Skocz do zawartości

1300zł- modernizacja sprzętu


Recommended Posts

Witam. Posiadam kwotę ok 900 zł na modernizacje sprzętu + to co dostanę za stare części, więc myślę, że będzie to ok 1300 zł. Obecny config to:

-gainward geforce 9600gt 512mb

-athlon x2 6000+ 3.1GHz

-ddr2 4gb kingstone

-gigabyte ga-ma69vm-s2

-modecom premium 500w

Dysku(SATA), obudowy i napędu(SATA) nie zamierzam zmieniać.

Będę używał go do:

-gier

-filmów i muzyki

-przeglądania internetu

-i ogólnie do wszystkiego

Proszę doradzić mi jakie części zakupić w podanym budżecie.

Link to post
Share on other sites

Procek AMD Phenom II X4 965 BE (350)

płyta główna GA 970A-UD3 (300)

karta graf. GeForce GTX 460 (400 używka)

ram Crucial ballistix 8gb (125)

zasiłka zależna od pozostałych funduszy. Jakiś Fortron może? 400/500 byłaby z zapasem.

Edytowane przez Arthasan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twoja płyta obsługuje procki AM3 więc można by jej nie wymieniać oraz zostawić pamięć.

Pierwsza opcja to kupno jakiegoś 4- rdzeniowego athlona (ok 200zł), lepszego zasilacza (ok, 150zł) oraz grafiki (np hd5850 / hd7770 ok. 400-450zł). Wtedy po sprzedaży starych części wydałbyś jakieś 600zł.

 

Jest też druga opcja - nowa platforma na Intelu :

Pentium g550 - 150zł

mobo na s1155 - 150-200zł

4gb pamięci ddr3 - 80zł

używana grafika hd5850 / hd6870 lub nowa hd7770 - ok. 400-500zł

 

I myślę że to była by nieco lepsza opcja ale wtedy musiałbyś sprzedać większość gratów

.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

400zł nie dostaniesz za stare części, a dysk SATA zamień na tani SATA II. Ja też kiedyś zrobiłem taki upgrade i dysk mocno spowalniał całość. Gierki miały trochę więcej fpsów, ale wszystkie mapy i tekstury ładowały się bardzo wolno.

 

Więc SATA II musi być obowiązkowo lub dokup ten sam lub inny dysk o podobnej pojemności i zepnij je w raid 0. Będziesz potrzebował read "czytania" z dysku na poziomie ~100mb/s. Twoj SATA ma teraz może ~50mb/s - a to bardzo mało.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...