Skocz do zawartości

Problem z ramem na ASRock 970DE3/U3S3


Recommended Posts

Kurna to weź go potraktuj zworą i zresetuj bios a później ustaw jeszcze raz od nowa. Zobacz jakie napięcie mają mieć pamięci rzy 1600. Chyba domyślnie jest 1.5V ale czasem niektóre wymagają 1.65V do prawidłowej pracy jak np patrioty chyba.

Link to post
Share on other sites

Co? Ciekawe bo moje Corsair Vengeance mają XMP i się normalnie ustawiają i to na platformie AMD! OMG! Niemożliwe!

 

Na 1600MHz może Ci się ustawiają ale to nie jest profil XMP tylko ręczne ustawienie parametrów pamięci, sam mam HyperX Blu ustawione na 1600MHz. Nie myl kolego dwóch różnych pojęć.

Link to post
Share on other sites

To jest jedynie uproszczona funkcja OC w Twojej płycie, która pozwala na szybkie ustawienie wyższych parametrów różnych podzespołów, nie tylko pamięci. Funkcja ta jest zapisana w płycie głównej, natomiast profile XMP są parametrami OC tylko dla pamięci i zapisane są na małej kości pamięci na module RAM a nie na płycie głównej.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/59904-czym-jest-docp/

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy to problem z ramem czy z płytą, pamięci mam DDR3-1600, a w AIDA64 pokazuje, że ma DDR3-1333, da się jakoś ustawić, żeby było 1600, bo w biosie mam ustawiona na 1600, ale pokazuje inaczej.

 

Wracając do pierwotnego tematu, U siebie zainstalowałem przed chwilą Triala AIDA64 i także u mnie pokazuje szybkość pamięci na 1333MHz. Wniosek z tego nasuwa się taki, że AIDA nie zwraca uwagi na inne ustawienia pamięci niż oficjalne JEDEC, a najszybsze taktowanie pamięci DDR3 przyjęte przez tą organizację to właśnie te 1333MHz. Najlepiej będzie gdy uruchomisz program CPU-Z i przejdziesz do zakładki "MEMORY" i jeśli w polu "DRAM Frequency" będzie widniała wartość 800MHz to będzie znaczyć, że tak na prawdę Twoje pamięci działają na 1600MHz i nie masz żadnego powodu do zmartwienia ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...