Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Na pólki polskich sklepów trafił pierwszy telewizor UD:

http://www.saturn.pl/telewizor-3d-lg-84lm960v,id-821831?gclid=CMGEm9LHn7QCFcVY3godc1QALg

już niedługo dołączą odbiorniki UD od innych producentów. Jak widać cena jest irracjonalna i zaporowa co pewnie nie wpłynie pozytywnie na jego sprzedaż. Ale jak wiadomo za nowinki trzeba płaćić - choć w tym przypadku dość słono. Podobnie sytuacja miała się jak wprowadzano pierwsze LED'y, cena też nie zachęcała do kupna ale pomijajać ten fakt dobrze, że wreszcie coś się ruszyło i posuwamy się do przodu. Pozytywnym zjawiskiem wdrożenia nowych technologii jest spadek cen produktów starszych technologicznie. Miejmy nadzieję, że za 2 lata (optymistycznie) cena będzie "do przełknięcia".

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Zapraszam do wyrażenia swojej opinii.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No jak na razie nic nam po tej rozdzielczości ale miejmy nadzieję, że kiedyś programy będą w niej nadawane. Jeżeli popyt będzie rósł na tego typu sprzęt to i zarządcy "prawdziwego świata" będą musieli poczynić krok do przodu i zaoferować nam kanały w rozdzielczości UD. Na pewno szybko to nie nastąpi ale nie można też do tego podchodzić z pełnym pesymizmem, tak samo kiedyś mówiono o HD i FHD, także pozostaje nam tylko czekać :P

Edytowane przez MekPrzemasMek
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie nie ma się co podniecać. Zadajcie sobie pytanie jak często puszczacie coś w FullHD na swoich telewizorach o tejże rozdzielczości. Widzieliście jak wygląda materiał Full HD na tym telewizorze? Wygląda tak jak zwykły kanał SD na telewizorze FullHD. Wystarczyło pojechać do Berlina. Przecież to śmiech. Telewizor 84 cale który ma podświetlenie krawędziowe? Naprawdę? Widzieliście kiedyś jak telewizor samsung 55D8000 (seria zeszłoroczna) gra w ciemnym pomieszczeniu? Tak zwane "duchy" czyli białe prześwity są tak widoczne że aż się płakać chce kiedy się zobaczy ile telewizor kosztuje. A oni w 84 calowym telewizorze zrobili krawędziowe podświetlenie i chcą takiej kasy? Nie wiem czy za Full Leda dałbym takie pieniądze. Przecież to jakaś paranoja. Musiałem pięć telewizorów z kartonu wyjąć żeby udowodnić klientowi że białawe prześwity na ekranie "LEDA" przy podświetlaniu krawędziowym podczas wieczornego oglądania są normalne bo myślał że tylko jego 55 calowy samsung tak ma a trudno żeby przy krawędziowym podświetleniu (gdzie diody podświetlają obraz do środka telewizora) w tak dużym telewizorze nie występowały nierówności w podświetleniu :) hahahahahaha przepraszam ale naprawdę śmiać mi się chce jak ludzie się podniecają telewizorami LCD za których matryce powkładano diody led i zrobiono z tego nową technologie a jedyne czym te telewizory się odróżniają od zwykłych LCD to cienka obudowa (chociaż nie zawsze bo modele EH z samsunga to budżetowa tania wersja "ledów" w grubych obudowach) i lekka oszczędność energii. Teksty typu "Szukam 800Hzowego telewizora" też miażdżą nery :) Ludzie wiecie ile Hz dostrzega ludzki wzrok? Naprawdę myślicie że 84LM960V ma 800Hz? I niech mi ktoś powie że widzi te 800Hz? hahahahah. Fachowo nazywa się to 100Hz z podbiciem do 800Hz a to podbicie w pupke sobie włożyć można. To tylko marketingowy wyścig firm które dodają do siebie technologie dokładania klatek i inne gówna po to żeby zyskać dziwne technologie które nic nam nie dają prócz liczb które zawsze będziemy chcieli mieć najwyższe bo przecież wtedy jest lepsze. hahahahaha. Wybaczcie mi ale powoli męczą mnie ludzie podniecający się czymś czego albo w ogóle nie wykorzystają albo nie widzą ale świadomość tego że mają 800Hz, 3D i internet w telewizorze sprawia że czują się dobrze. Ludzie kupują telewizory dla bajerów zamiast kierować się jakością obrazu i tym co naprawdę ważne w telewizorze czyli tym jak gra na zwykłym sygnale. Bo niestety większość tego co oglądamy jest dalej w parszywej jakości. Niemcy powoli myślą nad wprowadzeniem nowego standardu i pewnie niektórzy z was zauważyli że niektóre tv samsunga z zachodu mają już wbudowany tuner DVB-T2 a w Polsce wciąż jeszcze nie włączono do porządku zwykłego DVB-T... Więc proszę tylko o nie jaranie się rozdzielczościami o których wykorzystaniu jeszcze długo będziecie śnić zwłaszcza przy tych kosmicznych cenach które producenci opierają tylko na wysiłku jaki muszą włożyć w wykrojenie i stworzenie takiej wielkiej matrycy. Bo przecież kosmiczna technologia to nie jest i dam sobie głowę uciąć że gdybyśmy postawili tego wspaniałego 84LM960V koło telewizora Panasonica TX-P65VT50E i pościli zwykły Polsat z anteny naziemnej to ten wspaniały "LED" kwiczałby i robiłby pod siebie. Przegrałby na starcie pod względem balansu biel-czerń i naturalności kolorów bo "Ledy" mają tendencje do przejaskrawiania kolorów co w sklepach wygląda bardzo ładnie a w domu na tych samych ustawieniach obrazu wypala oczy. Po za tym dzięki mikro wybuchom w pikselach plazma tłumi i wygładza "zakłócenia" wynikające z niedoskonałości zwykłego sygnału czego LCD i LCD z podświetleniem ledowym nigdy nie będą potrafiły robić. W Samsungach technologia wygładzania obrazu sprawia tylko że nie widać detali i szczegółów na twarzach ludzi bo są rozmyte przez technologie która miała poprawiać obraz. Dobrze by było żeby ludzie się w końcu obudzili i kupowali to co dobre a nie to co modne. Pozdrawiam.

Edytowane przez LeBsteR
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Lebster przeczytałem cały twój post :)

I w sumie jestem tego samego zdania. Po za tym Po co rozdzielczość UD ? Jak Full HD jeszcze nie wykorzystujemy praktycznie.

W końcu troszku programów jest, ale odpowiedzcie sobie na pytanie Ile tak naprawdę wykorzystujemy full hd.

Jakość obrazu jest ważna, rozdzielczość osiągnęliśmy aktualnie dobrą...

 

Tak z ciekawości Lebster, jakbyś miał kasę to jaki telewizor być kupił na daną chwilę ? :) Jakiś model konkretny ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W końcu troszku programów jest

Oczywiście że jest ale w jakości HD i tylko telewizor o rozdzielczości HD ready pokaże taki program zgodnie z intencjami twórców. (Kanał nadawany w rozdziałce 1280x720 dobrze będzie wyglądał tylko na telewizorze o tej samej rozdzielczości) Telewizor Full HD kanał w rozdzielczości HD będzie musiał "rozciągnąć" do własnej rozdzielczości przez co straci on delikatnie na szczegółowości. Wystarczy w sklepie postawić koło siebie telewizor HD ready i Full HD i puścić na nich kanał SD i porównać obraz. Tylko ślepy nie zobaczy różnicy.

 

Tak z ciekawości Lebster, jakbyś miał kasę to jaki telewizor być kupił na daną chwilę ? :) Jakiś model konkretny ?

Sam posiadam plazmę panasonica model TX-P50G30E którą kupiłem w styczniu tego roku. Jedna z najbardziej udanych konstrukcji oparta o matryce Neo PDP. Telewizor produkowany był w 2011 roku i ciężko już go dostać. Teraz bardzo przypadł mi do gustu model TX-P50ST50E i gdybym teraz miał kupić to gdybym nie miał tego co mam to wziąłbym go.

Edytowane przez LeBsteR
Link to post
Share on other sites

@LeBsteR

Źle zrozumiałeś mój zamiar, zakładając ten temat nie miałem na mysli promwania czy też jak to ująłeś podniecania się technologia UD i tym telewizorem. Po prostu taka nowinka o, której chciałęm poinformować. Sam w życiu nie kupił bym tego TV ponieważ jest to całkowicie bez sensu, jego parametry i wykonanie są niewymierne a wręcz irracjonalne co do ceny jaką narzucił producent. Dysponując taką gotówką śmiało można szukać TV z najwyższych półek typu Loewe czy B&O a nie jakieś marketingowe LG.

Z tym co napisałeś zgadzam się z Tobą całkowicie. Luzdie nie wiedzą co kupują i tylko ślepo lecą po parametrach oraz opisie - im więcej tym lepiej a producenci pakują te Hz i inne bzdury aby przyciągnąć klienta, który często i gęsto nie zdaje sobie z tego sprawy.

Ludzie wiecie ile Hz dostrzega ludzki wzrok? Naprawdę myślicie że 84LM960V ma 800Hz? I niech mi ktoś powie że widzi te 800Hz?

W większości te wszystkie polepszacze obrazu bardziej go psują niż pomagają no ale wstawić ze trzydzieści technologii z kolorowym logo do specyfikacji TV i już mamy super produkt. Druga strona medalau to jak też napisałeś sygnał nadawany przez naszą telewizję, daleko nam z tym jeszcze do innych bardziej rozwiniętych krajów gdzie kanały w jakości HD to norma a i po woli wkracza już telewizja UD, tam taki odbiornik ma sens ale u nas kompletnie mija się to z celem no ale pomimo tych faktów i tak pewnie znajdą się chętni na jego zkup.

Z Twojego postu jasno wynika, że jesteś zwolennikiem plazm, nie oceniam i nie będę Ci przekonywał do swojego zdania bo każdy lubi co innego. Mi natomiast podobaja się żywe i jaskrawe kolory jakie oferuje LED i obraz plazmy jakoś do mnie nie przemawia. Nie mówię, że jest lepszy czy cuś takiego bo faktycznie plazma ma lepszą czerń i jej kolory bardziej zbliżone są do realnych - takich jak je widzimy no ale...

Inna sprawa, którą poruszyłeś to podświetlenie krawędziwe w LED'ach, o niebo lepszy byłby obraz na matrycy całościowo podświetlonej diodami LED ale to już są większe koszta produkcji a skoro krawędziowe dobrze się przyjęło to po co to zmieniać. Prawdę mówiąc to nie rozumiem dla czego jest tak mało telewizorów FullLED ale to chyba pytanie do producentów...

 

Podsumowując: tak czy siak nie ustrzeżemy się technologi UD, jak już zawitała na nasz rynek i się przyjmie to będzie ona rozwijana i promowana. Z biegiem czasu coraz więcej urządzeń będzie w nią wyposarzana. Tak samo sprawa sę miała z technologią 3D, która ma/miała tyle samo przeciwników co zwolenników a zobaczmy teraz, po kilku latach jej egzystencji na rynku. Coraz więcej (praktycznie wszystkie) filmy, które trafiają do kin wyświetlane są w 3D no i kupmy teraz jakiś nowy model TV bez 3D, raczej nie da rady.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Moje zdanie?? TV za 80.000 PLN... mój samochód z salonu kosztował 31.000 PLN. O kant d... z takim TV :)

 

Tak na serio bardziej... to UD to kolejna taka nakęrcarka kapitalistycznego konsumpcjonizmu aby czyms zachęcić ludzi do pozbywania się sprawnego sprzętu, zaśmiecenia planety i kupienia nowego aby produkcja się kręciła a ludzie chcieli dalej w tym "młynie" robić na pierdoły. Trochę sztuczne postarzenie produktu (o tym za dwa akapity).

 

U nas TV jest w SD, jakieś tam kanały w HD. FullHD brak a tu UD. Można kupić tylko po co?? Sąsiadowi się pochwalić. Lepiej to kupić jak będzie TV UD u nas... czyli nie w tej dekadzie. A wtedy będzie to kosztowało z 1.500 PLN :) (wg obecnego kursu) i będzie nowocześniejsze :)

 

Nie powiem. Fajnie jak jest postęp ale.. czy to takie potrzebne? Przy HD jakość obrazu jest super. Aby oglądać w wyższej rozdzielczości trzeba siedzieć z nosem w odbiorniku. Czy to takie przyjemne? Sam mam 99% filmów w standardzie DivX lub DVD. I to starcza. Czasem jak coś ma efekty niezłe to sobie w HD obejrzę, bo jest różnica ale HD vs FullHD to już marginalna. Ważne aby film był dobry.

 

Dla mnie kwestia UHD będzie interesująca jak umrze moje CRT 21" i PDP 42". Przy moim intensywnym oglądaniu filmów (z 10-20 godz./miesiąc w przeliczeniu na dwa odbiorniki) pewnie mam spokój na 15 lat. A wtedy pewnie będzie już TV UHD oraz nośniki z filmami UHD - jakięś płyty holograficzne i czy inne paskudztwo i wtedy będzie sens zakupu podwójny. Bo będzie trzeba kupić i będzie co oglądać :) A teraz... to taka ciekawostka :)

 

Swoją drogą... ładny design tego TV.

 

I swoją drogą... UHD wolał bym w kompie niż w TV :) Tam by to miało ręce i nogi w profesionalnym zastosowaniu :)

 

Koniec mojej wizji na TV :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...