Skocz do zawartości

Intel I7 3770K problem z podkręceniem na P8Z68 V-LX.


Recommended Posts

Witam, mam problem z podkręceniem procesora jak w temacie. Chodzi o to że nie mogę w ogóle podnieść mnożnika a procesor to na pewno 3770K. Reszta konfiguracji: Kingston Hyper X 1600Mhz, Gtx 600 OC, Fortis HE1225 Silkentium PC, Antec EarthWats 650W, Win 7 64-bit z najnowszymi aktualizacjami. BIOS zaktualizowany do najnowszej wersji 4003. Czy możliwe że na tej płycie nie da rady podkręcić tego procesora? Wcześniej miałem i5 2500k i przy tamtym procesorze podkręcałem za pomocą samego mnożnika. Procek to na pewno 3770k ponewaz widzi go BIOS, system, OCCT i reszta programów. Słyszałem że P8Z68 V-LX to dobra płyta pod 2500k ale obsługę 3770k też ma włączoną od wersji 3703 więc nie powinno być problemów.

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja tam nie wiem czy się traci, ale chcem tylko wiedzieć czy da się podkręcic tego proca na tej płycie. I tyle. A nie żeby ktoś mi mówił jak mam podkręcać. Jeśli jest sposób to go znajdę tak czy inaczej ale próbowałem już na różne sposoby i się nie da. wyczytałem że niektóre płyty z Z68 mają włączoną obsługę Ivy ale nie umożliwiają jej podkręcenia. Czy mam właśnie taką płytę? proszę o odpowwiedż bo gościowi od Asusa( w innym temacie z nim gadałem) nic nie może przejść przez gardło ochodzi mnie bocznymi drogami coś się tylko pyta ale nic konkretnie nie radzi. Nawet nie że konkretnie radzi, ale po prostu nie chce się odnieść do oficjalnych informacji które znalazłem. Pewnie dlatego że wynika z nich nic więcej a tylko to że Asus wykonał niezły skok na pieniądz.

 

Nie chce mi nawet powiedzieć czy jest planowany jakiś nowszy BIOS ale użytkownik rezerwuar mówi że nie ma tego w planach więc czeka mnie wymiana płyty jeśli chcem kręcić. Na to wychodzi w sumie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...