Skocz do zawartości

Płyta główna pod I7 3770K


Recommended Posts

Powiedzmy że do 800zł. Chodzi o to że kupiłem i7 3770k z myślą o podręceniu ale na mojej płycie P8Z68 V-LX napotykam problem. Mianowicie nie daje się w żaden sposób podnieść mnożnika procesora, a z tego co przeczytałem chyba będę skazany na wymianę płyty niestety. Moja konfiguracja i7 3770k, gtx 680 oc, kingston hyperx 1600mhz 8gb. Tu jeszcze musi być zgodnośc z reszta konfiguracji, ale to raczej nie problem.

Link to post
Share on other sites

Czy to wogóle mozliwe że na P8Z68 VLX nie da rady podkręcić 3770k? Przeczytałem pewną ciekawostkę i wiele na to wskazuje. bo jeśli tak to czy wymiana na którą z powyższych proponowanych ma sens? czy potrzebuję czegoś na z77 żeby otoworzyć PCie 3.0? Czy wtedy bede mogł go krecic?

 

Antec Earth Watts Grenn, Bronze 80, 650 w

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa. A próbowałeś najpierw aktualizować bios do najnowszego? Raczej powinno się dać normalnie podkręcić. PCI-E 3.0 nie ma z kręceniem nic wspólnego.

Tu nie chodzi

o podkręcanie PCI-E . Tu chodzi o to , czy chipset Z68 (nawet po aktualizacji biosu) nie jest ułomny przy współpracy

z procesorem i7 3770k .

 

http://www.proline.pl/?p=GA-Z77X-UD5H

Mocna sekcja zasilania , 4 x sata3 , 4x sata 2 , PCI-E , PCI ( również może się przydać ) .

Link to post
Share on other sites

Wiem że pice3.0 nie ma nic wsólnego z kręceniem ale podobno mozna to wykorzystac dopiero jak masz coś na z77. nie wiem czy to prawda.

 

hmmm, no to czeka mnie wymiana głównej ajk nikt nie podrzuci jeszcze jakichś świezych pomysłów bo ja już nie wiem co myśleć

 

arkowski dobrze mowi. czy z68 nie jest ułłomny przy tym procku?

Link to post
Share on other sites

PCI-E 3.0 obsługują procesory z serii IVY Bridge dopiero, lub procesory na socket 2011. Ale ma ono marginalny wpływ na wydajność jeżeli o to Ci chodzi i z powodzeniem można kartę umieszczać w PCI-E 2.0. Sam mam 7870, który siedzi w PCI-E 2.0 i żadnej różnicy nie widzę. Nie mam pojęcia czy jest ułomny. Wydaje mi się, że gdziesz czytałem test w którym użyto płyty opartej na tym chipsecie i działało wszystko normalnie.

Link to post
Share on other sites

Generalnie nie chodzi o te całe PCIE 3.0 bo skoro wykrywa procek 22nm to już powinno otworzyć się to automatem, choć czytałem na jakimś amerykańskim forum że podobno otwiera się dopiero przy Z77. Głównie chodzi o to żeby można było podkręcić procka. Płyta jakk i system widzą go jako "K" ale traktują jak zwykłego. Czekać na nowy BIOS, wymieniać płytę, nie wiem. Załozylem temat w sekcji pytań do ekspertów ASUS. na razie żadnych odpowiedzi. Zapraszam do dyskusji także tam http://forum.benchmark.pl/topic/67669-intel-i7-3770k-problem-z-podkreceniem-na-p8z68-v-lx/

 

Z prockiem jest tu wszystko na 100% ok. W razie jakby się okazało że zostałem zrobiony w jajko przez Asusa i nie da się nic zrobić z tym prockiem na tej mobo, muszę mieć na oku nową płytę dlatego pytam o Z77 ale jeśli z tym co mam da się coś zrobić i jest jakiś sposób to chętnie go poznam.

 

Może jeszcze tak: powiedzmy że budżet jest nieograniczony wtedy jaka płyta byłaby całkowicie najlepsza, naprawdę ostry zawodnik, oczywiście na socket 1155, tak czysto teoretycznie :rotfl:

 

Z77 MPower MSI jest naprawdę niezły z tego co widzę. I7 3770K stabilny nawet przy 4.6Ghz co wcale nie jest takie oczywiste w przypadku Ivy. Tam gdzie 2500k osiągał 5Ghz ten na większości płyt juz się topi 8)

Link to post
Share on other sites

Niby tak. Kolega mówił że Z68 to połączenie dwóch czipsetów tak jakby. Może tu jest problem że jest to tylko obsługa Ivy ale nic więcej. Ale to takie spekulacje. Z77 to nowy osobny czipset projektowany od zera tak w ogóle i nie ma nic wsólnego z Z68?

 

Może procki 3 generacji nie podkręcają się na Z68? O to mi chodzi. Ktoś podkręcał Ivy na Z68? najlepiej jakby ktoś napisał czy miał jakieś doświadczenia z Z68 przy i7 3770k.

Link to post
Share on other sites

Mnożnik na przycisku +\- nieźle hehe. Kto by pomyślał o tym jeszcze parę lat temu. No nie wiem czy z moją ograniczoną wiedzą jest mi potrzebna aż tak dobra płyta ale wygląda to obłędnie. Czy coś podobnego z MSI Big Bang jeszcze jest?

P.S. alienware20 ten trollfuck to do mnie? ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...