Skocz do zawartości

Problem z instalacją Windows 7


Recommended Posts

Próbuję zainstalować windows 7 na dysku w pc z płytą itx. Nie mam możliwości instalowania z płyty, tak więc robię to z bootowalnego pendrive'a kingstona 8gb - formatuje go, aktywuje partycje, nadaje literke i kopiuje pliki z obrazu płyty windows 7 na ten pendrive.

 

Tutaj wszystko jest okej.

 

Dalej ustawiam boot z pendrive w biosie jako 1. Instalator normalnie ładuje pliki, mam ekran instalacji windows 7, wybieram język, partycję i instaluje. Instalacja dochodzi do 100% i po 10s restartuje komputer.

 

Komputer wstaje normalnie, pojawia się logo Windows 7 i kreator kończy pracę. Potem następuje restart, znów logo Windows i dalej czarny monitorek. Wchodząc w tryb awaryjny dostaję informację, że nie można ukończyć pracy kreatora i należy uruchomić windows po raz pierwszy Normalnie (nie w trybie awaryjnym).

 

Sprawdzałem różne kombinacje z windows 7 64 bitowy, 32 bitowy. Pendrive'y kingston i msi. Dyski Samsug 500gb sata2, seagate 200gb sata1. Próbowałem z 2 kośćmi ramu, potem z 1.

 

Nie mam pomysłu i kończą mi się nerwy... Może ktoś potrafi pomóc?

Link to post
Share on other sites

Możesz sprawdzić tryb pracy kontrolera SATA w biosie i zmienić AHCI na kompatybilność. W sumie już przetestowałeś różne iso i różne hdd więc problem musi raczej leżeć w sterownikach lub konfiguracji sprzętowej. Wcześniejszy system normalnie chodził, czy umarł i dlatego musiałeś reinstalować?

Link to post
Share on other sites

Wcześniejszy system normalnie chodził, czy umarł i dlatego musiałeś reinstalować?

 

Zmieniłem maszynę, skopiowałem jeden dysk na drugi. Potem sformatowałem partycje z systemem i wystąpił ten właśnie problem na nowym kompie... Chciałem sprawdzić czy na drugim dysku się zainstaluje i znów format partycji systemowej... Na 1 dysku zostały mi dane, a na 2 zrobiłem totalny format i nic nie pomogło. Teraz zrobię bootowalnego XP, może to pójdzie

 

 

Może instalka jest walnięta Windowsa 7? Tego jeszcze nie sprawdzałeś?

 

 

Zmarnowałem 12Gb transferu na chomiku. Sprawdzałem 4 różne instalki z Windowsem 7

Link to post
Share on other sites

A pendraka z instalką jakim programem robisz? Tym ze strony Microsoftu czy Ultra Iso. Ja miałem kiedyś problemy z tym Oficjalnym. Poprawna instalacja robiła mi się na pendraku tylko przez UltraIso. Albo.....coś ze sterownikami się knoci. Jakiś konflikt sprzętowo-programowy.Tak na wszelki wypadek zapytam dyski bez badsektorów.......bo czsmi się zdarzają i jak instalujesz na takim system to może się wykrzaczać.

 

Sprawdź jakimś programem o ile dyski są stare czy nie mają błędów.

Link to post
Share on other sites

A pendraka z instalką jakim programem robisz? Tym ze strony Microsoftu czy Ultra Iso. Ja miałem kiedyś problemy z tym Oficjalnym. Poprawna instalacja robiła mi się na pendraku tylko przez UltraIso. Albo.....coś ze sterownikami się knoci. Jakiś konflikt sprzętowo-programowy.Tak na wszelki wypadek zapytam dyski bez badsektorów.......bo czsmi się zdarzają i jak instalujesz na takim system to może się wykrzaczać.

 

Sprawdź jakimś programem o ile dyski są stare czy nie mają błędów.

 

Używałem WinToFlash, a potem normalnie format fat32 i wypakowałem z poweriso na pendrive. Dysk 500gb sprawdziłem hdd tune, kiedy przyszedł z nowym sprzętem -przed kopiowaniem dysku nr1 na dysk nr2.

 

Teraz zrobiłem WinToFlash instalke XP 32 i jestem na etapie "Instalator kopiuje pliki..." 29%. Więc od godziny 00:00 do 1:30 zrobił 1/4 swojej pracy. A pendrive odczytu ma 22mb/s. Narazie cierpliwie czekam, a na 7 do pracy ;)

 

Windows XP instaluje się na starej i nowej maszynie, na obu dyskach i system odpala normalnie. Windows 7 nadal ma problem i po "Kończenie pracy..." i próbie pierwszego uruchomienia - czarny ekran. Próbowałem 4 różnych instalek Win7, każdej wersji od home do ultimate.

 

Teraz wypalę go na dvd i spróbuję zainstalować na starej maszynie z nowym dyskiem (dyskiem z nowego komputera), a potem przełoże go do nowej maszyny - taki instal + swap.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub spotkał się z podobnym problemem - proszę o pomoc...

 

ZA ROZWIĄZANIE STAWIAM [PIWO]... NAWET 4 ;)

 

Jednak nic z tego... Czy ktoś za "flaszkę" udostępni lub pomoże lub zainstaluje mi czytego Windows 7 na dysku? Mam instalke na pamieci usb. Tylko WARSZAWA.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Jeśli XP się instaluje i jest OK to na 99% ......albo żle robisz instalkę na pendraku i płycie, albo masz walnięte wersje Win7.W razie czego zobacz czy w budzie wszystko popodpinane ale to raczej zrobione :). Załatw sobie od kogoś z kolegów działającą I SPRAWDZONĄ WERSJĘ WIN7. Z WIN7 nigdy nie miałem problemu a instalowałem na kompach nowych i takich z przed 6 lat....i DZIAŁAŁO WSZYSTKO !!! Czasami trzeba było doinstalować jakieś sterowniki najczęściej do GRAFY.Teraz jadę na WIN8 ale to już inna bajka z SSD...start systemu w 5 sekund ....bajka

Link to post
Share on other sites

Problem ostatecznie rozwiązany. Instalator windows źle formatował dysk - w sumie to nie formatował go i miał problem z jakimś sektorem.

 

Rozwiązanie: Instalacja Linux Ubunt, sprawdzenie dysku, format ntfs i utworzenie partycji. Na koniec tego instalacja Windowsa 7.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...