Skocz do zawartości

Kumpel ma dylemat - 650Ti czy Radeon 6870


Recommended Posts

Jak w temacie. Karta do gier w 1280x1024 w najwyższych detalach, tak by grało się komfortowo. Stałe 60 FPS mile widziane.

 

Sytuacja wygląda tak:

 

Z lepszych producentów:

 

MSI GTX 650Ti za 545 zł.

Gigabyte GTX 650Ti za 575 zł.

 

Natomiast jedyne dostępne Radki 6870 teraz w sklepach to:

 

XFX Radeon 6870 Dual Fan za 634 zł.

PowerColor Radeon 6870 za 577 zł.

Jest jeszcze od vertex3d

 

Co byście brali ? Ja brałbym chyba tego Radka 6870 od XFX jak za tę cenę, ale szkoda, że nie ma wersji od lepszych producentów. Wiem, ze 6870 jest wydajniejszy od 650Ti. A wy co sądzicie ?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Obie karty są na podobnym poziomie,i mało tego jednak gtx 650ti jest nowszą konstrukcją.

 

Też mu to powiedziałem. Początkowo byłem za GTX 660, potem za 7850, ale kolega chciał wydać mniej więc padło na 650Ti, potem kolega odgrzebał 6870 i w sumie poprzeglądałem że jest wydajniejszy, ale właśnie to starsza konstrukcja...

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Jest tani 6870, co prawda referent ale miałem taką kartę i sprawowała się bardzo dobrze: http://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-ax6870-1gbd5-m2dhv2-520560/

Ew. nowszy, bardziej oszczędny, mniej grzejący się i w dodatku z AC3 650ti: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-n65toc-1gi-assassins-creed-iii-pc-525259/

A jak nie straszne mu te 100zł więcej to 7850: http://www.morele.net/karta-graficzna-club-3d-club3d-hd7850-1gb-gddr5-910mhz-dp-hdmi-dvi-coolstream-cgax-7852o-517254/

Link to post
Share on other sites

A z lepszych producentów 7850 którego polecacie ?

Gdzieś czytałem, że wersja od Sapphire jest cichsz niż od Gigabyte - np. - Sapphire Radeon 7850 LITE 11200-16-20G za 687 zł. ?

 

W sumie ja na jego miejscu bym się nie zastanawiał, 140 zł. między 650Ti a 7850 to nie tak dużo w porównaniu do różnicy w wydajności tych dwóch kart.

 

P.S. No bo nie ma sensu brać wersji OC od Sapphire 7850 z 900 MHz Core, skoro o 40MHz to można samemu podkręcić, a zresztą i tak obie wersje mają w kodzie 20G, czyli mają kości elpidy :/

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

zmieni monitor na FUUL HD to raczej będzie musiał zmienić kartę ;)

 

Pytałem go o to kilka razy, ale on się dziwi po co komu taki monitor i że taki jak ma teraz (19 cali) mu w zupełności wystarcza. Próbowałem mu tłumaczyć na czym to polega, że obecnie 1280x1024 jest już rzadko spotykane jako rozdzielczość stricte do gier, (tym bardziej rzadko spotykane w testach) że obecne karty są tak robione by (choćby nawet te słabsze) jakoś dawały radę w FullHD i jakie są zalety wyższej rozdzielczości, ale i tak nie dał się przekonać.

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Z lepszych czyli cieszących się zaufaniem. Ja np. preferuję Gigabyte, ASUS, MSI, Sapphire, dawniej też HIS, WinFast (Leadtek) Nie mówię, że inni producenci robią złe karty (słyszałem też o awaryjnej rewizji Gigabyte 7850 i 7870 - nie wiem, może to plotka, może fakt), ale zawsze tak podświadomie choćby mam mniejsze zaufanie do pozostałych firm i coś każe mi uważać. Po prostu ja mam takie osobiste sympatie, co nie znaczy, że demonizuję od razu pozostałych producentów i bronię kupować innym.

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...