Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój stary składak ulega biodegradacji! Proszę dobrych ludzi o pomoc. Padła mi karta graficzna(kod43-cokolwiek to oznacza, szukałem, pytałem) EVGA nvidia GF 8800GTS. Chcę nabyć drogą kupna kartę graficzną, która nie zabije resztek kompa-przeznaczam na to do 650 pln. Płyta - P5E, proc. IC Duo E8500 3,16 GHz, RAM Kingston 4GB, Widows7 64-bit, zasilacz BeQuiet 700W. Mogę coś z tego muzeum wyciągnąć, czy mam oblać benzyną i podpalić? Chciałbym móc odpalić DiabloIII, bo leży odłogiem.Czekam na opinie i rady. Pozdrawiam

Edytowane przez Wabalus
Link to post
Share on other sites

Popieram Radeon 7850 to dobry wybór. Wersja 2gb jest bardziej przyszłościowa. Tak radeony produkuje AMD (chip)

 

Wytłumaczcie proszę abnegatowi, czy to nie przeszkadza, że miałem nVidie i czy mogę ot tak wrzucić kartę na innym chipsecie? Będzie działać?
Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

 

Nie przeszkadza. Inny chip=inna technologia, co wiąże się z innymi sterownikami. Karty posiadają takie samo wejście do płyty głównej(pci-express). W porównaniu do GF 8800GTS potrzebne tylko dodatkowe podpięcie pod zasilacz( z BeQuiet 700W nie będzie problemu).

 

Napisz proszę coś więcej na temat dodatkowego podpięcia pod zasilacz...
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Sapphire, bo na lepsze chłodzenie. Na standardowym taktowaniu, bo podniesione fabrycznie o 100 MHz nie robi kompletnie żadnej różnicy, a jak spędzisz nad tym 5 min, to spokojnie i o 300 podniesiesz

Link to post
Share on other sites

Maniak. Przedstawiasz karty z RAM 1GB, radzono mi wcześniej bym dołożył kasy i kupił 2GB.

Pro Hater. Nie umiem podkręcać... Sukcesem będzię, jak prawidłowo podepnę kartę i będzie działać heh.

Dzięki.



Pomyliłem nicki oczywiście. Proszę o wybaczenie rezerwuar i slo1q...

Link to post
Share on other sites

No to szanowny autorze chyba będziesz musiał się nieco podszkolić w sztuce O.C. bo ten procesor z nowym HD 7850 szału nie będzie robił w nowszych grach, ze względu na jego wydajność.

Sam znam ten bul bo miałem dwu rdzeniowy E 8400 i HD 6950 (trochę gorszy do 7850),  dopiero po mocnym O.C na 4,0 GHz mogłem się cieszyć płynną grą w nowszych tytułach w całkiem wysokich ustawieniach.

Tak więc jeśli masz odpowiednie chłodzenie (dobry zasilacz już masz), mus  robić mocne O.C procesora choćby do wspomnianych 4 GHz, by była jako taka wydajność w  grach  :/

EDIT

Jeśli bez O.C procesora to max co by to miało sens wsadził bym HD 7770 :D

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

jak prawi Messer, bez OC tego procesora mimo , że kupisz hd7850 to bedzie wydajność na poziomie hd7770 , ba, nawet niższym. Ja bym się autorze zastanowił, czy nie kupić na twoim miejscu jakiegoś 4 rdzeniowca używanego i do tego hd7770 - jak lubisz grać w nowe gry to 4 jajka dużo więcej ci dadzą niż 2 + mocniejsza karta.

Chociaż możesz też najpierw kupić mocną kartę a później dokupić procesor, ale z reguły robi się odwrotnie

Link to post
Share on other sites

Ja bym się autorze zastanowił, czy nie kupić na twoim miejscu jakiegoś 4 rdzeniowca używaneg

Według mnie dozbierać kasę sprzedać stary CPU RAM i płytę i zmiana platformy na nowszą bo nowy C2Q jaki by nie był to model i tak było by trzeba podkręcić ile się da do tego proponowanego HD 7850 :/

Link to post
Share on other sites

ja raz zrobiłem ten błąd, że kupiłem pII x2 (miał się odblokowywać na x4 ale zostałem wkręcony) i gtx460 i w życiu czegoś takiego nie popełnie - tam gdzie przy mocnej grafie procesor juz sie zapycha (nie daje rady z obliczeniami) mamy spadki  fps po prostu co jest najbardziej wkurzające z pozycji gracza, a jeszcze jak ja lubie sobie popykać ze znajomymi online w fpsy typu BF to jest katastrofa - więc w dużej mierze zależy od autora w co gra, bo jeśli w jakieś spokojne strategie czy mmo to sobie przesiedzi i warto mu teraz brać tą mocną hd7850, w innym wypadku, tak jak wcześniej radziłem - 4 jaja + hd7770, i tak będzie w 7mym niebie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...