Skocz do zawartości

sterowniki gigabyte hd 7970 gv-r797to-3gd


Recommended Posts

Mam problem z instalacją sterowników do gigabyte hd 7970 (1100/6000mhz). cały czas po instalacji sterów wyświetla Standardowa karta graficzna vga.

konfig:

cpu i5 760

mobo: msi h55 - g43

 

stery: catalyst 12.11, 12.07

 

czyszczone driver sweeper.

framework 4.5.

wczesniejsze stery były do gtx 460 1gb

Link to post
Share on other sites

Odinstaluj wszystkie sterowniki graficzne (Nvidii i AMD) z panelu sterowania/programy i funkcje. Restart komputera w trybie awaryjnym, driver sweeper i czyszczenie wszystkiego. Restart w trybie normalnym i instalacja sterowników. Mi tak zadziałało :) Powodzenia.

 

Jak już uporasz się ze sterami mógłbyś sprawdzić czy masz w programie MSI Afterburner w swojej karcie możliwość zmiany napięcia rdzenia graficznego?

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Niestety, nic nie pomogło. Istnieje możliwość ze moja karta nie wspolpracuje z plytą glowna? chyba juz wyczerpalem wszelkie mozliwosci, lacznie z upgradem biosu mobo. najlepsza opcja do ktorej udalo sie dojsc to poprawna identyfikacja gpu, ale brak akceleracji. uszkodzona karta graficzna?

 

Edit: pełny cofig:

 

Mobo: MSI h 55 - g43

Cpu: i5 760 @ 2.8

RAM: 12 GB Corsair 1333 mhz XMS3

PSU: XFX XXX PRO 650

WIN 7 ultimate x64

Case: Coolermaster elite 430

Cooler: SilentiumPC Spartan

zasrany gpu, który nie che zatrybić: Gigabyte hd 7970 (1100/6000) gv-r797to-3gd

Nie wiem co może mieć wpływ... żonaty jestem, psa mam.. wzrost średni, waga srednia. Może żona urok rzuciła żebym nie spędzał 99,9% wolnego czasu na BF3? :)

Edytowane przez Cruszon
Link to post
Share on other sites

Jak wszystko sprawdziłeś to zostają 2 opcje

- uwalona karta

- mobo gryzie się z radkiem

 

Jeśli masz możliwość sprawdzić u kumpla to zrób to, możesz też iść z kartą do pierwszego lepszego sklepu komputerowego i poprosić żeby sprawdzili czy odpali

Link to post
Share on other sites

Ożyła w końcu - szczerze mówiąc to nie wiem co było przyczyną - zainstalowała się i działa. 2 razy komp dostał zwiechy całkowitej na BF3 ultra. Spróbuje jeszcze inne stery. joker5513jak tylko się ogarnę to sprawdzę msi afterburnerem.

Edit:Więc tak: zwiechy są systematyczne i żeby było ciekawiej to po włożeniu starej karty (gtx 460) jest to samo (a wcześniej było ok). Podmieniony ram i zasilacz - pozostaje procek albo mobo. Dla spokojności ducha przeinstaluje jeszcze system, chociaż to raczej nic nie zmieni.

Edytowane przez Cruszon
Link to post
Share on other sites

Problemem może być karta, bo nowa rewizja jest podobno skopana, ale skąd występowałby problem z 460gtx? Problem trochę dziwny, i tak jak mówisz problemem prawdopodobnie jest mobo, tudzież procek. Ale reinstal systemu nie zaszkodzi, a może pomóc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...