Skocz do zawartości

Dziwny problem z komputerem i myszką


Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam dziwny problem z myszką, nie wiem czy jest to coś poważnego czy też mam ten problem zbagatelizować.

Zakupiłem sobie nowy komputer:

 

CPU: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX

MOBO: Asrock P67 PRO3 (B3)

GPU:Gigabyte ATI Radeon HD7950

HDD:Seagate 500GB SATA3

PSU: Aerocool Strike-X 500W

 

Po zainstalowaniu systemu i podstawowych sterowników zauważyłem, że z myszy dobiega dziwne buczenie które nasila się podczas jej ruchu, a podczas przesuwania okien lub scrollowania stron internetowych dochodzi do tego buczenie z komputera. Nie są to dźwięki nie do wytrzymania no ale jeszcze się z takim czymś nie spotkałem. Na poprzednim kompie myszka działała normalnie. Próbowałem przepinać myszkę do innych portów USB ale nie pomogło. Proszę o rade.

 

Mysz to Tracer Sniper TRM-503 USB.

Edytowane przez szwedu
Link to post
Share on other sites

Jak to z myszy :)? Może mówisz o słuchawkach? które są podłączone do panelu przedniego?

 

Z myszy, szukałem źródła dźwięku aż w końcu przyłożyłem ucho do niej i się okazała że to ona buczy/piszczy. Głośniki dla pewności odpiąłem.
Link to post
Share on other sites

Sprawdz ja na innym USB.

Zobacz czy na innym PC chodzi tak samo.

 

Jak napisałem wcześniej sprawdzałem wszystkie dostępne USB na obudowie z przodu jak i z tyłu. Myszka działała sprawnie na poprzednim moim komputerze (po pracy sprawdzę jak działa u kumpla).
Link to post
Share on other sites

No to pewnie jakis element układu elektrycznego w myszce. Może jakieś delikatne zwarcie na USB (napięcie 5V)

 

układu elektronicznego

 

Tak więc jest się czegoś obawiać? Komputer i mycha jest na gwarancji i nie wiem co z tym fantem zrobić. Do tego buczenia się na pewno przyzwyczaję, ale czy jest to bezpieczne :)?.
Link to post
Share on other sites

Sprawdź myszkę na innym komputerze, jeśli nadal będzie buczała to znaczy ze z nią coś nie tak, i dawaj na gwarancję. Jeśli na odwrót tzn. jeśli podłączysz inną myszkę do swojego komputera i też tak się zachowuje to z komputerem coś nie tak, i również dałbym na gwarancję. W końcu czego Masz mieć niepełnowartościowy produkt jeśli jest na gwarancji ;).

Edytowane przez Veeon
Link to post
Share on other sites

Wczoraj wieczorem miałem trochę więcej czasu na sprawdzenie kompa. Wspomniane piszczenie/buczenie z komputera podczas przesuwania okien pochodzi jak mi się wydaje z karty graficznej. Dźwięk dochodzi mniej więcej z miejsca zaznaczonego na obrazku

http://img145.imageshack.us/img145/5130/img0505xs.jpg
Efekt nasila się i jest stały podczas włączenia 3dmarka przy teście gpu i znika przy teście cpu (w grach jest ciągły). Szperając po internecie wyczytałem że to może być tzw "coil whine", tylko że ta moja jęcząca myszka nie bardzo się w to wpisuje.

 

Sam efekt tej "jęczącej cewki" jest podobno nieszkodliwy, ale chciałbym mieć pewność jeśli chodzi o stabilność karty ( polecacie jakiś test?).

Jeśli chodzi o gwarancje to na razie chciałbym się z nią wstrzymać z powodu świąt i prawdopodobnie długiego czasu wymiany/naprawy.

 

PS. Myszkę sprawdzałem u kumpla i nie piszczała, potem sprawdziłem jego u siebie i efekt był taki sam (piszczący)

Edytowane przez szwedu
Link to post
Share on other sites

Może jakieś wyższe harmoniczne zakłócają USB

 

Wybacz jeśli palnę głupotę, nie wiem nic o wyższych harmonicznych ponad to co przed chwilą wyczytałem na wiki, ale czy listwa zasilająca z filtrem antyprzepięciowym oraz dobry zasilacz nie powinny chronić komputer przed tego typu zjawiskiem?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...