy wybór ze znanych mi sklepów

 

Niech ktoś mi powie jak zrobić porządny system odprowadzania wody z układu. Nie widzę w żadnym ze sklepów części jakie miałem dostępne w UK i nie mam pojęcia gdzie je znaleźć

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem o darmaczu. Ceny jak widzę to samo co angela a ma też drain valve. Szkoda,że złączki kątowe trochę biedne (w sensie,że wybór niewielki bo płacić ponad 50zł za jedną nie mam zamiaru)



Nowe puzzle kupione. Pewnie poczekam z 2-3tyg na sprzęt od sklepu angela.pl (większość na zamówienie)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dysk już od dawna śpi a bayres wymieniony na nowy. Idzie na allegro,nieśmigany. Mam pompę vpp655 więc tamtej już nie potrzebuje. Dorobiłem się również bloku GPU a co do porównania chłodnic to są to konstrukcje z różnych półek cenowych. Mam nadzieję,że moje małe testy się komuś przydadzą

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...