Skocz do zawartości

Komputer do CAD Inventor


Recommended Posts

Siemanko, kolega mnie prosił o złożenie czegoś do programu CAD Inventor. Mniej więcej ma coś w głowie,

jakiś i5 750, albo i7, 860? coś w tym stylu, do tego 2x4 GB RAMu [ew. 16GB], grafika? Nie mam pojęcia co się może nadać do tego. Jakieś mobo dobre. Zasilacz, dysk takie, byle to działało. Ale dobrej marki. Zależy jaka wyjdzie tego cena to dobierze się obudowę i chłodzenie na procka i inne bajery. Co proponujecie? Jeżeli chodzi o cenę to najlepiej jak najniższa. Używki wchodzą w grę.

Link do wymagań:

http://www.pccpolska.pl/oferta/autodesk-inventor-2013/autodesk-inventor-2013-wymagania-sprzetowe.html

Link to post
Share on other sites

Studia czy zarobkowo? Budżet? Jaki masz monitor?

Z procków to i5, tych rdzeni ze schizofrenią nie wykorzystasz wiec poco przepłacać.

Z ramu to lepiej 2x4GB lecz jak kaski miało by zabraknąć na coś lepszego to można się po kisić z jedna kością.

Grafika, pracować się da nawet na integrze SiSa(przetestowanie na własnej skórze) tylko trza w opcjach pogrzebać i nie robić za dużych złożeń. Integra intela na początek powinna wystarczyć, jeśli na studia. We Quadro się nie pchaj, Inventor chodzi na Direxie.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ani studia ani zarobkowo. Kolega zapisał się na kurs i chciałby w domu poćwiczyc czasami [wiadomo, trening czyni mistrza], a nie ma do tego w ogóle sprzętu.

 

Złożyłem coś takiego, nada się? Oczywiście nie wiem czy cena odpowiada znajomemu, ale komp nie dość że do ćwiczeń, to i jeszcze w coś zagra czasami ;)

Zawsze można poszukać odpowiednich używek i już będzie taniej :)

 

http://i50.tinypic.com/20s937.jpg

Link to post
Share on other sites

Siemanko, kolega mnie prosił o złożenie czegoś do programu CAD Inventor. Mniej więcej ma coś w głowie,

jakiś i5 750, albo i7, 860? coś w tym stylu,

 

Nie kupuj niczego na S1156, bo te procki po prostu nie nadają się do pracy i potrafią dostawać ostre baty nawet od core2. 8GB RAM to absolutne minimum.

Link to post
Share on other sites

Minimum, ja miałem przy Inv '12 lapka z prockiem 2x2GHz+4GB DDR2 Ramu+SiS Mirage 3. Jak się pogrzebało w ustawieniach, to do nauki wystarczyło, choć grafika dusiła wszystko.

Co do kompa jak weźmiesz zestaw do 2000PLN z przyklejonego tematu spokojnie wystarczy. Ewentualnie można by upchnąć tam najtańszego i5 kosztem np. zasilacza i brakiem napędu optycznego. Kolega ma coś ze starego kompa np. dysk?

W Cada najlepsza wydajność osiąga się na Quadro Fx ale w sytuacji kolegi to bez sensu

W Inventorze to strata kasy.

8GB RAM to absolutne minimum.

Do nauki cztery starczy, chyba, ze będzie miał włączone np. Aero+przeglądarkę z pierdylionem zakładek. Edytowane przez Segamone
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...