Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzną wybrać ? 900zł max


Recommended Posts

Witam,jutro będę zamawiał podzespoły do komputera ale nie wiem ciągle jaką kartę wybrać.Oczytałem się juz tak wielu recenzji na temat kart graficznym nvidii i radeona że mam mętlik w głowie.

Karty nie chcę szybko zmieniać chce żeby posłużyła jakieś 3 lata.

 

Zastanawiam się na GTX 275 896MB od Gigabyte bądź od Ginwarda.

Może macie jeszcze jakieś propozycje ? tak żeby GTA 4 chodziło na max detalach przy monitorze (na razie 19'' ale za 3 miechy 22'')

 

reszta kompa :

 

Procesor Intel i5 750 2.66GHz LGA1156 BOX

 

Płyta główna MSI P55-GD65 INTEL P55 LGA1156

 

Pamięć DDR3 Geil 4GB PC1333 2x2GB CL7

 

 

Obudowa ATX Micro Antec Gamer Three Hundred

 

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB-

 

Zasilacz do obudowy OCZ ModxstreamPro 600W Modular

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu brałbym GTX260 (~640zł) - jest znacznie tańszy od 275 a podobnie wydajny po OC

płytę główną możesz zmienić na tańszą a w cale nie gorszą Gigabyte P55-UD3 (~400zł)

obudowę na Gladiusa 600 Windows (~240zł)

oraz zasilacz na 500-Watowy OCZ ModXStream Pro

Link to post
Share on other sites

Ja tobie proponuje na teraz shapire radeon 4890 toxic vapor-x... Jest ona po fabrycznym o/c ale przy zastosowanym chłodzeniu (jak będzie za mała wydajność) będzie można ją łatwo podkręcić...

Link to post
Share on other sites

kuchra mówi ze limitem jest do 900 zł,

czyli najlepsza , najwydajniejszą kartą do 900zł jest GTX 275.

a nie jakieś tam gtx 260 super oc czy v-r 4890 :(

do 900 to gtx 275

P>S oczywiście nie patrzymy na kwestie cena / wydajnosc, bo wtedy liderem bedzie gtx 260 :) który itak ma 24 SP mniej od 275 i nigdy tego nie nadrobi , zegar w zegar.

Link to post
Share on other sites

Nie bierz wersji 1792MB

dodatkowa pamięć wogóle się nie przyda

zauważysz niewielką różnicę dopiero powyżej FullHD

a jeśli koniecznie chcesz przepłacić te 250 zł to weź TwinTech GTX 275 XT AC Triple Fan

jest to najlepszy z najlepszych GTX275 !!

lepszego nie znajdziesz :(

Link to post
Share on other sites

W zasadzie masz 3 opcje: Radek 4890, GTX 275 i GTX 260, którą byś nie wybrał będziesz zadowolony bo w połączeniu z podaną przez ciebie konfiguracją te karty poradzą sobie z każdą grą. Zastanów się ile dokładnie jesteś skłonny wydać, może okaże się że zbliżony wydajnościowo do dwóch droższych kart GTX 260 jest dobrym wyborem (jestem trochę nieobiektywny bo dziś właśnie taką kupiłem, musiałem się pochwalić :( ). Oceń też potencjalnych kandydatów na podstawie wydajności w twoich ulubionych grach, nie w syntetycznych testach, przecież nie składasz kompa, żeby na nim puszczać 3d marka. Według mnie wyboru powinieneś dokonać pomiędzy GTX 260 a Radkiem 4890.

Link to post
Share on other sites

Polecę ci kartę o półeczkę niżej, mianowicie 260 gtx SOC:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... er_OC.html

W innym sklepie będzie jeszcze sporo tańszy ale już nie mam siły szukać :(

Najszybsza wersja bodajże 260 duże możliwości OC no i nie warto przepłacać za 275 SOC

Bo różnica wydajności pomiędzy 260 a 275 w tej wersji jest leciwa i wynosi średnio 5 % !

Link to post
Share on other sites

leciwa oznacza stara. Różnica między kartami jest stara?

Ten model jest niopłacalny ze względu na referencyjne chłodzenie. W cenie 700zł można kupic na allegro wersje z lepszym chłodzeniem od TwinTecha.

Jezu jak mnie denerwuje takie wytykanie błędów -.-

Co ty kurna poliglota jesteś? :)

Wkurzają mnie tacy ludzie co się małych błędów albo literówek czepiają poczekaj tylko napisz coś bez sensu to się przysadzę :) (a długo czekać nie będę musiał ).

 

Referencyjne chłodzenie w tej karcie spisuje się średnio i mogło by być ono lepsze ale to wcale jej nie dyskwalifikuje w boju z twintechem :>

Kartę tą można "wyhaczyć" spokojnie za 700 zł i widząc testy przebija one inne 260 na tych samych zegarach, a dodatkowo można ją nieźle wykręcić :)

 

Player1@: poprawione :P

Co do mojej wiarygodności: moja wiedza i słownictwo nie jest ubogie, po prostu czasami chce przekazać za dużo i tak jakoś wychodzi że gubię kontekst :]

Link to post
Share on other sites

@up: takiego Gainwarda tylko 260 można na allegro dostać w okolicach 600 zł. Moim zdaniem nie warto dopłacać ok 150 zł do modelu 275.

@BlackCrow: forum to nie konkurs krasomówczy i pewne reguły dotyczące poprawnej polszczyzny można naginać a inne ignorować, grunt to wypowiadać się czytelnie, aby być zrozumianym. Ale jeśli nie znasz znaczenia danego słowa, to zwyczajnie go nie używaj. Leon miał rację wytykając nieprawidłowe użycie słowa "leciwa" a ty się nie gorączkuj, tylko ucz na błędach, żeby więcej ich nie popełniać. W dodatku dowaliłeś kolejnego buraka: "Referencyjne chłodzenie w tej karcie spisuje się średnio i mogło by być ono lepsze ale to wcale jej nie de klasyfikuje w boju z twintechem" pewnie miałeś na myśli "dyskwalifikuje". Nie chodzi o wytykanie innym wszystkich choćby najdrobniejszych błędów, tylko o to, że wypowiadając się w taki sposób nie jesteś wiarygodny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...