Skocz do zawartości

Gtx 670 vs HD7950


Recommended Posts

nie chodzi o to , to nie jest wina drv , tylko skaszaniona gra , wystarczy troche poczytać zagranicznych forów , zresztą u nas ci którzy znają się na testach gpu , też piszą że AC III jest zrypany i trzeba czekać na patcha

 

ACIII na 7970 jest jak najbardziej grywalny - najmniej w Bostonie widziałem 35 klatek przez chwilę w jakimś *****istym tłumie ludzi. Normalnie fps wynosi 44-60 fps. No chyba że ktoś ma mocną kartę AMD sparowaną z FX'em albo Phenomem wtedy musi ciąć detale. Lecz muszę przyznać że poprzednia GTX 470 po solidnym OC generowała w tej grze lepszy fps i bardziej stabilny.

 

7970 nie kupuj od Gigabyte'a - dostaniesz kartę z zerowym potencjałem OC z powodu blokady zmiany napięć.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Ty sobie wlewaj więcej i uważaj że GTX 680 to pólka 7970 . Są testy i wyrażnie pokazują że w ogólnym rorachunku GTX 680 jest szybszy od 7970 więc się naucz czytać ze zrozumieniem. Lepiej mieć GTX do gier i to jest moje zdanie bo wiem ile problemów z radeonami , czasem są to pierdoły ale wkurzają

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra chyba wybiorę hd7970:-)

 

czerwony jest bee , weź zielony :)

 

chodzi mi o to że większa ilość gier jest robiona pod nvidie i jest z nimi mniej problemów dzięki temu, sterowniki też ma bardziej dopracowane... i w grach jest mniej mikro przycięć

 

jest to pojedynczy test i w innych grach wcale nie twierdze że będzie tak samo , ale tu najlepiej widać moc sterowników radeona http://pclab.pl/news51952.html

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

na tym pclabie, z którego dałeś kolego testy piszą, że hd7970 to najszybsza jednordzeniowa karta na rynku...

 

Jeszcze w narodzie jest przekonanie o wspieraniu większej ilości gier przez nvidie, a teraz już to jest wyrównane... tak samo ze sterami, a o dziwo to ostatnie stery AMD dały kopa kartom z serii 7xxx(tylko jeden, krytykowany już jakiś czas, serwis to neguję) to a stery Nvidia nic, a nic.... cóż ale mity będą jeszcze krążyć pewnie długo.

Link to post
Share on other sites

na tym pclabie, z którego dałeś kolego testy piszą, że hd7970 to najszybsza jednordzeniowa karta na rynku...

 

 

najszybsza jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko średnią ilość klatek :) teraz to już non stop bedę się czepiać radeona... XD

Link to post
Share on other sites

Ty sobie wlewaj więcej i uważaj że GTX 680 to pólka 7970 . Są testy i wyrażnie pokazują że w ogólnym rorachunku GTX 680 jest szybszy od 7970 więc się naucz czytać ze zrozumieniem. Lepiej mieć GTX do gier i to jest moje zdanie bo wiem ile problemów z radeonami , czasem są to pierdoły ale wkurzają

 

To poczytaj sobie...

http://tpucdn.com/re...erfrel_1920.gif

 

Z czego można spokojnie patrzeć na wersje Ghz, która jest ponad 300zł tańsza od 680 i wcale gorzej się nie kręci.

 

A tego newsa z pclaba(TechReport) nie należy brać poważnie, poczytajcie sobie.

Czemu tam nie dali gier np.

 

BF3

Metro2033

Crysis 1,2

DiRT Showdown

Max Payne 3

Sniper Elite V2

Need For Speed: Most Wanted

Far Cry 3

 

Sytuacja wyglądała by zupełnie inaczej :) Pozdrawiam i wesołych świąt.

Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites

najszybsza jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko średnią ilość klatek :) teraz to już non stop bedę się czepiać radeona... XD

 

1 test z krytykowanego od dawna serwisu... a czepiaj się do woli. Dla mnie i 670, 680 oraz 7950, 7970 oraz 7970ghz to wszystko dobre karty, tylko kwestia ceny.

Link to post
Share on other sites

Radeon tylko na slupkach jest wydajniejszy, bo odczucia w grze sa zupelnie inne, Radka wykres wydajnosci prezentuje sinusoida zas nv ma duzo stabilniejszy framerate, do tego w wielu grach radek ma mikroprzyciecia, ktore oczywiscie w slupkach nie sa uwzglednione ale to czuc i komfort grania na radkach jest nizszy od nv.

Link to post
Share on other sites

@delfinn , komfort grania na radkach czy nv jest taki sam , wałkowane wzdłuż i wszerz , wystarczy na zagranicznych forach poczytać żeby się dowiedzieć , że te problemy tyczą się i jednych i drugich , świętą krową nikt nie jest

Link to post
Share on other sites

Mialem wiele radeonow i jest widoczna roznica miedzy nv a radkami, z nv nie mam zadnych problemow, z radkami to ciagle bylo cos nie tak, w jednej grze super w drugiej porazka i tez wlasnie odczuwalem w wielu grach te mikroprzyciecia i nie mowie tu o 6990, ktorą mialem ale o pojedynczych gpu.

Link to post
Share on other sites

tak się składa że miałem wiele kart w kompie więc możesz sobie darować teksty w stylu "z radkami to ciagle bylo cos nie tak" , trzeba wiedzieć jak testować , a nie pisać co ślina na język przyniesie ,

 

mam kumpla który wypowiada się tak samo o nvidii że same z nią problemy , bo kiedyś tam kupił i coś tam mu nie chodziło tak jak on by sobie tego życzył , ode mnie usłyszał to samo co i napisałem tobie , świętością nikt nie jest , nie podoba się nie kupuj i nie rób zamętu

 

ale jak ktoś się postara to na siłe zawsze coś można znaleźć , dla niektórych to w ogóle w życiu jest ciągle coś nie tak , ot takie sekutnicze zwierze

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Tak wiem.... Jeden test niczego nie dowodzi, i tak napisali że to gra w której najgorzej radek sobie radził więc w innych grach tak źle raczej nie będzie . a czy pclab jest taki krytykowany ? mnie się podoba zwłaszcza po ostatnim artykule "test na koniec świata" dobrą robotę odwalili !!!

Link to post
Share on other sites

@delfinn no widzisz ty nie wrócisz , mój kumpel też do nvidii nie planuje wrócić , ale na szczęście zdecydowana większość ludzi , nie ma takich problemów ,

 

@Pafel z tych wszystkich problemów , na wielu forach mają niezły ubaw , bo albo skaszaniona gra i trzeba na patcha czekać , albo metodologia testowa wołająca o pomste do nieba

 

@aleksander12 ręce opadają , szukanie paragrafów to droga do nikąd

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...